TOP 09 bude v Praze 6 kandidovat s lidovci, lídrem je současný starosta Kolář

26. 6. 2018

„Nabízíme občanům Prahy 6 velice atraktivní a zároveň realizovatelný program, personálně odborně zdatnou kandidátku, kde je mix zkušených politiků, nestraníků, profesně úspěšných osobností i mladých nadějných lidí s elánem a nápady,“ uvedl Kolář. Dodal, že TOP 09 a KDU-ČSL jsou obě konzervativní strany, které k sobě mají blízko nejen historicky. TOP 09 původně vznikla oddělením od lidovců.

Dvojkou kandidátky po Kolářovi je stávající místostarostka Prahy 6 Eva Smutná (nestr.), trojkou lidovec Marián Hošek, čtyřkou další místostarosta Jaromír Vaculík (TOP 09) a pětkou ředitel gymnázia Jana Keplera a senátor za TOP 09 Jiří Růžička (bezp.)

Volby v Praze 6 na podzim 2014 vyhrála TOP 09 se ziskem 11 mandátů před hnutím ANO, které obsadilo osm křesel. ODS a Zelení získali shodně po šesti mandátech, následovali Starostové s pěti mandáty, sociální demokraté se čtyřmi, komunisté se třemi a lidovci získali dva mandáty.

Původní koalice TOP 09, ANO, STAN, KDU-ČSL a Zelených se změnila v listopadu 2015. Po neshodách byli odvoláni místostarostka pro dopravu Petra Kolínská a radní pro životní prostředí Antonín Nechvátal (oba Zelení). Zelení následně přešli do opozice.

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme