28. 11. 2009

Někdo kdysi řekl, že jeden Husák ve vrcholné politice stačil. Vzhledem k své nominaci s tím nemohu souhlasit. Dovolte, abych se vám představil.

Vážený pane předsedo, vážení předsedové a místopředsedkyně, vážení delegáti a delegátky.

Měl jsem tu čest být u toho, když vznikala TOP 09. Chtěl bych z tohoto místa teď poděkovat všem, kteří byli na počátku veškeré té práce, která je částečně završována tímto sněmem. Chci poděkovat všem těm, kteří nemohou být v tomto sále a přesto pro TOP 09 odvedli obrovský díl práce a jsou těmi, kteří budou jistě v té práci nadále pokračovat. K mému představení: je mi 51 roků, jsem téměř 30 roků ženatý, mám ženu a tři dospělé děti. Moje rodina je pro mě největší oporou a největší jistotou v mé práci.

Během mé profesní kariéry jsem pracoval 19 roků v jednom strojírenském závodě v Brně a zabýval jsem se energetikou, ekonomikou a manažerskými činnostmi. Co se týče další mé profesní kariéry, působil jsem od roku 1999 v komunální politice, deset roků jsem byl starostou v obci Těšany, kde žiji. Rovněž v regionální politice, kde jsem působil 4 roky v jihomoravském krajském zastupitelstvu. Letos v květnu jsem se stal poslancem v Poslanecké sněmovně.

Co pro mě znamená tato nominace? Tato nominace je pro mě další výzvou, abych mohl uplatnit své profesní a politické zkušenosti a podílet se na tvorbě zásad TOP 09, které budou tím, čím máme oslovit naše voliče. Nepovažuji svoji nominaci jako výsadu. Voliči nás budou hodnotit podle toho, co budeme schopni pro naplnění vizí TOP 09 ze sebe dát. Nebudou nás hodnotit podle toho, co jsme schopni jen pro sebe získat. Říká se, že ve víně je pravda. A proto si myslím, že je dobře, abychom si nalili pro příští měsíce do voleb a do dalších období čistého vína s důvěrou, abychom byli slušní a pravdiví.

Děkuji.

Profil Jana Husáka

Jan Husák
V Praze 28. 11. 2009
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme