Laudát: Jančík je nezodpovědný populista

10. 2. 2010

Pražská TOP 09 odmítá populistickou snahu starosty Prahy 5 a místopředsedy pražské ODS Milana Jančíka kupovat si voliče za peníze daňových poplatníků.

Jančíkův záměr vrátit každému nájemníkovi na Praze 5, který bydlí v obecním bytě, 5 000 korun je nespravedlivý, diskriminační a nezodpovědný. Celkem jde o 10 milionů korun z prostředků daňových poplatníků.

Jančík z veřejných peněz plošně zvýhodňuje omezenou skupinu občanů na úkor většiny. Zvýhodněni jsou nájemníci jen v obecních bytech a nikoli nájemníci všichni. Domnívá se pan Jančík a pražská ODS, že krizí jsou postiženi jen uživatelé obecních bytů? Jsou všichni nájemníci obecních bytů v pásmu chudoby? A co na tyto Jančíkovy kroky mají říkat mladí lidé, kteří splácejí hypotéku na bydlení? Místopředseda pražské ODS na tomto případě názorně ukazuje, jak vnímá pražská ODS rovné podmínky a spravedlivé prostředí pro všechny.

Jančíkův záměr je však především vrcholně nezodpovědný. Zvláště v situaci dramaticky rostoucího deficitu veřejných financí. Tímto populistickým návrhem Jančík kopíruje politiku sociálních demokratů - získat voliče za každou cenu - a popírá vše, co občanům ODS vykládá. Občané Prahy 5 by rovněž měli vědět, že jejich radnice schválila vyrovnaný rozpočet na letošní rok jen za cenu zapojení finančních rezerv. Z běžných příjmů by rozpočet letos byl v deficitu desítek milionů.

Zatímco TOP 09 a ODS společně v Poslanecké sněmovně bojují proti snaze Jiřího Paroubka a sociální demokracie prohloubit již nyní katastrofický deficit ČR, Jančík se vydal bez uzardění oranžovou cestou. ODS pak působí jako těžký, neléčený schizofrenik.

Proto pražská TOP 09 vyzývá pražskou i celostátní ODS, aby se od nezodpovědného a populistického záměru Jančíka distancovala! A pražského předsedu ODS Pavla Béma, aby vysvětlil svým straníkům základní atributy pravicové politiky.

František Laudát
poslanec a předseda pražské TOP 09
V Praze dne 10. února 2010
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme