× Pohněme s tím. Společně!

Tiskové zprávy a mediální výstupy

Poslanec Jiří Skalický podpoří Kojenecký ústav ve Svitavách

28. 3. 2011
O resocializační centrum pro matky s dětmi v areálu Kojeneckého ústavu a dětského domova ve Svitavách se bude při své cestě do Svitav ve čtvrtek 31. března 2011 zajímat poslanec Jiří Skalický (TOP 09 S podporou starostů). Naplánovanou má také krátkou schůzku se starostou Davidem Šimkem.
Číst více

Kujeba z Mýta by se divil, kolik šikovných lidí město má

21. 3. 2011
Na slavnostním večeru v Šemberově divadle přihlížel 3. března i poslanec Jiří Skalický udělení Výročních cen města Vysoké Mýto. Cen, symbolizovaných soškou Zlatého Kujeby bylo uděleno celkem deset. „Velmi chválím množství kategorií a líbí se mi nápad ocenit nejen umělce a podnikatele, ale také lidi, kteří svou každodenní činností pomáhají rozvoji města, napříč profesemi i věkem, například kronikářku. Bylo vidět, že si „soutěž“ užilo doslova celé město a líbí se mi i systém výběru favoritů, o nichž hlasovali zastupitelé tajně,“ uvedl Jiří Skalický.
Číst více

Jan Němec se stal předsedou Dostihového spolku

11. 3. 2011
Kromě členství v představenstvu EBA a v komisi pro cestovní ruch pardubického magistrátu je pardubický zastupitel a radní za TOP 09 Jan Němec novým předsedou Dostihového spolku, a .s. Zeptali jsme se ho: Jaký byl Váš první krok po nástupu do nové funkce? „Na prvním zasedání dostihového spolku jsem představil úkoly nutné k  jeho stabilizaci.  Zadali jsme účetní a personální audit, který bude hotový do konce června letošního roku, a připravujeme finanční plán.“
Číst více

Kontejnerový terminál v České Třebové

2. 3. 2011
Na výjezdním zasedání Hospodářské komory Pardubického kraje sekce dopravy dne 22. února 2011 byla na Městském úřadu v České Třebové prezentována výkonným ředitelem společnosti Metrans Ing. Jiřím Samkem realizační vize připravovaného kontejnerového terminálu. Společnost Metrans předpokládá, že koncem února bude zahájena výstavba jednoho z největších tranzitních železničních kontejnerových překladišť v České Třebové. „Jde o největší terminál nejen v České republice, ale i v celé Evropě“, informoval poslanec Václav Cempírek, jenž se zasedání Hospodářské komory zúčastnil a projekt kontejnerového terminálu podpořil.
Číst více

Ministerstva dopravy představilo „Superstrategii – green paper“

20. 2. 2011
Tato strategie je jedním z mála podkladů, který představuje aktuální finanční situaci a schopnosti státu udržovat a vytvářet novou dopravní infrastrukturu. Z pohledu silničních dopravců převádí předložená koncepce těžkou silniční nákladní dopravu z intravilánu na plánované obchvaty měst a obcí, čímž zlepšuje podmínky v obydlených oblastech jak z hlediska životního prostředí, tak i z pohledu bezpečnosti. Nastavuje pravidla, jak převést přepravní objemy ze silniční na železniční dopravu a jak podporovat multimodalitu na přepravním trhu.
Číst více

Poslanci TOP 09 se zajímali o rozvoj České Třebové

10. 2. 2011
Poslanecký den spojený s otevřením své společné kanceláře uskutečnili poslanci Jiří Skalický a Václav Cempírek 7. února v České Třebové. Při jednání se starostou Jaroslavem Zedníkem se zajímali o aktuální problémy ve městě a v popředí jejich zájmu byla doprava, zdravotnictví i školství. Oba poslanci podporují, aby se město opět stalo významným centrem pro výchovu odborníků na středoškolské úrovni pro všechna dopravní odvětví, ale především pro železnici. Oba pomohou prosazovat požadavek na zastavování vyššího počtu expresních vlaků v České Třebové, která je uzlovou stanicí pro tři hlavní směry. Region má velké problémy se zaměstnaností a ty budou přetrvávat. Proto řada lidí ze Třebové a okolí dojíždí do Pardubic nebo do Prahy i do Brna.
Číst více

Pro TOP 09 začíná rok sněmů a změn

7. 2. 2011
Rok 2011 bude pro celou TOP 09 obdobím pečlivé přípravy na krajské volby, které naši zemi čekají v roce 2012, ale také obdobím sněmů na všech organizačních úrovních strany.
Číst více

Jiří Skalický: Novela významně zjednodušuje práci zdravotnickým nelékařským pracovníkům

6. 2. 2011
Poslanec Jiří Skalický je spolu s dalšími dvěma koaličními poslanci podepsán pod tzv. malou novelou zákona č. 96/2004 Sb., která významně zjednoduší poskytování zdravotní péče a kterou schválili dnes poslanci. Novela obsahuje změny týkající se výkonu nelékařských zdravotnických povolání a jejich celoživotního vzdělávání. „Opatření rozšiřuje a usnadňuje působnost nelékařských zdravotnických pracovníků, kteří pracují za odborného dohledu, a administrativně tak zjednodušuje ošetřovatelskou péči a činí zákon flexibilnějším,“ vysvětluje poslanec Jiří Skalický (TOP 09 S podporou Starostů). Novela také zmírňuje podmínky registračních osvědčení a definuje způsob uplatnění absolventů s příslušným vzděláním. Návrh je součástí reformy zdravotnictví.
Číst více

Seminář k problematice „výmluv řidičů na osobu blízkou“

3. 2. 2011
Každý rok se přibližně půl milionu řidičů při spáchání dopravního přestupku vymlouvá na osobu blízkou. Ministerstvo dopravy se tímto problémem aktivně zabývá, a proto koncem ledna 2011 uspořádalo na dané téma odborný seminář. Zúčastnili se ho poslanci Parlamentu ČR, členové Hospodářského výboru, zástupci Odboru legislativy Ministerstva dopravy, zástupci policie a další odborníci, kteří mají rovněž zájem podílet se na řešení této otázky. Každý účastník semináře byl seznámen se třemi návrhy, jak těmto výmluvám zabránit. Všechny předložené návrhy počítají s odpovědností majitele vozidla. Za přestupek by zaplatil pokutu, ale nepřičítaly by se mu trestné body.
Číst více

Prohlášení MO TOP 09 k projektu dětských a volnočasových hřišť v Chocni

2. 2. 2011
MO TOP 09 v Chocni prohlašuje, že nesouhlasí s pokračováním v projektu dětských avolnočasových hřišť z důvodu vysokých rizik pro město. Jedná se především onaddimenzování projektu, nevhodný výběr lokalit a liknavý přístup k přípravě a realizaci, cožmá za následek reálnou hrozbu, že město Choceň nestihne projekt dokončit v termínu apřijde o dotaci k němu schválenou. I v případě, že se projekt stihne dokončit, bude městskýrozpočet neúměrně zatížen správou těchto hřišť.Z těchto důvodů hlasovali jak v Radě města Choceň, tak v zastupitelstvu naši radníproti pokračování v projektu.
Číst více
 <  1 2 ... 40 ... 43 44 45 46 47 48 49   > Články 441 - 450 z 484

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PARDUBICKÝ KRAJ

Sladkovského 433
530 02 Pardubice

info@pce.top09.cz
telefon: +420 604229303

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Ondřej Müller

ondrej.muller@top09.cz

telefon: +420 604229303

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme