28. 11. 2009

Vážený pane předsedo, vážené členky přípravného výboru, vážené členky společného klubu TOP 09 a starostové, milí členové TOP 09.

Já jsem zde za tu spodní polovinu našeho společného loga, za tu s podporou Starostů. Dovolte mi, abych vás pozdravil jménem hnutí starostů a nezávislých, jménem Vašeho dvojčete, s kterým jste teď spojeni pupeční šňůrou. Jsem velmi rád, že se mohu zúčastnit tohoto sněmu a pevně věřím, že kdysi budeme pevně společně hrdí na to, že jsme stáli u ustavujícího sněmu TOP 09. Strany, která v této zemi něco změní. Chtěl bych na tomto místě hluboce poděkovat jak přípravného výboru, tak především oběma čelním představitelů TOP 09, panu Schwarzenbergovi a panu Kalouskovi. Naše dosavadní spolupráce, i když se předem mohla zdát složitá, byla naprosto vynikající. I přesto, že jsme předpokládali určité porodní bolesti vzniku nové strany a spolupráce s dalším hnutím, přesto těch bolestí bylo minimum. Děkuji vám za to. Věřím, že za tu krátkou dobu jste už vy, členové TOP 09, získali důvěru ve Starosty a starostovské hnutí. Já vás mohu ubezpečit, že starostové mají důvěru v TOP 09 a v členy TOP 09. Děkuji vám za to.


Jak říkali už moji předřečníci, důvěra je to, co na naší politické scéně hodně chybí. Staré přísloví říká, že co nás nezabije, to nás posílí. Každá nemoc je zároveň šancí. Naše země je nemocná, prostý obyčejný člověk je zmaten, zklamán a znechucen. Musí přijít někdo, kdo bude říkat celou a úplnou pravdu. Nemůžeme žít donekonečna na dluh. Morálka není sprosté slovo. V této době přichází TOP 09 s podporou Starostů, aby pomohla naši zemi uzdravit. Já vám chci deklarovat, že už dnes se můžete opřít o 1400 starostů a nezávislých zastupitelů v naší zemi, kteří denně principy slušnosti, morálky a pravdy realizují na komunální úrovni. Stejně tak se můžete opřít o 17 krajských zastupitelů ve vašich krajích. V Senátu se nám již podařilo vytvořit společný klub, který je 3. nejsilnějším v Senátu. Vzpomínám si, že 2. července náš celostátní výbor naprosto jednohlasně odsouhlasil strategické partnerství se vznikající stranou TOP 09. Vyhlásili jsme také pana Schwarzenberga za našeho kandidáta na premiéra České republiky. Tehdy se mnozí usmívali a posmívali. A dnes? Podle mnoha průzkumů veřejného mínění by nás volilo 10-15 % lidí. Máme podporu stejného počtu veřejnosti. Jsme tedy zhruba v polovině naší cesty, zbývá nám všem přesvědčit zbývající polovinu našich přátel, kamarádů a spolupracovníků, aby Karel Schwarzenberg mohl být premiérem. Chceme Karla Schwarzenberga za premiéra.


To, že naše spolupráce má výhnam, jsem poznal v senátu. Za jménem jedné senátorky se v televizi objevila zkratka TOP STAR. Já věřím, že po řádných volbách za půl roku vznikne silný klub top star i ve Sněmovně a pomůže uzdravit naši ženu (smích), naši zemi. Přeji to nám všem, členům TOP 09 i Starostům i celé naší zemi.

Děkuji Vám.

Profil Petra Gazdíka

Petr Gazdík

V Praze 28. 11. 2009

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme