Vláda ČSSD s KSČM přinese plýtvání s veřejnými prostředky
6. 11. 2012

Vláda ČSSD s KSČM přinese plýtvání s veřejnými prostředky

S politováním přijímáme včerejší rozhodnutí krajského výboru ČSSD, který si jako koaličního partnera vybral KSČM. ČSSD tak rezignovala na možnost sestavení nekomunistické vlády, která by měla ve svých prioritách transparentní a efektivní nakládání s veřejnými prostředky. Jihočeskému kraji hozí pod taktovkou vládního tandemu ČSSD a KSČM pokračování neprůhledné správy, nepromyšlené a nekoncepční hospodářské politiky z minulého funkčního období, zadlužování a nehospodárné a netransparentní nakládání s veřejnými prostředky.

Celý článek
TOP 09 je Zimolovi trnem v oku
26. 10. 2012

TOP 09 je Zimolovi trnem v oku

Jednání o sestavení koaliční krajské vlády v Jihočeském kraji zadrhává. Dosluhující hejtman Jiří Zimola (ČSSD) a vítěz krajských voleb vyjednává o koaliční vládě s KSČM. Přitom si však nechává i otevřená zadní vrátka k jiné variantě. Nechce přitom se stranami „trojdohody“, tedy JIH 2012, KDU-ČSL a TOP 09/STAN, jednat jako s celkem, označuje „trojdohodu“ za silový blok a přes média vzkazuje: „…představitelé trojdohody mě ženou do spolupráce s komunisty“.

Celý článek
TOP 09 pevně stojí za uzavřenou trojdohodou
17. 10. 2012

TOP 09 pevně stojí za uzavřenou trojdohodou

Krajský výbor TOP09 schvaluje dohodu o společném postupu v povolebních vyjednáváních uzavřenou mezi Jihočechy 2012, KDU-ČSL a koalicí TOP 09 a Starostové.

Celý článek
Krajská organizace TOP 09 děkuje všem voličům
16. 10. 2012

Krajská organizace TOP 09 děkuje všem voličům

Koalice TOP 09 a Starostové za odevzdané hlasy, které jí pomohli k zisku 3 mandátů v krajských volbách. Vaší přízně s v současné době velmi vážíme.

Celý článek
TOP 09 a STAN: Finanční ústava ohlídá i hospodaření krajů
11. 10. 2012

TOP 09 a STAN: Finanční ústava ohlídá i hospodaření krajů

Vláda schválila návrh ústavního zákona o rozpočtové zodpovědnosti. Finanční ústava mimo jiné stanoví maximální limit pro výši vládního dluhu a vznik Národní rozpočtové rady. TOP 09 a Starostové souhlasí a podporují tento návrh, protože zavádí principy odpovědného hospodaření také na krajích. Finanční ústava pro Česko bude v případě schválení parlamentem platit od roku 2014. Tzv. dluhová brzda v praxi pro jakoukoliv vládu znamená, že pokud veřejný dluh překročí 40 procent HDP, musí začít uplatňovat aktivní opatření proti většímu zadlužení. V případě, že by se státní dluh zvýšil až na 50 a více procent HDP, musela by požádat sněmovnu o důvěru.

Celý článek
Jak pan hejtman ohlupuje veřejnost hrozbou zániku nemocnic
8. 10. 2012

Jak pan hejtman ohlupuje veřejnost hrozbou zániku nemocnic

Čtyři roky se ČSSD bratrsky dělila o moc v Jihočeském kraji s ODS. Společně také spravovali nemocnice. A najednou se k jejich překvapení kolen nemocnic něco děje! A je tu konflikt, hledá se viník. Všichni vědí, že je to konflikt jen předstíraný, a oba „protivníci“ se shodnou na tom, že za vše může VZP. Poplašná zpráva, která letí jižními Čechami od billboardu k billboardu a věští zánik jihočeských nemocnic, přichází jako na zavolanou právě před volbami. Jenže popírá tak trochu sama sebe. Ve volební agitce zvané „Nemocniční noviny“, kterou jsme všichni obdrželi do dopisní schránky, se totiž dozvídáme, že :“… s pojišťovnami se dohodneme“.  Musí tedy nastoupit ředitelé nemocnic, a společně prohlásit, že oni podporují hejtmana v jeho úsilí. A teď se nám ve výstražných barvách vyhrožuje likvidací nemocnic.

Celý článek
Zdařilé odpoledne v Táboře
8. 10. 2012

Zdařilé odpoledne v Táboře

Táborská TOP 09 připravila na čtvrtek 4.10.2012 volební odpoledne v centru města s bohatým programem. Moderování se ujala místostarostka města a zároveň kandidátka č. 5 Lenka Horejsková, která uváděla jednotlivé body programu a dvakrát představila všechny zúčastněné kandidáty koalice TOP 09 a Starostové v čele s lídrem Zdeňkem Bezecným, Vladimírem Pavelkou a Jiřím Kořínkem. Na programu byly dvě módní přehlídky, vystoupení kouzelníka, ukázka tance Zumba a skákací hrad pro děti. Největší zájem samozřejmě byl o balónky a další dárkové předměty.

Celý článek
Miroslav Kalousek v Č. Budějovicích
4. 10. 2012

Miroslav Kalousek v Č. Budějovicích

V rámci předvolební kampaně zavítal do Českých Budějovic ministr financí a první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. I přesto, že návštěva byla narychlo zorganizovaná, dostavila se na malou scénu DK Metropol necelá stovka posluchačů z řad českobudějovické veřejnosti.

Celý článek
Sobota s kandidáty TOP 09 na Strakonicku
1. 10. 2012

Sobota s kandidáty TOP 09 na Strakonicku

Kandidáti koalice TOP 09 a Starostové využili pěkného sobotního dne k účasti na tradičních akcích strakonického regionu. Lídr kandidátky Zdeněk Bezecný v doprovodu místostarostky Strakonic Ivany Říhové zahájil tradiční cykloturistickou akci v Chelčicích nazvanou Slavnosti plodů. Pořadatelem byl také kandidát TOP 09 a Starostů Jiří Iral, starosta Chelčic.Vladimír Pavelka, lékař ze Strakonic a trojka na kandidátce, využil tradiční velké Svatováclavské strakonické pouti k oslovení voličů v doprovodu sličných hostesek u stánku TOP 09.

Celý článek
Nové vedení TOP 09 Písek
26. 9. 2012

Nové vedení TOP 09 Písek

„Ze svého programu se pokusíme uplatnit co nejvíce,“ slibuje nově zvolený předseda písecké TOP 09 Josef Knot

Volební sněm má za sebou písecká TOP 09. Do pozice předsedy místní organizace byl zvolen místostarosta Písku JUDr. Josef Knot. Spolu s ním ve vedení zasedne místopředseda Ing. Jiří Kuchař. Do výboru místní organizace pak vedle Josefa Knota a Jiřího Kuchaře byli zvoleni Ing. Petra Trambová, Radovan Polanský a MUDr. Rudolf Tyll.

Celý článek
1 2 ... 50 ... 58 59 60 61 62 ... 69 70
Články 591 - 600 z 698