Mgr. Petr Prchal

člen klubu TOP 09 a nezávislých, ZHMP

7. 4. 2010

Rok narození: 1956

Funkce v TOP 09 Praha 12: člen

Profese: komunální politik - minulý starosta, filmový a televizní režisér dokumentární tvorby, scenárista a publicista

Zaměření: komunitní komunikace, vzdělání, kultura a boj s korupcí

Člen: komise rady městské části Praha 12 pro výchovu a vzdělávání, komise územního rozvoje, člen komise pro informatiku pražské organizace TOP 09

Kontakt: petr.prchal@centrum.cz

Další:

 

Životopis Petra Prchala:

Narodil jsem se 11. dubna 1956 v Praze. Po maturitě na gymnáziu jsem absolvoval filmovou a televizní fakultu Akademie múzických umění. Od té doby se trvale věnuji práci v oblasti krátkometrážní a středometrážní audiovizuální tvorby.

Po základní vojenské službě v Československém armádním filmu, kde jsem několik měsíců pracoval i jako civilní zaměstnanec – dramaturg a režisér, jsem byl asi rok vedoucím audiovizuálního oddělení Divadelního ústavu v Praze. Od konce osmdesátých let jsem jako režisér a scenárista ve svobodném povolání. Tak je tomu dodnes.

Většinu mé tvorby představují odborné, propagační a dokumentární pořady pro renomované české a zahraniční společnosti i ministerstva ČR. Z jiných obecně známějších prací zmíním alespoň svou režijní účast na cyklu televizních pořadů „Deset století architektury“, dokument ČT z roku 2009 o archeologii „Současnost minulosti“ nebo divadelní hru s písněmi Marka Ebena „Kocourek Modroočko“ (podle knížky Josefa Koláře) z roku 1981, která se dodnes objevuje na českých scénách.    

Před rokem 1989 jsem nebyl členem žádné politické strany. Aktivně jsem se zapojil až do činnosti Občanského fóra v Praze – Modřanech. Stal jsem se členem ODS od jejího založení v roce 1991 a v regionální sdružení jsem měl funkci místopředsedy. Asi po roce jsme z etických důvodů společně s některými kolegy ODS opustili. Stranicky jsem nebyl od té doby nikde organizován až do roku 2010, kdy jsem se stal členem TOP 09 a místopředsedou regionální organizace.

Vyrůstal jsem a žil většinu svého života na jižním konci Prahy a vždy mě zajímalo, jak se město kolem vyvíjí a kam směřuje. Snažil jsem se k tomu trvale přispívat i svými aktivitami, například jako člen komise pro kulturu nebo komise pro výchovu a vzdělávání Rady městské části Praha 12. Tyto komise jsem určitý čas i řídil. V tomto volebním období jsem i v komisi pro nakládání s obecním majetkem. V předminulém volebním období jsem byl členem zastupitelstva jako nezávislý za stranu Evropských demokratů.

Mezi mé osobní zájmy patří kolejová doprava, vojenství a historie. Právě zájem o minulost mě mimo jiné přivedl ke konzervativním hodnotám a snaze o prosazování pozitivních trendů, které vycházejí z toho dobrého, co se už podařilo v letech nedávných i vzdálených. To se týká i lokální politiky, protože slušnost, poctivost a rozum musejí být cílem, o který je potřeba usilovat trvale!

ŠTÍTKY

Volby:
2010 zastupitelstva obcí - Praha 12 - 1. Petr Prchal

Kontakt TOP 09 Praha 12:

Adresa:

Krajská kancelář TOP 09 Praha

Opletalova 1603/57

110 00 Praha 1

E-mail:
petr.sula@pha.top09.cz

Tel:
Zuzana Pelechová, regionální manažerka: 774 967 351

Web: www.top09.cz/praha12

Facebook - TOP 09 Praha 12

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Jsme jediná pravicová proevropská strana.
Děkujeme