Neuhneme z cesty, která vede k rozvoji Prahy

9. 6. 2017

Dnes proběhlo v historické budově radnice Prahy 9 ve Vysočanech další z řady setkání pražských starostů, místostarostů a radních zvolených za TOP 09.

„Hlavním tématem, které nás trápí a na němž jsme se všichni bez rozdílu shodli, jsou naprosto nulové výsledky dosavadní magistrátní koalice, které kompletně zastavily rozvoj Prahy“, konstatuje Martin Dlouhý, předseda krajské organizace TOP 09 Praha. Vedení Hlavního města Prahy totiž nedokázalo doposud zahájit žádnou konkrétní akci, žádný projekt nebo žádnou tolik potřebnou dopravní a infrastrukturní stavbu. Praha se tedy nerozvíjí a stagnuje, což se začíná negativně projevovat nejen na životech občanů, ale ovlivňuje a omezuje i rozvoj jednotlivých městských částí. 

„Stagnace rozvoje výstavby už dnes citelně zvýšila ceny bytů a zároveň ceny nájmů. Například cena nájmů se za poslední půlrok zvýšila o desetinu a průměrná cena dostupných nových bytů v Praze překročila v prvním čtvrtletí již 80 tisíc korun za metr čtvereční , což se dotýká nás všech. Díky tomu i v rámci privatizace dochází k zvyšování cen. Typický a velmi palčivý je například problém obyvatel na Černém Mostě, kteří dostali před časem nabídku na odkup bytu za stanovenou cenu, mnozí si vyřídili hypotéky, ale dodnes žijí v další nejistotě, jelikož se jim cena už několikrát zvýšila,“ vysvětluje Marek Doležal, člen pražského krajského předsednictva TOP 09.

„Dalším velmi křiklavým problémem jsou neshody v koalici, s nimiž jde ruku v ruce neschopnost řešit koncepci dopravy a chybějících dopravních staveb, jako je městský okruh, výstavba linky D pražského  metra, dokončení dálničního okruhu kolem Prahy, intenzivní výstavbu záchytných parkovišť P+R, kolejové spojení na letiště. Pro Pražany z toho plynou nekonečné kolony a stále rostoucí počet dopravních omezení,“ dodává Jiří Nouza místopředseda krajského předsednictva TOP 09 Praha.

Na dnešním setkání jsme se shodli na tom nejdůležitějším: nepřestaneme se snažit přimět vládnoucí koalici k akci, nepřestaneme přinášet, hledat, navrhovat řešení a nabízet pomocnou ruku. Nepřestaneme klást otázky. Neuhneme z cesty, která vede k rozvoji Prahy a lepšímu životu ve městě pro nás všechny.

 

Eva Marečková 

krajská manažerka TOP 09 Praha

Copyright © 2009-2018  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Přidejte se k nám!
Odesláním prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
Děkujeme