Krnáčová tápe s řešením pražské dopravy, TOP 09 nabízí jasné řešení

14. 6. 2017

Po včerejším jednání Rady hlavního města Prahy, kdy vedení města symbolicky vzalo na vědomí nicneříkající materiál v zásadě jen popisující dosavadní přípravu výstavby Městského okruhu, máme důvodné obavy, že vedení metropole v čele s primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) chce s dalším rozvojem dopravní infrastruktury v Praze nadále otálet. Nehodláme tomu nečinně přihlížet a pro další rozvoj Prahy nabízíme konkrétní řešení. 

Pražská koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice KDU-ČSL, Starostů a Zelených není schopna se shodnout kam dál s řešením pražské dopravy. Spory kolem pokračování výstavby městského okruhu ukazují, že se neshodnou ani v základních východiscích. Proto nabízíme sérii přesných návrhů, které by pražské dopravě a Pražanům ulehčili každodenní život.

„Zatímco primátorka Krnáčová nemá řešení, TOP 09 má jasnou a komplexní představu o budoucnosti dopravy, které lze shrnout do několikabodového dopravního programu pro Prahu.“ říká Martin Dlouhý, předseda pražské TOP 09 Praha a pražský zastupitel.

 

Návrhy TOP 09 k lepší dopravě v Praze: 

  1. Všemi dostupnými prostředky podporovat dostavbu vnějšího, tzv. Pražského okruhu, za jehož dostavbu je odpovědný stát.
  2. Co nejrychleji pokračovat v přípravě a následné dostavbě vnitřního, tzv. Městského okruhu včetně radiálních a dalších navazujících komunikací.
  3. Co nejrychleji dokončit přípravu a zahájit stavbu trasy metra D.
  4. Studií prověřit možnost prodloužení trasy metra C směrem na Uhříněves.
  5. Připravovat výstavbu nových tramvajových tratí.
  6. Podporovat výstavbu železničního spojení s letištěm.
  7. Dokončit program pražské dopravy bezbariérové.
  8. Připravit podmínky pro výstavbu nového mostu přes Vltavu, včetně tramvajové tratě (tzv. Dvorecký most).

 

Eva Marečková 

krajská manažerka TOP 09 Praha

Copyright © 2009-2018  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Miroslav Kalousek:Koruna je jenom jedna. Buď ji projíte, nebo ji investujete.
Děkujeme