Pražští cyklisté se cinkáním na zvonky zapsali do české knihy rekordů

19. 9. 2010

Akce je součástí Evropského týdne mobility stejně jako devátý ročník Evropského dne bez aut na Smetanově nábřeží či jízda na kole do kostela.

"Cílem je ukázat lidem bezpečné cyklotrasy, které mohou použít při jízdě do práce, nebo i na výlety," řekla Jitka Vrtalová z občanského sdružení Na kole.

Každý z 387 účastníků, kteří přijeli ze sedmi městských částí, dostal zvonek na kolo, aby se mohl stát součástí nového rekordu.

Vyznavači cyklistiky se na Císařské louce podívali na ukázky práce poříční policie, mohli si nechat seřídit kola či informovat se o nových cyklistických trasách. Organizátoři nezapomněli ani na děti. Ty si mohly hrát na pískovišti, skákat na trampolínách či malovat ve výtvarných dílnách.

Cyklisté si také mohli cestu na Císařskou louku zkrátit přívozem.

Další dnešní akcí Evropského týdne mobility je devátý ročník Evropského dne bez aut na pražském Smetanově nábřeží, které je v úseku od Národního divadla až po Rudolfinum uzavřeno do 20 hodin. V úseku jezdí pouze ve dvacetiminutových intervalech tramvaje.

Na kolech dnes ráno vyrazili i věřící do kostela, a to v rámci třetího ročníku celorepublikové akce Do kostela na kole. Nárůst automobilové dopravy se totiž nevyhnul ani církevnímu prostředí a v neděli jsou podle organizátorů kostely doslova obleženy auty.

 

Dále:

Video internetové TV P5: Český rekord v cyklozvonění

Kontakt TOP 09 Praha 12:

Adresa:

Krajská kancelář TOP 09 Praha

Opletalova 1603/57

110 00 Praha 1

E-mail:
petr.sula@pha.top09.cz

Tel:
Zuzana Pelechová, regionální manažerka: 774 967 351

Web: www.top09.cz/praha12

Facebook - TOP 09 Praha 12

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Politika bez silných politických stran vede k oligarchům a totalitě.
Děkujeme