Do oprav vodohospodářské sítě dá letos Praha asi 2,96 miliardy korun

28. 3. 2023
Hlavní město letos prostřednictvím své firmy Pražská vodohospodářská společnost (PVS) investuje do obnovy vodohospodářské sítě zhruba 2,96 miliardy korun, více než loni. ČTK to řekl pražský radní Michal Hroza (TOP 09). Připravovaný dokument již projednal magistrátní výbor pro infrastrukturu.

V následujících týdnech jej projednají pražští radní a následně i zastupitelé. PVS pronajímá vodovodní síť firmě Pražské vodovody a kanalizace (PVK), jejímž většinovým vlastníkem je společnost Veolia a menšinovým Praha. Většina peněz na opravy jde z nájemného od PVK.

„Máme připravený roční investiční plán PVS, který je nyní projednáván na magistrátu. Ke schválení radě města jej předložím na některém z nejbližších zasedání," řekl Hroza.

Částka, kterou plánuje město spolu s vodohospodáři utratit, půjde podle něj na již započaté projekty a rovněž na ty, které PVS zahájí letos. Mezi nimi jsou například opravy vodovodních řadů, vodohospodářských objektů nebo čistíren odpadních vod.

Větší část peněz je určena na již rozestavěné projekty. Plán zahrnuje rovněž stomilionovou rezervu pro nenadálé situace. Peníze jsou vyčleněny také na opravu Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV).

Většinu peněz na investice získá PVS z nájemného od PVK, které je hrazeno z vodného a stočného. Letos by mělo PVS doputovat 2,76 miliardy korun. Další peníze chce společnost spolu s městem získat z dotací od ministerstva zemědělství nebo převodem části nájemného z loňska.

zdroj: https://www.prazskypatriot.cz/do-oprav-vodohospodarske-site-da-letos-praha-asi-2-96-miliardy-korun/?fbclid=IwAR2Xzdpse23oqrPerrsm1pkilYx_7QTiLeR6SJUMi95M3j9pBl-pKuQgvgw

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme