Hodonínsko a Břeclavsko zasáhla obrovská katastrofa. Pozastavujeme kampaň SPOLU na jižní Moravě a do postižených oblastí posíláme finanční pomoc

25. 6. 2021

Vyjádření předsedů koalice SPOLU k živelné katastrofě na jižní Moravě.

„Myslím na všechny, kteří při včerejší katastrofě ztratili své blízké. Velmi mě tato událost zasáhla. Je to smutný den pro jižní Moravu a celou zemi. V tuto chvíli přerušuji volební kampaň SPOLU na jižní Moravě. V těchto těžkých hodinách jsou důležité jiné věci. Včera večer jsem kontaktoval pana hejtmana Grolicha s nabídkou pomoci. Věřím, že vládní pomoc bude rychlá, dostatečná a adresná. Pan hejtman Grolich a celé vedení Jihomoravského kraje, stejně jako vláda, má mou plnou podporu při řešení následků této katastrofy. Velmi děkuji všem hasičům, zdravotníkům, policistům, vojákům a všem dobrovolníkům za jejich velmi profesionální pomoc. ODS, KDU-ČSL a TOP 09 dnes odešlou částku 1,5 milionu korun na bezprostřední pomoc nejvíce postiženým. Budeme dělat vše pro to, abychom rychle a účinně pomohli lidem ze zasažených obcích vyrovnat se s následky této přírodní katastrofy,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Obracíme se na všechny lidi dobré vůle, aby pokud mohou, tak pomohli lidem zasaženým včerejším tornádem na jižní Moravě. Prosbu o finanční příspěvek jsem už v noci rozeslal i všem našim primátorům, starostům a místostarostům, kterých máme v koalici téměř tisíc. Věřím, že pomohou a společně vybereme dostatek peněz. Pomoci ale můžeme i jinak, a to například osobní podporou při úklidu poničených domů. Myslím na všechny obyvatele zasažených oblastí a je nesmírně líto všech, kteří ztratili střechu nad hlavou nebo přišli o své blízké,“ uvedl předseda lidovců, který se svým synem už pomáhá s těžkou technikou na místě. „V roce 1997 jsme si prošli ničivými povodněmi a umím si představit, jak jsou podobné situace náročné. Proto mi přijde přirozené v této chvíli spojit síly a pomáhat. Je potřeba se zastavit a svou pomoc směřovat tam, kde potřeba. Prosím všechny, aby alespoň malou částkou přispěli a obrovsky tím pomohli svým spoluobčanům,“ doplňuje předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Jsem v duchu se všemi poškozenými ničivým tornádem na jižní Moravě. Chtěla bych jim popřát hodně sil. V následujících týdnech na zvládnutí nečekané živelné katastrofy však nemohou být sami. Proto jim spolu chceme pomoci alespoň finančně. Velké uznání a poděkování patří všem, kteří tam zachraňují lidské životy a majetek lidí. Poděkovat bych touto cestou chtěla také našim zahraničním sousedům, kteří nejpostiženějším obcím nabídli okamžitou pomoc,“ sděluje předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Vladan Vaněk, tiskový mluvčí TOP 09

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme