Koalice v otázce Městského okruhu naprosto selhala

Prohlášení klubu zastupitelů za TOP 09 a NEZ

8. 6. 2017

Současné vedení Prahy v čele s primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) nehledá jiné varianty, jak se postavit k další etapě dostavby Městského okruhu, ale zcela jednoznačně obstruuje, aby se tak pro Prahu klíčová součást dopravní infrastruktury vůbec nedokončila. Důkazem toho jsou výsledky dnešního mimořádného jednání Rady hlavního města Prahy, na němž byl materiál týkající problematiky Městského okruhu opětovně stažen.

 „Vycházeli jsme z toho, že pan náměstek Dolínek (ČSSD) na posledním jednání zastupitelstva jasně řekl, že na nadcházející schůzi se budeme tomuto tématu věnovat. Tím, že rada dnes příslušný bod týkající se Městského okruhu opět neprojednala, se dá předpokládat, že se tato problematika opět odkládá na neurčito. Město okruh potřebuje a my jsme proto připraveni svými dvanácti hlasy jednoznačně dostavbu podpořit a očekáváme, že kluby ANO a ČSSD v sobě naleznou tolik zodpovědnosti, aby příslušný bod do jednání zastupitelstva zařadili, a to i proti vůli Trojkoalice. Pokud to však neudělají, dávají tím jasně najevo, že nadřazují své osobní zájmy nad zájmy města,“ uvedl k tomu bývalý náměstek primátora pro infrastrukturu Jiří Nouza.

Podle klubu zastupitelů za TOP 09 a NEZ je zahájení další etapy výstavby Městského okruhu pro další fungování dopravy v Praze naprosto zásadní. Současné vedení města se chová naprosto nezodpovědně, když výstavbu okruhu odkládá jen kvůli naprosté neschopnosti dohodnout se v rámci koalice. „Vláda, která se není schopná domluvit na zásadních koncepčních otázkách rozvoje Prahy, a díky které Praha pouze stagnuje, nemá absolutně nárok na existenci,“ dodal bývalý náměstek primátora pro infrastrukturu Jiří Nouza.

Eva Marečková

krajská manažerka TOP 09 Praha

Copyright © 2009-2018  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Miroslav Kalousek:Koruna je jenom jedna. Buď ji projíte, nebo ji investujete.
Děkujeme