× Pohněme s tím. Společně!

Petr Gazdík obhajuje post předsedy Starostů a nezávislých

31. 5. 2011

Na dvě stě starostů se v sobotu zúčastní v Průhonicích u Prahy volebního sněmu hnutí Starostové a nezávislí. Na kongresu bude pozici předsedy obhajovat předseda poslaneckého klubu TOP 09 - Starostové Petr Gazdík. Protikandidáta zatím nemá.

Na dvě stě starostů se sejde v sobotu v hotelu Floret v Průhonicích u Prahy na volebním sněmu hnutí Starostové a nezávislí. Spojenectví s nově vzniklou TOP 09 dovedlo zástupce hnutí loni do Sněmovny i vlády. Hnutí ho chce dále prohlubovat.

Kongresu, na kterém bude obhajovat funkci předsedy předseda poslaneckého klubu TOP 09 - Starostové Petr Gazdík, se ministři TOP 09 aktivně zúčastní. Pozváni byli také předsedové ostatních parlamentních stran mimo komunistů - tedy premiér Petr Nečas, předseda Věcí veřejných Radek John a předseda opoziční ČSSD Bohuslav Sobotka.

Gazdík nemá zatím protikandidáta. Na místopředsedy hnutí kandidují mezi jinými ministr kultury Jiří Besser nebo poslanec Stanislav Polčák. Kromě volby nových celostátních orgánů hnutí budou schvalovány i změny stanov.

„Nejzajímavější je, že TOP 09 bude moct do předsednictva hmutí vyslat svého zástupce s hlasovacím právem. Pokud změna projde, bude TOP nominovat místopředsedu (Miroslava) Kalouska, už teď chci, aby mne oslovoval předsedo," uvedl ke změnám stanov ČTK v nadsázce Gazdík.

Na zasedání představí starostům Kalousek z pozice ministra financí návrh reformy financování měst a obcí ze státního rozpočtu. Rozpočtové určení daní je pro obce a kraje neuralgickým tématem a bude podle Gazdíka na sněmu hodně rezonovat.

Ministr Jiří Besser přiblíží záměr majetkového vyrovnání s církvemi, jehož dlouhodobá absence brání rozvoji samospráv blokací nakládání s tímto majetkem, a ministři Jaromír Drábek  a Leoš Heger – oba z TOP 09 – seznámí delegáty s dopady plánovaných reforem na obce a města.

V loňských sněmovních volbách Starostové a nezávislí spolu s TOP 09 získali 16,7 procenta hlasů. V poslaneckých lavicích pak usedlo devět starostů nominovaných hnutím Starostové a nezávislí. V horní parlamentní komoře hnutí podporují čtyři senátoři, členové společného senátního klubu TOP 09 a Starostové.

K hnutí se nyní podle Gazdíka hlásí na 1200 komunálních politiků. Do Průhonic byli delegáti nominováni krajskými sněmy podle klíče, který zohledňuje velikost jednotlivých regionů.

 

ČTK

denikreferendum.cz, 31. 5. 2011, Rubrika: Domov

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jiří Besser, Petr Gazdík, Stanislav Polčák
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme