TOP 09 má kompletní sestavu kandidátů do Senátu

22. 7. 2016

TOP 09 už má kompletní sestavu kandidátů pro senátní volby: jméno lékaře Petera Hromádky, kterého nabízí voličům v Liberci, uzavřelo seznam senátních kandidátů za TOP 09. Vedení TOP 09 zároveň rozhodlo o zvýšení rozpočtu na volby do horní komory Parlamentu ČR. Do krajských voleb TOP 09 kandiduje ve všech krajích. V devíti postavila kandidátku samostatně, v dalších se dohodla na koalicích například i se Starosty a nezávislými.

Strana TOP 09 zná jména všech kandidátů, kteří se za ni budou ucházet o křesla v horní komoře a rozhodla se také pro vyšší rozpočet na senátní volby. TOP 09 a STAN na ně uvolní 8,459 milionů korun. Původní částku tedy vedení TOP 09 schválilo navýšit o 459 tisíc korun. Volební transakce budou, stejně jako v předešlých volbách, moci lidé sledovat na transparentním účtu.

Seznam kandidátů:

Jiří Dort, Plzeň-město – č. 7, primář Neonatologického oddělení Fakultní nemocnice v Plzni, TOP 09 a Starostové
David Žák, Český Krumlov - č. 10, pedagog, spisovatel, TOP 09 a Starostové
Pavel Klíma, Tábor – č. 13, ředitel ZŠ a SŠ Malšice, TOP 09
Tomáš Trč, Beroun – č. 16, lékař - ortoped, přednosta kliniky, TOP 09 a Starostové
Jakub Lepš, Praha 11 – č. 19, místostarosta, TOP 09 a Starostové
Jiří Holubář, Praha 10 – č. 22, lékař, chirurg, TOP 09 a Starostové
Jiří Růžička, Praha 6 – č. 25, ředitel gymnázia Jana Keplera, TOP 09 a Starostové
Ilona Tajchnerová, Ústí nad Labem – č. 31, advokátka, TOP 09
Peter Hromádka, Liberec – č. 34, přednosta chirurgie v Krajské nemocnici Liberec, TOP 09
Tomáš Czernin, Jičín – č. 37, lesník a zemědělec, TOP 09 a Starostové
Jiří Čáslavka, Pardubice - č. 43, ekonomický analytik, expert na mezinárodní vztahy a evropskou politiku, TOP 09 a Starostové
Jaroslav Zedník, Ústí nad Orlicí – č. 46, starosta, TOP 09
Milan Kolář, Jihlava – č. 52, pedagog, TOP 09 a Strana zelených
Barbora Antonová, Brno-Město – č. 58, občanská aktivistka, překladatelka, TOP 09, Žít Brno, Strana zelených

Několik dalších osobností kandidujících za Starosty a nezávislé TOP 09 finančně podpoří ze společného fondu a podporu TOP 09 deklaruje například také kandidátovi na senátora v obvodu č. 70 Ostrava-město – řediteli HZS Moravskoslezského kraje Zdeňku Nytrovi.

V letošních krajských volbách bude TOP 09 kandidovat ve všech 13 krajích, kde se letos bude volit. V devíti krajích postavila vlastní kandidátku, v dalších čtyřech jde do voleb v rámci koalice. „Nabízíme veřejnosti kandidáty, kteří celým svým životem i svojí profesní kariérou garantují hodnotová východiska TOP 09,“ říká předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Samostatné kandidátky staví v letošních krajských volbách TOP 09 v Libereckém, Ústeckém, Plzeňském, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji.

Ve čtyřech krajích TOP 09 letos uzavřela koalice. V Jihočeském kraji půjde do voleb v koalici TOP 09, STAN a Občané pro Budějovice, v Karlovarském kraji nabídne voličům kandidáty koalice TOP 09, STAN, Karlovarská občanská alternativa a KDU-ČSL, v kraji Vysočina postaví kandidátku do kraje koalice TOP 09 a Strany zelených a v Jihomoravském kraji kandiduje TOP 09 společně s Žít Brno.

Silnými samostatnými kandidátkami do krajských zastupitelstev TOP 09 potvrzuje, že se jí daří ukotvovat své postavení také v regionech. Zároveň nás těší, že jsme v několika krajích postavili koaliční kandidátku s naším tradičním partnerem, tedy Starosty – a to i přesto, že politická konkurence i média spekulovali o tom, že to nebude možné,“ říká první místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek.

Do krajské kampaně TOP 09 vloží v letošním roce 25 milionů korun.

Martina Macková, tisková mluvčí TOP 09

Praha 22. července 2016         

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme