× Pojďte do toho s námi.

Martin Kroh (TOP 09): Vlastní byt nemá být luxus

5. 3. 2019

TOP 09 představuje kandidáta do doplňovacích senátních voleb na Praze 9. Martin Kroh je předsedou představenstva stavebního bytového družstva Praha a expertem na bydlení, v Senátu chce řešit bytovou krizi a dostupné bydlení v Praze.

„V parlamentu již mnoho let chybí odborník, který by se věnoval bytové politice. Zejména v Praze tento problém narostl do obřích rozměrů a nebojím se říct, že brzdí rozvoj celého města. Proto za TOP 09 kandiduje expert na bydlení Martin Kroh, který v pozici předsedy bytového družstva Praha řeší problémy spojené s bydlením u tisíců lidí, a do Senátu jde s konkrétním plánem, jak je změnit,“ říká první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. 

„Kandiduji do Senátu s tím, abych pomohl lidem v oblasti, které rozumím a tou je bydlení. Jen v Praze chybí zhruba 20 000 bytů, což zvyšuje ceny bydlení do neskutečných výšek. Mám připravené konkrétní kroky, které chci do legislativy prosadit, protože vlastní byt nesmí být nedosažitelný luxus,“ vysvětluje svou kandidaturu Martin Kroh.

Jedním z hlavních bodů programu je, aby člen bytového družstva nemusel platit dluhy za své sousedy. „Považuji za nehorázné, když je někdo nucen platit část dluhu za své sousedy jen proto, že bydlí ve stejném domě jako oni. To se však nyní často děje. Ti lidé přitom nemají žádnou možnost vzniku dluhu svého souseda zabránit, proto by jej také neměli platit. Tento problém může mít více řešení, například neodpouštět dluhy z bydlení, případně jejich převzetí státem,“ uvádí kandidát do Senátu Martin Kroh.

Dále prosazuje zavedení možnosti odečtu úroků členům bytového družstva, což může pomoci výstavbě nových bytů nebo bude usilovat o zřízení funkce takzvaného „hlídacího psa“ pro SVJ (společenství vlastníků jednotek), která by zjednodušila informování vlastníků bytů o důležitých změnách v katastru nemovitostí.

 „Člen družstva v současné době nemá možnost odečíst si úroky, které sám družstvu zaplatil. Bytová družstva jsou přitom už nyní připravena dát svým členům potvrzení o výši úroků, podobně jako to dělají hypoteční banky. To by výrazně přispělo k dostupnosti bydlení a zmírnilo současnou krizi,“ dodává Kroh a doplňuje, že každý, kdo investuje do vlastního bydlení, by měl být státem podpořen.

Doplňující volby do Senátu v obvodu Praha 9 se konají 5. a 6. dubna 2019. Podporu Martinu Krohovi vyjádřila celá řada osobností veřejného života jako je profesor Jan Pirk nebo Iva Kubelková.

Lenka Brandtová, tisková mluvčí TOP 09

ŠTÍTKY

Volby:
2019 senát - 24 - Praha 9: Martin Kroh
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram EPP

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme