TOP 09: Na mimořádném zastupitelstvu budeme prosazovat jednání o dlouhodobě neřešených pražských problémech

14. 11. 2017

Opoziční TOP 09 v zastupitelstvu hlavního města Prahy dlouhodobě volá po řešení klíčových témat nezbytných pro rozvoj města. Vzhledem k tomu, že primátorka Adriana Krnáčová (ANO) svolala na tento čtvrtek mimořádné jednání zastupitelstva, aniž by stanovila jasný program, zastupitelé za TOP 09 se rozhodli převzít iniciativu a hodlají v rámci schvalování programu spolu s ostatními opozičními kluby prosadit debatu nad klíčovými tématy, které současná pražská vláda dlouhodobě přehlíží nebo naprosto vědomě ignoruje.

Z pondělního usnesení jednání klubu TOP 09 vyplývá, že zastupitelé budou ve čtvrtek prosazovat jednání o:

1)      finančních vztazích hlavního města Prahy ve vztahu k jednotlivým městským částem;

2)      jednotlivých radních, kteří svým jednáním blokují rozvoj Prahy, v otázce infrastruktury a stavebního řízení;

3)      revitalizaci Průmyslového paláce a Výstaviště;

4)      územním plánu.

„Další témata definujeme v návaznosti na schůzky s ostatními opozičními kluby, které máme na dnešek naplánované. Chceme prosadit věcný program, na němž se shodne většina opozice,“ říká k tomu předseda klubu zastupitelů za TOP 09 a nezávislí Václav Novotný a dodává: „Vzhledem k tomu, že primátorka Krnáčová spolu se svými kolegy z rady potřeby a zájmy Prahy zcela přehlíží, nezbývá nám nic jiného, než abychom se z pozice opozice chopili iniciativy sami. Nejenom, že primátorka svolává jednání zastupitelstva naprosto zmatečně, ale když už ho konečně svolá v souladu s jednacím řádem, tak není schopná nebo spíš nechce využít možnost řešit klíčová témata, která Prahu a její obyvatele dlouhodobě sužují.“

„Za vrchol arogance považuji, že primátorka na čtvrteční jednání zastupitelstva kvůli zahraniční cestě vůbec nedorazí. Je zcela zřejmé, že náhradní termín mimořádného zastupitelstva svolala s vědomím toho, že se bude tou dobou nacházet v zahraničí. Problematikou hlavního města Prahy primátorka naprosto pohrdá a místo řešení klíčových problémů obyvatelů Prahy upřednostňuje cestování za peníze daňových poplatníků,“ doplňuje Novotný.

Petr Kučera, krajský manažer TOP 09 Praha

Copyright © 2009-2018  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Jiří Pospíšil:Jsme jediná pravicová proevropská strana.
Děkujeme