× Pojďte do toho s námi.

Připomenutí srpnových událostí

21. 8. 2016

Dnes, 21. srpna 2016 , proběhla pietní akce u pomníku svatého Václava k připomenutí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy, které se odehrálo před 48 lety. Akce se účastnili Karel Schwarzenberg, František Laudát, Jaromír Štětina, starosta městské části Prahy 1 Oldřich Lomecký, kandidáti do Senátu Jakub LepšJiří Růžička Jiří Holubář, a také další členové a příznivci TOP 09.

Pietní akt zahájil František Laudát. "Nikdy jsem si nemyslel, že oběti srpnové invaze a následné normalizace bude někdo zpochybňovat, přesto se tak děje. O to naléhavější je si svou přítomnost a budoucnost hlídat," uvedl a poté vyzval shromážděné k minutě ticha k uctění památky těch, kteří při srpnových událostech přišli o život.

K srpnovým událostem se vyjádřili i přítomní kandidáti TOP 09 do Senátu. Jiří Holubář zdůraznil potřebu ochrany demokracie jako takové: „Rok 1968 je je obrovské memento, i dnes je demokracie korodována a zvláště mladší lidé by ji měli budovat a ne pouze konzumovat.“ Jakub Lepš zdůraznil potřebu zajištění vlastní bezpečnosti České republiky: „Rok 1968 je příležitostí připomenout si, že jsme malá země uprostřed různých politických tlaků a proto si musíme dávat pozor - starat se o svou bezpečnost sami a dobře si vybírat své spojence. Jestli si někdo myslel, že vstupem do EU je vše vyřešeno, mýlí se.“ A Jiří Růžička připomenul jasné směřování České republiky do civilizované Evropy: „Od svých 20 let, tedy od roku 1968 vím, že patříme na Západ, do civilizované Evropy.“

TOP 09 Praha

ŠTÍTKY

Volby:
2016 senát - 19 - Praha 11: Jakub Lepš
2016 senát - 22 - Praha 10: Jiří Holubář
2016 senát - 25 - Praha 6: Jiří Růžička
Osobnosti:
František Laudát, Oldřich Lomecký, Karel Schwarzenberg, Jaromír Štětina

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme