Ing. Michal Pilař

člen výkonného výboru TOP 09

Ing. Michal Pilař strávil většinu života v Pardubicích, kde podniká v oblasti vývoje softwaru a terapeutických aplikací pro osoby s poruchami autistického spektra. Vystudoval Fakultu informatiky a managementu (UHK) a pracuje jako projektový manažer.

Pracoval v několika komisích Rady města Pardubic a dalších poradních orgánech, kde uplatňoval své zkušenosti z oblasti informatiky, podnikatelského prostředí nebo zavádění moderních přístupů a technologií. Organizoval ve městě konferenci k problematice Smart Cities. Od minulého roku je místopředsedou krajského výboru pro informatiku, e-Goverment a digitalizaci v Pardubickém kraji.

Aktivní zapojení do veřejného života je jeho dlouholetou zálibou. Působí jako krajský předseda TOP 09 a člen celostátního předsednictva strany. Spoluzaložil TOP tým Pardubice pro mladé politiky.

Má ambici přiblížit řízení kraje občanům – podpořit zavádění moderních přístupů a digitalizace, především komunikaci s úřadem online z pohodlí domova. Dále se chce zaměřit na modernizaci školství a prohlubování jeho propojení s praxí. Udržení absolventů v kraji, rozvoj investičních příležitostí v regionu a zjednodušení podnikatelského prostředí. V osobním životě se zajímá o nové technologie, vzdělávání, turistiku a rekreační hru badmintonu.

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme