Chabr: Ostrov Štvanice projde revitalizací.

25. 8. 2020

Radní hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání souhlasili s odkupem historického objektu na ostrově Štvanice. Jedná se o dvoupodlažní budovu vystavěnou okolo roku 1920, která nyní slouží jako zázemí pro sportovní aktivity s možností občasného ubytování sportovců a možností stravování pro uživatele areálu. Praha by za ni měla zaplatit necelých 12 milionů korun a do budoucna by měla sloužit Pražanům, jelikož je plánována celková revitalizace ostrova. Se záměrem musí ještě souhlasit pražské zastupitelstvo.

Na ostrově Štvanice je do budoucna plánována revitalizace, která by jej více otevřela Pražanům. Dlouhodobě se tak jedná o pozemcích i budovách, které by město mohlo odkoupit a zahrnout je do plánovaného projektu „Regenerace ostrova Štvanice“. Jeho součástí je i budova na pozemku parc. č. 1213, která v současnosti slouží jako zázemí pro sportovce.

Ostrov Štvanice je pro hlavní město jedním z klíčových míst a do budoucna je zde plánována celková revitalizace, proto je nezbytné tuto historickou budovu odkoupit a začlenit ji do nové, volnočasové podoby ostrova. Věřím, že revitalizaci tohoto místa Pražané v budoucnu ocení,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast majetku Jan Chabr.

Podle posudku by za ni hlavní město mělo zaplatit po odečtení dluhu ze strany společnosti využívající objekt celkem 11 851 693 korun. „Ostrov Štvanice byl doposud trochu izolovaným místem Prahy. Po revitalizaci se stane postupně významným rekreačním zázemím pro Prahu 1, 7 a 8,“ doplňuje náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast územního rozvoje Petr Hlaváček.

Materiál je zpracován v souvislosti se záměrem hl. m. Prahy na realizaci „Regenerace ostrova Štvanice“, který počítá i s případným využitím objektu, odkup budovy musí zároveň schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Zdroj: MHMP

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme