Jiřího Růžičku podporují významné osobnosti

11. 10. 2016

„V prvním kole pro mě bylo nesmírně překvapivé, jaké se mi dostalo podpory. Doufám, že mi voliči vyjádří podporu i v druhém kole ze stejných důvodů, jako to udělali v prvním," říká Jiří Růžička, který vyzývá voliče, aby přišli k volbám i tento pátek a sobotu. „Volební účast ve druhém kole bývá slabší, protože k volbám nepřijdou ti, kteří volili nepostupující kandidáty. Proto dál povedeme kontaktní kampaň a budeme žádat voliče, aby přišli znovu," dodal Jiří Růžička.

Už před prvním kolem senátních voleb podpořili kandidaturu Jiřího Růžičky významné osobnosti veřejného života. Své sympatie vyjádřili například mistr světa a olympijský medailista Imrich Bugár, hudebník a textař Jiří Suchý, ředitelka české pobočky Googlu Taťána le Moigne nebo hudební skladatel Michal Prokop. Podporu veřejně deklaroval bývalý olympionik a lékař Lukáš Pollert, a také textař Michal Horáček.

"Pan Jiří Růžička, celý život bezpartijní, je předním českým pedagogem, laureátem mnoha ocenění včetně Ceny Učené společnosti ČR. Předsedá správní radě nadace Cesta ke vzdělání, specializuje se na zážitkovou pedagogiku a také na prevenci společensky nežádoucího chování. Kdo jiný, než právě takový člověk by měl mít místo v Senátu?" uvedl textař Michal Horáček.

„Podpory, které se mi ode všech dostává, si velice vážím. Teď jsme v poločase a doufám, že se nám podaří zvítězit i v druhém kole. Za skoro 40 let, co působím na Gymnáziu Jana Keplera, lidé vidí, že moje postoje a názory se za tu dobu nemění. Je za mnou vidět nějaká práce a já bych v té práci rád pokračoval," dodal Jiří Růžička.

Eva Marečková, krajská manažerka TOP 09 Praha

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme