× Pohněme s tím. Společně!

Hlaváček: Stavba koncertního sálu by mohla být zahájena v roce 2027.

18. 9. 2020

Náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlaváček společně s Ondřejem Boháčem, ředitelem Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, představili pražské priority, které se nacházejí v okolí Vltavy. Plavbu lodí začali od Revoluční ulice, která je součástí Hradebního korza a dopluli až do pražské Troji, která skýtá dva významné projekty – Trojskou lávku a Trojskou kotlinu.

Petr Hlaváček mimo jiné označil jako zásadní projekt pro Prahu Vltavskou filharmonii, pro kterou zpracuje studii využitelnosti Konsorcium vedené světově proslulým ateliérem Henning Larsen: „Prestiž a zkušenosti konsorcia vedeného Henning Larsen s podobnými projekty po celém světě jsou pro nás zárukou zpracování kvalitní analýzy, která nám pomůže v dalším rozhodování. Praha nejen že moderní koncertní sál potřebuje, ona si ho i zaslouží. Tento dluh celých generací bychom se měli pokusit splatit. Chceme být ale obezřetní, proto si nejprve necháváme zpracovat detailní analýzu, jestli budeme pokračovat dalšími etapami, nebo ne.“

Ondřej Boháč zdůraznil také potřebu nových infrastrukturních staveb, které propojí Vltavské břehy, i výstavbu nových městských čtvrtí. „Dali jsme dohromady 25 pražských priorit, které budou představeny od 23. září v Centru architektury a městského plánování (CAMP) na výstavě PRAHA ZÍTRA? PRAŽSKÉ PRIORITY. Patří mezi ně nové čtvrti, dopravní propojení či nové parky. Téměř polovina všech projektů se navíc nachází v území podél Vltavy.”

Pražské priority představené během plavby:

  1. Hradební korzo
  2. Štvanice – revitalizace ostrova
  3. Lávka HolKa
  4. Vltavská filharmonie
  5. Pražská tržnice v Holešovicích
  6. Rohan City + Rohanský ostrov
  7. Bubny-Zátory – nová čtvrť
  8. Trojská lávka
  9. Trojská kotlina – Koncepce Císařského ostrova

Podrobnosti k jednotlivým projektům naleznete zde.

Zdroj: MHMP

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Petr Hlaváček

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme