Pospíšil: Práva pro všechny majitele legálních zbraní

13. 7. 2016

Výbor EP pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele bude dnes hlasovat o návrhu směrnice týkající se kontroly nabývání a držení zbraní. Pod vlivem loňských teroristických útoků v Paříži se Komise rozhodla zpřísnit podmínky pro legální nabývání a držení zbraní. Tlak na přísnější regulaci se ještě zvýšil po březnových teroristických útocích v Bruselu.

Návrh Komise byl bohužel unáhlený, nebyl opřen o dopadovou studii a místo potírání nelegálního trhu se zbraněmi si vzal na mušku legální držitele zbraní. Jako takový se proto zcela přirozeně setkal s odporem veřejnosti v mnoha členských státech, zejména těch se silnou tradicí myslivosti a sportovní střelby,“ uvádí k tomu poslanec EP Jiří Pospíšil (TOP 09/STAN), člen výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele. Návrh směrnice vyvolal bouřlivou diskusi i v Evropském parlamentu, což potvrzuje fakt, že výbor bude dnes hlasovat o devíti stovkách pozměňovacích návrhů.

Podle názoru Jiřího Pospíšila se Komise měla omezit na změny, které skutečně zvýší bezpečnost v EU, jako jsou společná pravidla pro značení zbraní, jejich uchovávání, znehodnocování a výměnu informací. „Místo boje proti terorismu však Komise zašla zbytečně daleko a nepřípustným způsobem zasáhla do práv legálních držitelů zbraní, kteří si je opatřili za účelem ochrany života, zdraví a majetku nebo je užívají ke svým zálibám jako je myslivost či sportovní střelba,“ uvedl Jiří Pospíšil.

„Osobně jsem předložil několik pozměňovacích návrhů, které se pokouší vrátit návrh k t omu, co potřebujeme opravdu řešit - značení zbraní či výměnu informací,“ vyjádřil svůj názor český europoslanec.

„Znění návrhu, které se dnes chystá schválit výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele, by v podmínkách ČR znamenal zákaz cca 40 tisíc legálně držených zbraní a právní nejistotu pro legální držitele cca 400 tisíc zbraní. Vzhledem k tomu, že zachování práv všech majitelů legálně držených zbraní je pro mě nepřekročitelnou hranicí, jsem rozhodnut hlasovat dnes proti návrhu směrnice jako celku,“ vysvětlil své stanovisko poslanec Jiří Pospíšil (TOP 09/STAN).

Marek Hannibal

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jiří Pospíšil
Témata:
EU
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Spolupráce středopravicových stran musí začít hned.
Děkujeme