Mgr. Tomáš Třetina

senátor za obvod č. 54 - Znojmo, předseda Klubu starostů TOP 09

Jmenuji se Tomáš Třetina a už dvě desítky let se starám. O lidi, o město Moravský Krumlov, o region. Když mám cíl, jdu za ním. Jen proto se do Moravského Krumlova z Prahy vrací Slovanská epopej. Dílo, které do našeho regionu přiláká milovníky umění, turisty a s nimi i jejich peníze. A to teď budeme potřebovat víc než kdy jindy.

Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně se specializací Učitelství pro I. stupeň základní školy. Také jsem pět let učil u nás doma – na škole v Moravském Krumlově. Moji kantorskou praxi přerušila na rok vojna. Na malotřídní škole v Bohuticích, kterou jsem coby řídící vedl, jsem byl následujících sedm let.

Kandiduji do Senátu, protože stejně jako na radnici budu stát mezi člověkem a úřadem. Budu lidi chránit před rozbujelou byrokracií, vnášet do administrativy více zdravého rozumu a smyslu pro spravedlnost. Lidé mou práci hodnotí 12 let a potřetí mě zvolili starostou. Jich se ptejte, zda stojím za Váš hlas. Nekandiduje nikdo jiný, kdo by tohle mohl říct.

Nemám strach. Občas jsem tvrdohlavý, ale věřte mi, že jinak to někdy nejde. Počítá se výsledek, ne snaha. Jako senátora mě na rozdíl od těch minulých uvidíte a tím nesázím jen na svých 198 cm. :-)

Dokážu spojovat lidi, strany, spolky. Hodně poslouchám, hledám řešení – na mé podpoře na Znojemsku se shodlo šest stran. Jsem společný kandidát lidí, kterých si vážím.

Nenadbíhám extrémistům. Zleva, ani zprava. Politika je pro mě vážná věc a důvěru voličů nevyměním za populistické, tedy nesplnitelné sliby.

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme