TOP 09: Protiruské sankce nesmí být zrušeny

20. 6. 2016

Prohlášení poslanců a europoslanců zvolených za TOP 09 k prodloužení protiruských sankcí.

Poslanci za Evropskou lidovou stranu se jednoznačně shodli na doporučení pro nadcházející jednání Evropské rady, které má mimo jiné řešit i prodloužení protiruských sankcí. Jako europoslanci a poslanci zvolení za TOP 09 podporujeme toto stanovisko. Odsuzujeme ruské snahy o destabilizaci Ukrajiny a společně se stavíme za prodloužení sankcí do té doby, dokud nebudou Minské dohody plně implementovány a Krym navrácen Ukrajině. Důrazně podporujeme politiku neuznání anexe Krymu Ruskou federací. Nesmíme zapomínat na to, že potlačování základních svobod a porušování lidských práv na okupovaných územích jsou stále zjevné. Jako například v případě Krymských Tatarů, kteří jsou vzhledem k jejich hlasitému nesouhlasu předmětem cíleného útlaku. 

Rusko musí respektovat územní celistvost a suverenitu Ukrajiny v rámci jejích mezinárodně uznávaných hranic. Podporujeme Radu v jejím blížícím se rozhodnutí pokračovat v režimu sankcí a v případě potřeby volat po jejím zvýšení.

Doporučení Evropské lidové strany si můžete přečíst zde: http://www.eppgroup.eu/news/Position-on-renewing-sanctions-against-Russia

Luděk Niedermayer, europoslanec za TOP 09

Marek Ženíšek. 1. místopředseda TOP 09

Jaromír Štětina, europoslanec za TOP 09

Praha 20. června 2016

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme