× Pohněme s tím. Společně!

Schwarzenberga podpořili Dagmar Havlová i kardinál Vlk

23. 1. 2013

Dva dny před 2. kolem volby prezidenta vyjádřili podporu Karlu Schwarzenbergovi vdova po prvním českém prezidentovi Dagmar Havlová nebo kardinál Miloslav Vlk.

"Ve druhém kole prezidentských voleb budu volit pana Karla Schwarzenberga. Znám ho velice dlouho, znám ho jako čestného, spolehlivého a noblesního člověka. A tu noblesu potřebuje nejenom naše politická scéna, ale je to myslím i výrazný a dobrý impuls do zahraničí, že takového člověka máme v čele státu," říká Dagmar Havlová na videu, které zvřejnil server iDnes.

Dagmar Havlovou podle serveru oslovil hudebník a někdejší politik Michael Kocáb a požádal ji o podpis Tříkrálové výzvy na podporu Schwarzenberga. Havlová souhlasila a svolila, že by mohla natočit i video.

Kardinál Vlk: Zemanovi jde o vlastní prospěch, spojil by se i s čertem

Schwarzenbergovi vyjádřil ve středu podporu i kardinál Miloslav Vlk. Podle něj vyostřující se kampaň usnadňuje rozhodování a ukazuje, že není jiná alternativa.

"Jestliže je zřetelné, že určitý kandidát bojuje všemi zbraněmi, bez ohledu na to, jestli jsou dobré nebo špatné, tak ukazuje, že mu jde především o získání vlastního prospěchu za každou cenu, i kdyby se měl spojit s 'čertem', čili jde mu sobecky jen a jen o sebe samého. Je třeba se dobře dívat, kdo ho podporuje. Takového kandidáta nelze volit, protože dává najevo, jakým způsobem by se pak choval i ve funkci," píše na svém webu na adresu Miloše Zemana kardinál Vlk.

Vadí mu i Zemanova prosba o podporu ze strany KSČM. Vyzývá také lidi, aby šli k volbám, aby jim nebyla lhostejná budoucnost národa. Ve svém textu kardinál pochválil studenty, že mají "dobrý politický cit" i "odvahu jít do toho víc než mnozí dospělí". Doufá, že  studenti, jakožto "opravdová revoluční síla", dotáhnou svůj již dřívě započatý boj do vítězného konce.

Podporuje rovněž volání po návratu tradičních hodnot na českou politickou scénu.

"Při současné konstelaci prezidentské volby je v tomto smyslu jediný kandidát, který má oproti hrubosti a aroganci určitou noblesu a ve svém chování i v dlouhé rodové tradici hodnoty, které naše společnost dnes potřebuje," říká ke Karlu Schwarzenbergovi.

Námitky, které jsou proti tomuto kandidátovi vyslovovány, jsou podle něj buď bezvýznamné ve srovnání s ostatními hodnotami, nebo přehnané a zveličené, či vytržené z kontextu a nemají valného smyslu.

 

Domácí, red

aktualne.cz, 23. 1. 2013, rubrika: Prezidentské volby 2013

ŠTÍTKY

Volby:
2013 prezident - Karel Schwarzenberg
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme