TOP 09 Praha: Hlavní město se musí dál vyvíjet

26. 3. 2019

Dostupné bydlení, rozvoj hlavního města, dopravní problémy a možnosti využití umělé inteligence při správě a rozvoji města - to byla hlavní témata, nad kterými o víkendu diskutovali účastníci ideové konference pražské TOP 09.

„Pražský volič, který se rozhodl dát nám svůj hlas, očekává, že máme kvalitní program a odborníky, který nabízený program dokáží naplnit. Je proto nutné určit priority, které jsou v oblasti bytové politiky nebo dopravní infrastruktury pro následující čtyři roky realizovatelné. I proto, že nám na konci volebního období Pražané vystaví účet,“ řekl ve své úvodní řeči Jiří Pospíšil, předseda magistrátního zastupitelského klubu a předseda TOP 09.

„Probíráme zde témata, která nejvíce hýbou Prahou a která momentálně řeší magistrát. Zároveň jsem přesvědčen, že nápady, které zde padnou, mohou být inspirací i pro ty z nás, kteří působíme ve vedení radnic v řadě městských částí,“ uvedl na úvod Jakub Lepš, předseda TOP 09 Praha.

Hlavními panelisty byli Petr Hlaváček, 1. náměstek primátora hlavního města Prahy, Martin Kroh, předseda České společnosti pro rozvoj bydlení a SBD Praha a kandidát TOP 09 v senátních volbách na Praze 9, Pavel Richter, pražský zastupitel a předseda Výboru pro dopravu Zastupitelstva hlavního města Prahy a Marek Havrda, ředitel společnosti neopas.com a strategický poradce společnosti GoodAI.

Martin Kroh se ve svém příspěvku věnoval žhavém tématu, kterým je dostupné bydlení. „Jen v Praze chybí zhruba 20 000 bytů, což zvyšuje ceny bydlení do neskutečných výšek. Mám připravené konkrétní kroky, které chci do legislativy prosadit, protože vlastní byt nesmí být nedosažitelný luxus. Dostupnému bydlení nejen v Praze, ale i v celé republice velmi pomůže zjednodušení stavebního řízení,“ vyjmenoval Martin Kroh své priority, které by prosazoval v případě svého úspěšného zvolení do Senátu.

 „Hlavní město se musí dál vyvíjet a nabízet svým občanům nové možnosti nejen v bydlení, ale funkční a efektivní rozvoj. Jak pomoct výstavbě bytů v Praze? Největší problém jsou průtahy při vyřizování povolení, někdy i 10 let. Musíme v tomto popohnat vládu a parlament, kteří mají dané předpisy na starost,“ uvedl v panelu věnovanému rozvoji hlavního města 1. náměstek primátora Petr Hlaváček.

 „Vývoj, trendy a hlavně mít strategický plán udržitelné mobility v Praze a okolí, to jsou hlavní a aktuální témata, která je potřeba v rámci dopravy řešit,“ upozornil přítomné Pavel Richter.

Petr Kučera, krajský manažer TOP 09

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme