Celá Praha si oddechla - zastupitelé Prahy 11 odvolali starostu Jiřího Štylera

5. 12. 2016

Nejlepším potvrzením výše uvedeného jsou titulky z přehledu tištěných a elektronických medií. Ve výčtu převažují pozitivní hodnocení odvolání starosty, z nichž nejcharakterističtější následně uvádím.

Skandály proslulý starosta na Praze 11 Jiří Štyler končí (Echo 24).

Po dlouhodobé kritice končí kontroverzní starosta Prahy 11 (Pražský deník).

Vypovídací hodnotu má i článek v Parlamentních listech „Pro odvolání starosty Štylera bylo několik důvodů“. Dále je nutno zmínit - Mladou frontu DNES „Štyler jako starosta Prahy 11 skončil. Zastupitelé jej odvolali“, kde i v poměrně neutrálním textu jsou uvedeny v krátkosti hlavní důvody (skandály) pro jeho odvolání. „Bez jakéhokoliv mandátu začal prosazovat nesmyslný plán na odtržení Jižního Města od Prahy, v Evropské unii aktivně sabotoval dostavbu Pražského okruhu na jihovýchodě Prahy (511) a dále si utrhl ostudu, vyrytím svého jména do kříže na chodovském hřbitově“. Pro úplnost se sluší uvést pozdější konspirativní články typu „Jiří Štyler možná stál v cestě developerům“ (Pražský deník), ve kterém nicméně sám autor Štylerova absurdní tvrzení shazuje, když konstatuje „Konkrétní developerské skupiny ale nejmenoval“.

Vlastní akt odvolávání proběhl tak, jak byl starosta Štyler zvolen, tj. tajně. Návrh na odvolání členů rady byl reakcí na předchozí doslovné výkřiky z řad zastupitelů Štylerova HPP11 „Rada nemá důvěru zastupitelstva“, kteří tak doprovázeli jednání zastupitelstva po svém odchodu do opozice, a zablokování chodu radnice (mj. neschvalováním i jimi dřív v radě schválených materiálů). Jak se ukázalo, důvěru zastupitelstva ztratil pouze starosta Štyler, neboť při odvolávání členů rady se totiž mohli zastupitelé vyjádřit ke všem radním, což také šest politických klubů ze sedmi učinilo a nikdo jiný kromě J. Štylera odvolán nebyl. 

Ing. Stanislav Urbánek, CSc

Radní MČ Praha 11

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Politika bez silných politických stran vede k oligarchům a totalitě.
Děkujeme