Zuna: Záchrana nádraží Vyšehrad je pro nás prioritou

17. 2. 2020

I v průběhu minulého roku se řešila otázka budoucnosti nádraží Vyšehrad. Městská část navázala na dlouhodobá jednání se současným vlastníkem. Finanční náročnost odkupu se však ukázala nad možnosti městské části a do jednání se zapojil také Magistrát hlavního města Prahy. K dohodě nakonec nedošlov jednáních je potřeba pokračovat i nadále.

V loňském roce probíhalo jednání mezi zástupci rady hlavního města Prahy a soukromým vlastníkem, při kterých vlastník nádraží Vyšehrad nabídl výrazně vyšší prodejní cenu, než která byla určena na základě znaleckého posudku zadaného hlavním městem Prahou (o jednání jsme informovali zde). Magistrát hlavního města Prahy tehdy na takové podmínky nepřistoupil. 

„Krok, který zástupci Magistrátu hlavního města Prahy v minulém roce udělali, je na jednu stranu pochopitelný. Neznamená to však, že od celé záležitosti dáváme ruce pryč. V jednáních musíme i nadále pokračovat. Kategoricky odmítám variantu vyvlastnění, kterou někteří zastupitelé prosazují. Možná by se nejdříve mohli na sousedských debatách zeptat svých známých, zda-li v dřívější době nebyly také jejich rodiny nuceny převést majetek do cizího vlastnictví," komentuje současné dění Michal Zuna, předseda TOP 09 Praha 2.

MČ Praha 2 má o nádraží Vyšehrad dlouhodobě zájem. V minulosti již na návrh starostky představila vizi pro využití prostor této budovy. Po rekonstrukci a rozšíření stavby by zde mohla být umístěna Slovanská epopej od Alfonse Muchy(více v tiskové zprávě MČ Praha 2). Toho chce městská část docílit společným postupem s Magistrátem hlavního města Prahy.

„Právě spolupráci s Magistrátem považuji za klíčovou v jednání o odkupu nádraží Vyšehrad. Podstatné je, aby existovala společná vize, na základě které nakonec nádraží Vyšehrad získá důstojnou podobu. Městská část Praha 2 prosazuje vizi stálé expozice Slovanské epopeje, kterou se zástupci hlavního města Prahy průběžně konzultuje,“ říká Michal Zuna.

V tuto chvíli má radní pro majetek Jan Chabr pověření majetkového výboru Rady hlavního města Prahy pokračovat v jednání s vlastníkem nádraží. O výsledcích budeme na našich stránkách průběžně informovat.

Redakce TOP 09 Praha 2

Štítky
Osobnosti: Michal Zuna
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme