× Pohněme s tím. Společně!

Ohlasy na rozeslanou složenku

16. 5. 2010

O tomto víkendu svůj názor na složenku vyjádřilo několik tisíc občanů, nešlo však pouze o negativní názory, pozitivní ohlasy se zejména v pátek a sobotu začaly objevovat stále s větší intenzitou. Požádali jsme některé autory o souhlas s otištěním jejich e-mailů a přinášíme vám také odkazy na aktuální články, které se objevily v nejrůznějších blogosférách.

Výběr z internetu

Výběr z telefonátů

Dobrý den, tady je Hurychová. Já jsem Vám jen chtěla říct, že s Vaším postupem absolutně souhlasím, za Vaši politiku se stavím. Protože jsem důchodkyně, dokážu vydržet s důchodem, který mám, i když se mi nebude zvyšovat. Já nechci 13. důchod, nechci navyšování důchodů, ale nechci v budoucnu třeba o 60 % důchodu přijít. Mějte se hezky, fandím Vám. Nashledanou

MP3Názor paní Hurychové ze záznamníku.mp3 (246.4 kB)

Milí TOPíci. Je mi 70, rozumím úsporám, sama jsem byla zvyklá celý život šetřit. Nikdy jsem nejela na půjčky. Dnes jako důchodkyně nemám problémy a u vašeho předvolebního klipu jsem se senzačně pobavila. Složenka na 121 000 dělá problémy jen tomu, kdo má pořád málo a ještě k tomu neumí číst. Mějte se krásně. Fandím Vám! (autorka souhlasila se zveřejněním názoru bez uvedení jména)

Výběr z pošty a emailů

O tomto víkendu svůj názor na složenku vyjádřilo několik tisíc občanů, nešlo však pouze o negativní názory, pozitivní ohlasy se zejména v pátek a sobotu začaly objevovat stále s větší intenzitou.
Požádali jsme některé autory o souhlas s otištěním jejich e-mailů a přinášíme vám také odkazy na aktuální články, které se objevily v nejrůznějších blogosférách.

Dobrý den, přeji hodně zdaru ve volbách. Nápad se zasláním "dluhové" složenky pokládám za dobrý. Rozlícené reakce v internetových diskuzích jsou smutným obrazem části české společnosti, která se ze socialismu ne a ne vymanit.
S pozdravem
Stanislava Vaníčková, Vysoké Mýto

Pane Kalousku, jste kanón, Vaše kampaň má šťávu, máte můj hlas.
S úctou
Stanislav Rýc, Sezimovo Ústí

Dobrý den, gratuluji - myslím si, že tento marketingový tah vám vyšel ... alespoň tím, že se snad mnozí zamysleli ...
Přeji hodně úspěchů
Mirko Býma

Dobrý nápad... líbí se mi Vaše neagresivní propagace a předvolební kampaň bez urážek...
Ilona Fábryová

Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za to, že jste jedinou kandidátskou stranou, která lidem tzv. "nemaže med kolem pusy"! Akce se složenkou byl skvělý nápad! Lidé se potřebují dozvědět pravdu, i když není mnohdy zrovna příjemná... Snad to naše voliče konečně probudí z pohodlné letargie a půjdou s TOP 09 DOPRAVA! Vážím si Vás za to a máte předem můj hlas:-)!
Hodně štěstí a úspěchů ve volbách 2010 Vám přeje,
Andrea Nečasová

Dobry den, dnes jsem si přečetl, že vaše předvolební kampaň se složenkami vás zahltila. Nechci přidávat práci vašemu týmu, ale musím vám vyslovit poklonu za tento nápad. V této republice se lidé naučili, že mohou zavírat oči před problémy, které se nás všech týkají a předpokládají, že je za ně jejich „oblíbenci" vyřeší, aniž by museli sami pro to něco udělat. Každopádně velice děkuji, protože náš národ potřebuje trochu té studené sprchy, aby si uvědomil, že doba komunismu je pryč a jsme odpovědní sami za sebe.
Přeji mnoho štěstí ve volbách
S pozdravem
Tomáš Vlachynský

Dobrý den, chtěl bych rozhodně vyjádřit souhlas s rozesíláním složenky. Správný krok, správným směrema s potřebnou dávkou sebejistoty a vtipu!
S pozdravem,
T. Hudeček

Vážení, gratuluji k výbornému nápadu se složenkami. Konečně někdo dokázal trknout do čela i ty chytráky volící ČSSD, kteří si vůbec neuvědomují o co tu jde.
Super, jen tak dál!
Petr Staněk

Vážený pane Kalousku, blahopřeji upřímně Vám a Vaší straně k originální informaci naší společnosti o finanční situaci státu (formou poštovní poukázky). Teď se budou nějaký čas ozývat potrefené husy z některých nezodpovědných politických stran i jejich příznivci. Otevřeli jste oči zejména starším
občanům, kterým dosud nedošlo, že dluhy státu budou splácet i jejich potomci.
S pozdravem,
RSDr. Jiří Dovhomilja

Vážení přátelé, bdrželi jsme od Vás "upomínku" na úhradu dluhu. Je to nejlepší předvolební leták, který jsem viděl a zaregistroval. Excelentní,a autorům nápadu patří uznání. Pobavilo mě to, ale úsměv mě jaksi ztrpkl na tváři. Cílený krok bez emocí, arogancí. Věcný a realistický. Super!
Znechucen politickým hašteřením jsem nechtěl jít k volbám. Svoje rozhodnutí patrně přehodnotím.
Občan a volič
(autor souhlasil se zveřejněním názoru bez uvedení jména)

Dobrý den, velmi se mi líbil Váš nápad se složenkami s dluhem. Proto mě velmi rozhořčila reakce (možná najatých) občanů, co předstírají srdeční a psychické problémy. Jako reakce na to bych uvedl, že přestože jsem mladý, mám vysoký krevní tlak. A ten se mi ještě zvedne, pokud jedu kolem plakátů a bilboardů ČSSD, kde je evidentní, že si uplácejí voliče různými 13. důchody, zrušením poplatků ve zdravotnictví a podobně. To vše jen zvyšuje státní dluh, který pak já a moje děti budem muset splácet. Není to vůbec fér k mladým lidem a jejich dětem. Tím jsem chtěl říct, že kampaň ČSSD mě ohrožuje na psychickém a fyzickém zdraví, zvyšuje mi krevní tlak a přivádí mě k šílenství, a to už několik měsíců. Pocházím z jižní Moravy. Kdykoliv vidím na billboardu lídra kandidátky ČSSD Dluhoslava Sobotku, jak slibuje, je mi špatně. Nejhorší ministr financí, udělal největší dluhy a to v době růstu. A teď slibuje další dluhy.
Taky byste měli konečně lidem (těm co to nechápou) vysvětlit, že to, že za vlády ČSSD byl ekonomický růst, nebylo způsobeno jejich vládou, ale celkovým růstem ve světě. A že nynější propad ekonomiky není opět způsoben nějakou vládou, ale propadem celosvětové ekonomiky.
Taky byste měli lidem vysvětlit, že současné nesmyslné sliby o důchodech ohrožují důchody generace mladých lidí. To generace starších lidí nechce slyšet, že jejich děti nebudou mít ani zdaleka takové důchody. Což opět není způsobeno nějakou vládou, ale absencí důchodové reformy, která musí reagovat na nepříznivý demografický vývoj. Prostě a jednoduše lidsky: parametry důchodového systému jako věk odchodu do důchodu a výše důchodu byly nastaveny v době, kdy byl výrazně nižší průměrný věk a lidé měli více dětí. To se ale posledních 50 let mění, současní důchodci neměli ani zdaleka tolik dětí jako jejich rodiče, kteří měli 5 a více dětí úplně běžně. A vlivem zlepšeného zravotnictví se výrazně zvýšil průměrný věk.
Lidem co brečí kvůli poplatkům u lékaře vzkažte, že kdyby dále pokračovala koncepce zdravotnictví podle MuDr. Ratha, tak kvůli jeho limitům by si lidé zase museli kupovat léky ze Švýcarska jako za komunistů, a uplácet komise nebo doktory. Existují totiž lidé, co se léčili např. s rakovinou, a kvůli limitům bohužel se jejich situace zhoršila, protože doktoři měli limity a nemohli provádět tolik úkonů, kolik bylo třeba.
Taky by mě zajímalo, kde bere ČSSD peníze na kampaň. Slyšel jsem o nějkakém tunelu LuftJardy z ČSA za jeho šéfování, mluví se o 200milionech. To ti novináři spí, že se sakra na to ještě nepodívali????
S pozdravem,
Sympatizant

(autor souhlasil se zveřejněním názoru bez uvedení jména)

Dobrý den, přečetla jsem si článek o reakcích na složenky se státním dluhem. Já osobně si myslím, že je to ten nejlepší předvolební "leták". Myslím, že je to opravdu dobrý nápad. Přestože jsme tuto složenku v naší schránce nenašli, dobře si tento státní dluh uvědomujeme a proto budeme 100% volit pravici.
Držím Vám palce, jste mi čím dál víc sympatičtější!
S pozdravem
Ing. Petra Vanduchová

Zdravím, složenkou TOPka dostala našeho pantátu. Lidi, to byla sranda. No, ale ono to vlastně vůbec legrační není. V našem baráku (s jedním popisným číslem) dlužíme vlastně celkem 847.000,- Kč, brrrrr.....
Zdravím Jitka

Dobrý den, nedá mi to abych nenapsala svůj názor na složenky k zaplacení státního dluhu. Dnes celý den čtu a poslouchám o tom, jak jsou lidé zděšeni, zhrouceni a já nevím, co ještě. Mám pocit, že jsme asi národ analfabetů, když si lidé nedokáží přečíst dodatek pod složenkou. Mně to naopak připadá jako perfektní nápad, aby si lidé uvědomili, že tento dluh tady opravdu je a pokud se nezačně rychle něco se zadlužením republiky dělat, dopadneme brzy jako Řecko. Proto mi dovolte, abych Vám poděkovala za tuto akci a přeji stále takové dobré nápady. Nechci osočovat žádnou politckou stranu, ale z některých slibů se mi doslova "otevírá kudla v kapse". Hlavně mi není jedno, do čeho roste můj syn. Ještě jednou děkuji a doufám, že ve volbách vyhraje pravice a zdravý rozum.
S pozdravem
Jitka Pivokonská

Dobrý den, ráda bych poděkovala za způsob, jakým vedete celou volební kampaň a mimo jiné také složenku, která v těchto dnech zaplavila naše schránky. Oceňuji odvahu, se kterou nám říkáte to, co se velmi špatně poslouchá - jsme nepřijatelně zadluženi a co hůř, i naše děti. Jako mamince (samoživitelce) 4leté dcery mi to nemůže být lhostejné! Velmi mě trápí a mrzí fakt, že (nemalá) část naší politické „elity" nereflektuje na skutečný a vážný stav a dál lhostejně lže, mlží, zapírá, bezohledně poškozuje nás všechny a hlavně naše děti. Vesměs jsou to lidé, kteří už na dlouho do předu sebe a své rodiny dobře zajistili - po nás potopa.
Ještě jednou vám děkuji za odvahu, zároveň také za ohromnou slušnost, se kterou jako strana vystupujete. Doufám, že se nám všem tento způsob ukáže jako ten úspěšný!
Srdečně zdravím
Eva Macháčková

Dobrý den, PÁNOVÉ, DĚKUJI VÁM, že jste snad řadě lidí pootevřeli oči rozesláním složenek s vyčíselním nikoli virtuálního dluhu každého z ČR.
Ing. Zdenek Vajc

Dobrý den, jednoznačně vaší předvolební akci vítám a podporuji. Také jsem dostal včera složenku na 121.000 Kč a v první reakci jsem si pomyslel, který z mých dvou synů si takhle zatelefonoval!!! Pak jsem si vzpomněl na předchozí informace v televizi a na netu a došlo mi to. Ta částka opravdu vypadá úděsně.... Jen naše čtyřčlenná rodina dluží cca 484.000,- Kč!!! V televizi nebo na netu 121.000,- Kč nic neznamená. Doma ve schránce - to už je jiná!!!!! Moc dobrá akce.
František Kadlec
Praha - Modřany

Dobrý den, jsem student VŠ, obor veřejná správa, a to, co jste udělali, považuji za vynikající krok. Ať si každý uvědomí, jak na tom opravdu jsme. Dokud to člověk nedrží v ruce a nepřečte si to sám, tak to nebere tak vážně. Tomu kdo na to přišel bych dal snad i prémie :o) Líbí se mi, že jdete s pravdou na povrch a nebojíte se ji říct. Jen tak dál.
Držím palce v blížících se volbách!
S pozdravem
Adam Šíma

Dobrý den! Dnes jsem dostal od Vás složenku na zaplacení státního dluhu. Váš nápad považuji za geniální, protože to je snad jediný možný způsob,jak probudit naše zabedněné spoluobčany z letargie a z falešné představy o tom, že zadlužení státu vlastně nic neznamená, že dluhy se nemusí platit a že to stejně nakonec "nějak" dopadne. Celá řada lidí v tomto státě má vymyté mozky z propagandy ČSSD a KSČM, kteří by rozdávali, když není z čeho, a přivedou republiku, pokud vyhrají volby, ke státnímu bankrotu, který bude prohrou nás všech, kteří v této zemi žijeme.
Jiří Leden z Úpice u Trutnova

Vážení přátelé, dovoluji si Vám napsat z důvodu velice vydařeného marketingového tahu, který určitě více znamená než jen tlachání nesmyslných slov, které v mnoha případech nejsou ničím než pouze součástí slibů. Jen tak dál!
S přáním mnoha úspěchu v letošních volbách
Roman Ševčík

Vážený pane Kalousku, děkuji za zaslání složenky na úhradu státního dluhu. Obratem ji zasílám k proplacení soudruhu Paroubkovi.
Přeji Vám hodně hlasů v letošních volbách!
Ivana Mocáková, Liberec

Milý pane kníže, milý pane Kalousku, milá TOP 09!
Moc rád bych Vám věřil. Víc, než si myslíte.
Zkusím to s Vámi. Doufám však, že za 4 roky nepřijde nějaká nová strana s klipem, kde námořníci vylévají fialové kbelíky. Repsektive, že nedostane k takovému klipu jakoukoli záminku.
S pozdravem
Jiří Mannheim ml.
občan, volič

Složenky byly dobrej nápad. Udržujte svůj směr! Budu Vás volit.
Evžen Souček

Dobrý den, nikdy jsem nikam nepsal, nikdy jsem se nikam nevyjadřoval. Složenku jsem od vás nedostal, čtu pouze občas reakce na ní. Mrzí mě, jak je vše hned zneužíváno, haněno, jsou podávána trestní oznámení atd. Myslím si, že nikdo nemohl být touto složenkou uveden v omyl, nemohl ji nijak zaplatit, a i kdyby někdo bral tuto "upomínku" vážně, tak by musel někde shánět informace, kam tuto částku zaplatit. Nejpozději v tomto okamžiku by mu bylo vysvětleno, o co se jedná. Tento e-mail píšu proto, že se, bohužel, všechna média ve všech případech rádi chopí jakékoliv negativní reakce. O pozitivních věcech se u nás nepíše. Myslím si, že v této předvolební kampani je rozesílání "složenek" jedna z nemnoha smyslupných předvolebních akcí (slovo nemnoho používám pouze z toho důvodu, že se nechci nikoho dotknout). Problém je, že se ozvou vždy jenom lidé s negativními názory a o těchto reakcích se píše. Ostatní se většinou nevyjádří.
Takže poprvé se vyjádřím: souhlasím s posíláním "složenky" a i kdybych ji dostal, nijak by se mě to nedotklo. Pochybuji, že by tolik lidí nepochopilo tuto akci a věřilo tomu, že má zaplatit tuto částku (i když ji všichni platíme a platit budeme ještě dlouho).
S pozdravem,
Luděk Walter
Praha 4

Dobrý den, Váš nápad se složenkou se mi líbí. Někteří lidé se proberou a vzbudí se a ti, co to nechápou nebo nadávají, tak ti to nechtějí slyšet a vidět. Chcou jenom výhody pro sebe "teď" a nehledí na budoucnost. Lidi by chtěli vydělávat jako na západě, mít zdravotnictví, školství, ekonomiku na vysoké úrovni, ale nic za to neplatit. To měli zůstat v komunismu. Lidi musí dozrát, ale naši lidi chcou kvalitní salám za 29,90 Kč/kg.
Lidi platí velké částky za telefon, ze sociálky si kupují Marlbora, před supermarketem se o víkendu nedá zaparkovat, ale zaplatit 30 Kč u lékaře je pro ně problém. Asi by chtělo najít jiný způsob, např. za 30 Kč u lékaře jim dát to kilo kvalitního salámu, kterého hodnota ve skutečnosti může být tak 5 Kč a maso kolem něho jenom utíkalo. Myslím si,že je potřeba lidem všechno líp a neustále vysvětlovat.
S přáním úspěchu ve volbách
Peter Grich

Vážení, složenky - skvělá akce. Nejen „bába s dědkem" potřebují vidět tu částku napsanou před sebou. A jestli je někomu z toho slabo, tím lépe. Mělo by být slabo všem. Tím neubírám na vážnosti, pokud někdo dokonce potřebuje na tu slabost lékaře. Jen doufám, že si k ošetření nevybere pana Ratha.
Zdraví
Otakar Mačura
Kladno

Dobrý večer, ta složenka byla super!!! Škoda, že jsme jí taky nedostali. Jsem přesvědčen, že její obsah pochopil i ten největší hlupák, ale: ti, co to smýšlí třeba právě jako já, si uvědomili vážnost situace a pochopili, že jde o informaci v podobě letáčku, ti: černoprdelníci, bolšouni, pablbkové to také pochopili! Ale, využili situace a překroutili smysl do té polohy, která se jim hodila. Jen opravdu, a teď mě odpusťte ten výraz, cvičený kreten může podat žalobu, či jinak vyhrožovat. Alespoň víme, že jsou stále mezi nám! Jinak plachta už visí na Hojsovo Stráži, zdar TOP 09,
Bureš, Klatovy

Dobrý den, rád bych Vám pogratuloval k nápadu zaslat všem občanům fiktivní složenku na oněch 121 000 Kč na obyvatele. Úkolem bylo zřejmě šokovat "obyčejné lidi" a to se povedlo téměř dokonale. Dalo by se říci, že se jedná o daleko slušnější formu klipu "přemluv bábu" s tím rozdílem, že staří a šokovaní jdou za mladými sami a chtějí vysvětlit, cože ona částka znamená. Po skromném vysvětlení mnou, čerstvě vystudovaným studentem politologie, se doufám alespoň zamyslí a svůj hlas ultrapopulistům nedají. Možná, že jste měli ještě týden vyčkat, aby onen šok byl načasovaný skutečně na termín voleb, takhle bohužel někteří "obyčejní lidé" zapomenou. Doufám, že máte připraveno ještě nějaké šokující překvapení před termínem voleb.
S pozdravem a přáním velkého volebního zisku
Petr Jendele

Složenka je skvělý nápad! Držíme palce!
Roman Richter

Dobrý den pane Kalousku, už jsem starý chlap, ale každopádně Vaši složenku na dluh uznávám a beru. A jestli to někdo nepochopil, je mně líto, kde je smysl pro humor tohoto národa. Děsím se výsledků za dva týdny, ale každopádně půjdu k volbám a prosím, dělejte všechno možné, ať ta společná strana KSČSSD dostane na frak. I když jsem věřící a z jižní Moravy, tož bohužel nevěřím lidovcům.
Pěkné pozdravení a naděje umírá poslední.
Ing. Tomáš Sedláček

Milí TOP nuladevítkáři, jsem ráda, že se snažíte na téma „složenka s naším dluhem“ vést diskuzi. Taky si myslím, že to je moc závažné téma, přesto, že asi mnohým složenka hnula žlučí (a to i mým rodičům), ale zavírat oči před holou pravdou nic neřeší. Proto je třeba těm, kteří o to mají zájem, vysvětlovat, trpělivě podávat informace a hlavně ozřejmovat možná řešení. Myslím si, že citlivosti na toto téma nahrály řecké události a ukázalo se, že rozdávání a slibování dalších benefitů v naší situaci je cestou do pekel.
Hodně sil, dobrých nápadů a argumentů Vám i nadále přeje
vaše podporovatelka Lenka Malinovská

Dobrý večer, jsem sice v jistém smyslu obětí snižování rozpočtového schodku v ČR za rok 2009, nicméně jako ekonom si velmi dobře uvědomuji takovouto nutnost a jsem též zastáncem velmi tvrdých rozpočtových škrtů. Málokdo si totiž uvědomuje, že nelze dávat, když vlastně nemám. Veřejné finance u nás procházejí hlubokou ekonomickou nemocí. Je to parafráze na to, že dávat a tedy utrácet lze jen toliko tehdy, mám-li v kapse, na běžném účtu finanční prostředky. Naprosto stejně se musí chovat nejen stát, firma, rodina či jednotlivec. S přílišným zadlužováním se každý z uvedených subjektů nezadržitelně blíží k platební neschopnosti a tedy k bankrotu.
Toto je má dlouhodobá filosofie platná déle než nastoupila morální a z toho plynoucí finanční krize.
S úctou a pozdravem
Jan Zoubek, Děčín
příznivec a snad i do budoucna člen TOP 09
PS: Pozdrav pro pány Schwarzenberga a Kalouska s vyjádřením plné podpory.

Dekuji za informace a vubec mi vyruseni nevadi. Mohu jen gratulovat k dobremu napadu. Sekundarni efekt, ze Vas lidé kontaktuji a TOP jim odpovida, je asi to, co nebylo v planu, ale co nam mohou call centra jinych stran zavidet.
S pozdravem Jdeme do toho
Radek Zapletal

Dobrý den, složenka dorazila také. Mysím, že pro většinu lidí - alespoň pro normálně uvažující a mající všeobecný přehled-je tato akce docela snadno pochopitelná. Ostatním lidem, kteří nevědí/nevidí, nebo spíše nechtějí vědět/vidět, co se v Česku děje a bude dít nadále, toto nejspíše nikdo nevysvětlí (dle některých reakcí na onu složenku). Raději budou mít své jisté jako např. soc. dávky, placené první 3 dny nemoci, prakticky nemožnost výpovědi nepotřebným/nevýkonným zaměstnacům (jen pro info, sám jsem zaměstnancem soukromém sektoru, otec 2 malých dětí) atd., dokud se systém nezhroutí. Až tato situace nastane, a budou se muset dělat tvrdá opatření, tak to budou zase a jen tito lidé, kteří budou nejvíce křičet - samozřejmě s notnou dávkou podpory odborů (aby snad si někdo nedejbože spontánně nedemonstroval).
Nebudu se tu dál rozepisovat, jen bych psal již 100x napsané.
Mnoho zdaru v další práci
Michal Budínský, Praha 9

Vážený pane Poláčku, píši Vám jako volebnímu manažerovi, tj. jako člověku, který má kampaň na starosti. Jako Váš podporovatel a nyní i jako člen pražské TOP 09 se velmi aktivně podílím na kampani. Mimo jiné jsem akreditovaný poradce MZe pro lesnictví v Programu rozvoje venkova a čerpání fondů EU. Velmi úspěšný poradce. Toto jaro se však věnuji pouze této práci z důvodu volební podpory TOP 09 - kromě Prahy takto působím ve většině krajů, kromě Moravy a Pardubického kraje. Znamená to setkávání a ovlivňování stovek lidí (bez nadsázky), práce na obecních a městských úřadech, zastupitelstva apod. Toto Vám prezentuji ne z důvodu svého ega, ale protože bych byl rád, aby můj názor byl brán více vážněji.
Téma SLOŽENKY... Od začátku této "kauzy" jsem absolvolal desítky jednání se starosty, sedláky, obchodními přáteli, zastupiteli - prostě především s lidmi, kteří svým působením vytvářejí nějakou hodnotu - a NESETKAL jsem se s negativním názorem!!!! Naopak spíš s názorem, že tuto reklamu měl dostat každý člen domácnosti včetně dětí - pak by to snad bylo daleko názornější (pokud se 5členná rodina zamyslí nad částkou 600.000 kč a hodnotou, co za ní má).
Ale obecně panuje tento názor - nenechejte se mediálně zavlést do řešení této reklamy. Neřešte to. PROSÍM!!!! Je pár dnů před volbami a pokud se necháte zatáhnout do téhle žabomyší polemiky, tak je celá Vaše kampaň jenom o složenkách a o ničem. Složenky je drsná, ale dobrá volební reklama...proběhla...TAK PROSÍM, jděte dál. Nevysvětlujte, neřešte, neomlouvejte se.
S úctou a pozdravem
Karel Piškule

Takovou složenku, ale updatovanou, byste měli posílat každé 3 měsíce a důchodcům s každým důchodem, aby se jim konečně rozsvítilo v hlavě. Skvělý počin!
Zdravím
skorodůchodce L. Žídek

Tak uvažuju, jestli tu složenku zaplatit a mít klidné svědomí - jenže co kdybych po volbách musel emigrovat ... to by mi asi už vládnoucí strana nevrátila.
Jinak sice i proti vaší straně mám jisté výhrady (třeba že předvolební kampaň mi připadá dost jako komerční záležitost), ale asi vás budu volit, jste ze všech tak ještě nejlepší.
Přeju úspěchy ve volbách.
Vladimír Anděl

Vážený pane Kalousku, složenky jsou správný tah, ať si to všichni uvědomí. Stojíme za Vámi. Nic si z toho nedělejte, když po Vás ječí nějaká hokyně.
Otakar Havránek

Vážení, ráda bych touto cestou vyjádřila díky panu Kalouskovi za jeho včerejší vystoupení v pořadu Události, komentáře. Jeho věcné, i laikovi srozumitelné a precizně formulované argumenty v porovnání s takřka hospodskou rétorikou paní Bobošíkové byly tou nejlepší reklamou pro Vaši stranu.
Nápad se složenkami se mi líbí, nedejte na hysterii, myslím, že teprve díky Vám si konečně všichni uvědomili, kolik peněz stát dluží.
Držím palce a gratuluji k neoficiálnímu výsledku ve volbách studentských.
S pozdravem
PhDr. Marie Bahenská, Ph.D., Praha 6

Dobrý den, musím Vám napsat, že Kalouskova složenka bylo zatím to nejlepší ze všech předvolebních kampaní. Jednoduché, stručné, výstižné a vtipné. Češi obecně mají vítr ze složenek a věřím, že mnoha lidem se udělalo nejen špatně, ale také jasno. Já osobně jsem si vyjasnila to, koho budu volit. Bude to TOP 09. I když jsem několik let pracovala jako tisková mluvčí Statutárního města Kladna, kde je nyní "modrá" radnice, rozhodně se nemohu ztotožnit z ODS a vůbec už ne s tou kladenskou. Pokud bych neodešla na mateřskou, tak bych odešla jinam. Doufám jen, že se to v Kladně změní a já se budu moci vrátit tam, kde ve vedení města nejsou zkorumpovaní a zakomplexovaní lidé.
Držím Vám palce, ať máte v letošních volbách úspěch tak, jako v těch studentských :-)
Přeji hezký den
Petra Kučerová, Kačice

Dobrý den, nápad se složenkou se mi velice líbí. Je to vtipný, výstižný a hlavně slušný argument pro každého, kdo má alespoň kousek zdravého rozumu. Nechápu, proč byl kolem toho takový poprask. Také sice patřím ke generaci dříve narozených, ale samozřejmě jsem pochopila, jak je to myšleno.
D. Borovičková

Domnívám se, že by bylo užitečné, aby pan Kalousek vyčíslil hodnotu zadlužení na jednoho obyvatele i v dalších inkrimnovaných zemích Evropy, jako je Řecko, Španělsko, Italie atd., aby všichni pochopili, že od této skutečnosti díky socialistům nejsme daleko. Jinak je mým názorem jediné, co mi v dané situaci vadí a tím jsou záruky státu na veškeré sounáležitosti (pojištění, spoření atd.) k penzi. Této otázce se musí věnovat veškerá práce a tím lze získat na svou stranu voliče nejen z řad důchodců, ale i současné studenty.
S pozdravem
Resch

Vážená TOP 09, složenka, kterou jsou od vás obdržela, má chybu: není na ní správné číslo banky, takže nevím, kam dluh poslat.. :-) inu, to jen pro počáteční úsměv.
Jsem zdravotník v soukromé sféře potýkající se s řadou problémů vyplývajících z jalové politické situace u nás. Nesmírně si vážím toho, že jako jediná politická strana dokážete svým voličům jasně říci o problémech ve financování zdravotnictví a že zdravotní péče není zadarmo. Nesmírně si vážím pana Schwarzenberga, který, ač by mohl zaslouženě ve svém věku požívat svých výdobytků, věnuje svůj čas a nervy něčemu tak nevděčnému, jako je česká politika. Politika plná lidí nízkého politického IQ, republika plná lidí s nízkým sociálním IQ, za což považuji všechny voliče ČSSD, neboť si nemohu vážit těch, kteří nepřemýšlejí o důsledcích pro budoucí generace. Já osobně tady nechci Řecko, tak, probůh, vyhrajte volby! Přála bych vám všem, aby se TOP 09 stala stranou uznávaných čestných politiků jemného jazyka, přesto důslednou a nekompromisní, protože nechci, aby všichni měli všechno. Nechci, aby sociální výdobytky nemakačenků převažovaly nad poctivou dřinou. Za poctivou práci klidně i bohatství, ale je potřeba zatočit se všemi, kteří pracovat nechtějí a kterým se líbí žít z přehnaných sociálních dávek této země. Ze svého oboru vím, že právě tito nejvíce vykřikují, jak mají „nárok“ na ošetření zadarmo. A já chci, aby prostřednictvím vás věděli, že nemají!
Přeji vám hodně zdaru 28.5.!!!
S pozdravem MUDr. Vrbková Taťána, Jihlava

Vážený pane Kalousku, chtěl bych Vám i celé straně TOP 09 poděkovat jménem naší čtyřčlené rodiny za to, že jste velmi efektivním způsobem upozornil početné stádo českých pštrosů na nepříjemnou pravdu týkající se každého občana České republiky. Tímto činem jste ve mně vzbudil uhasínající naději, že v naší politice existují zodpovědní lidé a také utvrdil v tom, že mé rozhodnutí změnit po 18 letech svůj hlas v parlamentních volbách, je správným krokem.
Přejeme vám co nejlepší volební výsledek a doufáme, že společnými silami dokážeme uzdravit naši krásnou, leč v posledních letech stále více churavějící zemi.
S úctou
Honza, Ivana, Veronika a Ondřej Schickerovi

Dobrý den, přeji hodně zdaru ve volbách. Nápad se zasláním "dluhové" složenky pokládám za dobrý. Rozlícené reakce v internetových diskuzích jsou smutným obrazem části české společnosti, která se ze socialismu ne a ne vymanit.
S pozdravem
Stanislava Vaníčková, Vysoké Mýto

Dobrý den, jen jsem vám chtěl vyjádřit podporu s vaším nápadem "složenka státního dluhu". Myslím, že je to geniální a konečně si lidé uvědomí výši zadluženosti naší země, která se týká každého z nás.
V novinách (MF DNES ze dne 14. 5.) byl článek, jak jedna postarší paní to neunesla a musel ji ošetřit doktor. I když je to politováníhodné, rozhodně s tím nepřestávejte. Na složence je jasně vidět pro toho, kdo umí číst, že se jedná o vtip.
Přeji mnoho úspěchů a co největší zisk mandátů v nadcházejícím volebním klání.
Váš volič Jakub Leskota
IV.C Gymnázium JJ Litoměřice

Dobrý den, nápad se složenkou se mi líbí. Pokud je člověk svéprávný a umí číst, pochopí. Uměle vytvořená hysterie okolo ní je způsobena jen blbostí lidí.
S pozdravem
Přemysl Zouhar, Tečovice u Zlína

Mili přátelé, dostala jsem složenku na úhradu dluhu, kterou nehodlám zaplatit, ale obratem ji posílám panu Paroubkovi. Můj manžel ji zašle panu Bohuslavu Sobotkovi, velkému finančnímu expertovi a "siamskému dvojčeti" pana Paroubka.
Aby se dluh nezvyšoval, ale snižoval, získáte od nás 2 hlasy při volbách.
S přáním úspěchu
Marta Smékalová, senior

Vážení, kéž by místo hloupých reakcí konečně všichni pochopili, že tento dluh není fikce. Nenechte se těmi reakcemi hlupáků znechutit. Za tuto aktivitu máte u mě bod. Doufám, že další body za snížení dluhu a ne jen snížení zadlužování budou opravdu následovat.
Hrajete vysokou hru, nepromarněte ji!
S pozdravem
Míra Svoboda, Plzeň

Vážení, ačkoliv rozhodně nepatřím k příznivcům strany TOP 09 a ne se vším z volebního programu vaší strany souhlasím, cítím potřebu vám sdělit následující: s nápadem s rozesíláním fiktivních složenek na uhrazení státního dluhu jednoznačně SOUHLASÍM a díky za něj. Je to jeden z nejúčinnějších způsobů, jak některé naše spoluobčany "probudit" a upozornit na fakt, že situace je opravdu vážná a záleží na KAŽDÉM z nás, jak se rozhodne.
Rozhodně si nemyslím, že je to urážející, pobuřující a už vůbec ne "šíření poplašné zprávy". Takto bych nazvala spíše negativní kampaně některých (zejména levicových) stran.
Takže ještě jednou díky a nenechte se odradit některými negativními reakcemi.
S pozdravem
Ivana Landová

Dobrý den! Chci Vám jen napsat, že nápad se složenkou je geniální. Moc se mi líbí. Kéž by otevřela lidem oči!
Karolína Kofroňová

Vážení, dobrý den. Jsem Váš volič, nicméně se mi nelíbí Vámi vydané poštovní poukázky. Ač sama nezaměstnaná Vám dám svůj hlas. Poštovní poukázky ale nevidím jako šťastné řešení. Já sama si uvědomuji, že sliby Sociální demokracie jsou nesplnitelné, aniž bychom se dále nezadlužovali, ale důchodci jsou v tomto směru dezorientovaní, mají s tím i drobné zdravotní potíže, že od nich chce někdo peníze navíc. Já naprosto chápu Váš volební program, ale důchodcům se velmi obtížně vysvětluje. Oni vidí svoje jistoty v Sociální demokracii už tím, že jim slíbí někdo peníze navíc. Nechápou, že když peníze v rozpočtu nejsou, tak si je někdo nevymyslí a náš stát se bude zadlužovat dále a dále.
Přeji Vám ve volbách jenom to nejlepší, ať se už konečně zbavíme zadlužování. Ještě jednou, jsem Váš volič, krásný dnešní den i dny další pro nás pro všechny.
Je mi 53 let, pro zaměstnavatele jsem již nepotřebná, ale i přesto věřím, že náš stát dostanete z krize.
Jitka Cimická, Plzeň

Dobrý den, protože vím, že se většinou ozývají jen ti, co si potřebují zanadávat, tak Vám píši, abych Vás podpořila. Vaše reklamní kampaň se mi líbí a z reakcí mých spoluobčanů jsem vyděšená! Netušila jsem, že jsou lidé v naší zemi tak hloupí.... Myslela jsem si, že je situace lepší. Oni se snad poprvé od Vás dověděli, že máme nějaký dluh?! Potom je opravdu snadné takové lidi koupit za 30,- Kč nebo "dividendy ČEZu".
Držím Vám pěsti, nenechte se odradit hloupostí!
S pozdravem
Eva Chaloupková, Brno

Dobrý den, nejsem volič TOP 09, ale nápad se složenkou je geniální. To, že to několik tisíc tupců nepochopí, vás nemusí trápit. Pro ty hloupější je to tam přece doslova napsané, ti, co i potom volají, už zřejmě nevolí, protože nemají na to, pochopit proceduru vhození lístku. Váš program je podle mě jeden z nejlepších, stejně tak neagresívní věcná kampaň, škoda, že jste se zdiskreditoval už v devadesátých letech.
MgA. Hynek Skoták

Dobrý den, ráda bych vaší straně vyjádřila svou podporu. Konečně mám u letošních voleb pocit, že je koho volit, a že se objevila strana, v jejímž čele stojí lidé, kterým opravdu jde o naši budoucnost. Velmi si vážím p. Schwarzenberga, který je pro mě představitelem aristokracie a důstojné vznešenosti, která většině našich ostatních politiků chybí. Váš nápad se složenkami je originální a doufám, že lidem konečně otevře oči. Osobně nesouhlasím s řečmi, že „mě se ten dluh netýká, protože já jsem ho neudělal/a, to udělali ti co sedí ve vládě“. Málo lidí si uvědomuje, že ty, kteří sedí ve vládě, jsme tam posadili my sami prostřednictvím našeho volebního rozhodnutí v minulých obdobích. Na to je samozřejmě další argument „já jsem je nevolil/a“. A tohle slyším ze všech stran. Jak se tam ti lidé dostali, když je nikdo nevolil ??? Nechápu. No nic. Prostě vás budu volit, i když se mě dotknou nějaké vaše návrhy na omezení výdajů na sociální dávky (očekávám právě svoje druhé dítě), ale jsem si vědoma toho, že právě proto, aby se moje děti měly do budoucna alespoň tak, jako se teď máme my, je to prostě nezbytné.
Přeji vám, aby to pochopilo co nejvíc lidí, aby ti lidé přišli k volbám a podpořili vás. Já to rozhodně udělám. Mějte co nejméně předvolebního stresu a pevné nervy a zdraví vám všem přeje
Helena Diartová Dvořáková - Tábor

Dobrý den, právě jsem si přečetla zprávu, že jste začali rozesílat složenky na úhradu státního dluhu a že tato akce vyvolala mezi lidmi velký poprask. Složenku jsem nedostala, ale myslím, že je to dobrý nápad. Doufám, že takto černé na bílém konečně lidi přesvědčí, že již nejde dále navyšovat státní dluh, respektive dluh nás všech. Příští vláda by si vaši složenku měla vyvěsit na Úřadu vlády a každý den se nad ní zamyslet.
Přeji vám úspěch v letošních volbách.
S pozdravem
Irena Kullová

Dobrý den, od rána se bavím četbou názorů na vaší dluhopisovou složenku. Je to z mé strany dobrý marketingový tah a nic proti tomu nemám, NAOPAK !!!
Navíc včerejší TV debata pana Kalouska s pí. Bobošíkovou mne o tom jednoznačně přesvědčila. Nevím, proč lidé pláčou a píší zrovna jí... Myslím, že Suverenita, resp. pí. Bobošíková není ta, které se musíte ve volbách obávat, hlavně díky její poslední větě o spojení se s komunisty.
Doposud jsem volil ODS, letos veřejně přiznávám ne.
Přeji vám volební úspěch, rád bych šel na nějaký meeting s vašimi lídry, protože mám řadu nevyjasněných otázek vůči vašemu programu...
S pozdravem
Pavel Hanzal

Dobrý den všem z TOP 09, chtěli bychom reagovat na vaši akci "SLOŽENKA". Jsme šokováni reakcemi našich spoluobčanů na vaši akci "SLOŽENKA". Jak je vidět, našim občanům jde pouze jen o peníze a nechápou, o co doopravdy jde, že nemůžeme stále jen čerpat peníze ze státní kasy, která je prázdná. Akce složenka nás měla upozornit na to, abychom se zamysleli nad naší situací v ČR. Je pravdou, že stát není dobrý hospodář a převádět veškeré dluhy na občany též není správné, ale na druhou stranu - všichni jsme občané tohoto státu a každý máme osobní zodpovědnost (poctivě pracovat a nezneužívat systém atd.). Na závěr: tímto článkem jsme hlavně chtěli poukázat na hloupost některých českých lidí a podpořit vaši snahu o oddlužení veřejných financí.
S pozdravem
Simona a Roman Žákovi
PS: Je to neuvěřitelné a jsme fascinováni, z čeho lidi dokážou udělat scénu.

Dobrý den, i já dostal složenku a díky Vám za ní, výborný nápad a ještě lepší účinek na lidi, najednou jsou naštvaní, ale konečně si to uvědomili.
Děláte to dobře, máte moji podporu i ve volbách!
Hodně štěstí!
Robert Ehlen

Doslal jsem též složenku s dluhem. Poněvadž sleduji politiku a jsem příznivcem pravice, voličem TOP 09, vím, o co jde a proč. Děkuji za tento krok, aspoň si každý uvědomí, jak na tom naše ekonomika vskutku je. Body to asi nepřinese, ale to nevadí. Řešit dluhy a hospodařit tak, aby dluhy nevznikaly, je v mém žebříčku na třetím místě. Na druhém je celosvětový nedostatek potravin, ročně zemře 12 milionů dětí do 5ti let na nedostatek jídla a špatnou hygienu. Na prvním místě je pak nedostatek vody, především pitné!
Jinak děkuji a držím palce do voleb
MUDr. Richard Zemánek, Kyjov

Děkuji za akci složenky a jdu vás volit!!!
Pana Kalousku bych vrátila do křesla ministra financí a pana Janotu klonovala, jen ta se můžeme zachránit.
Díky vám za to, co jste rozpoutali, sice na dluh momentalne nemám, ale zaplatila bych to ráda, jen aby dál nerostl.
DRŽTE SE.
MÁTE MOJI PODPORU VOLIČE TEĎ UŽ DEFINITIVNÍ.
Alena Navrátilová

Vážení,včera jsem dostala do schránky Vaši složenku. Tleskám Vám za vynikající nápad! Nejprve to naši rodinu pobavilo, posléze nás zamrazilo z kruté skutečnosti. Moc Vám držíme palce a už se těšíme, až Vám 28. května odevzdáme svoje hlasy.
Daniela Pešková

Rád bych Vám vyslovil pochopení se složenkami, které jste rozeslali lidem. Myslím si, že je to něco, co chybělo ve volební kampani. A dokonce bych řekl, že nejen ve volební kampani. Myslím si, že takové složenky by měli lidem chodit v nějakých časových intervalech, třeba čtvrtletně, aby konečně pochopili stav, v jakém je naše země.
Četl jsem články, kde se psalo, že pod složenkou bylo malým písmem uvedeno, že jde o volební kampaň. To je nesmysl a lež. Velikost písma byla dostatečně veliká, aby lidi byli schopni tento text přečíst. Pokud složenky někoho vyděsily, tak si dovolím tvrdit, že je to dobře a třeba lidé začnou o své zemi více přemýšlet jako o místě, kde chtějí žít podle možností, jaké ta země má, a ne jako o místě, kde je stát kráva, kterou je třeba dojit.
Přeji Vám mnoho úspěchu.
Michal Krejdl, Louny

Klííííííd, kdo to chce pochopit, pochopí, kdo nechce nepochopí. Ono to bude určitě trochu jinak, pokud jde o trestní oznámení, no to je zkrátka Bobo. Jen se jí ing. Kalousek měl zeptat, co za svého působení v europarlamentu prosadila, a zda jí nevadilo, kolik to její angažmá stálo. Asi to bude chtít trochu přitlačit, slušnost ano, ale přílišná slušnost je považována za slabost.
Držím palce
Jan Špitálský

Složenka na 121 000 Kč??? Není žádný div!!! Vždyť je to holá skutečnost!!! Fandím Vám a chci, a moc si přeji, aby jste dostali co nejvíce hlasů!!!
S úctou
Miloš Strouhal, Praha-východ
inv. důchodce

Dobrý den, líbí se mi Vaše akce se složenkami. Pokud někteří obyvatelé České kotliny nepochopili smysl a myšlenku této akce - je to tragedie našeho národa. /Vrátit školné a zpět na stromy./ Kritické reakce Cyril Svoboda a jiní = populismus.
Přeji pěkný den.
S pozdravem
Petr FRÁŇA, Olomouc

Dobrý den, chceme Vám poděkovat za konečně vydařenou, přímou propagaci a upozornění na státní dluh. Je třeba na nesmyslné zadlužování upozornit přímo, jen si to lidi uvědomí. Děkujeme.
S pozdravem
Robert Bergman a přátelé

Dobrý den, rád bych vám tímto emailem vyjádřil podporu v akci "složenka". Považuji to za skvělý nápad a velice dobrou metodu, jak udělat ze stavu státních financí jedno z hlavních předvolebních témat. Nehledě na to, kdo vyhraje volby, to snad alespoň části příjemců ukáže cestu k pochopení, že ten dluh je nás všech. Doufám, že i mě přijde složenka, abych viděl, kolik že to vlastně dlužím.
S pozdravem
Martin Bohal

Kalouskova složenka je skoro to nejlepší ve volební kampani TOP 09. Jak jinak než šokem si lidi uvědomí ten hrozný dluh, který tíží každého z nás! To, že se několika lidem udělalo nevolno, to je jen dobře. Mně taky není do zpěvu, když vidím onu strašnou částku napsanou černé na bílém. S prominutím, jen blbcovi se nad tím nezatají dech!
Přeji ten největší možný úspěch ve volbách!
Helena Frankenbergerová

Vážení kolegové, mně konkrétně domů složenka "nedorazila". Zdá se však, že "složenková akce" nikterak neotřásla a nebyla tedy zpochybněna studenty, tedy vysoko preferenčním prostředím TOP 09 českých středoškoláků. Soudím tak podle toho, že se mi od našich gymnaziálních sympatizantů, se kterými vedu soukromý průběžný dialog, nedostalo jediného negativního ohlasu! Přitom dobře vím, že "rozhodí-li" je něco (speciálně na české politické scéně), sami přijdou a otevřou se/daný problém. Naopak, když jsem se sám na názor zeptal, byla zástupnou odpovědí tato (pregnantně formulovaná jedním prvovoličem - čerstvým absolventem): "Složenka vytrhla náš národ z virtuální dluhové letargie tím, jak právě adresně a nekompromisně vtrhla do domovů a řekla - JSEM VÁŠ DLUH, MÁTE MĚ TADY, POČÍTEJTE SE MNOU!"
Vzpomínám, jak jsem před lety vždy sám reagoval, když mi přivezli (a to prosím objednanou) fůru uhlí. Ta hromada mne nebetyčně děsila, dokud jsem ji za sucha nedostal do sklepa. I onu dluhovou fůru je potřeba co nejrychleji "odklidit" - vždyť jsme si ji všichni dlouhá léta vlastně objednávali. A tahle opravdu už nesmí venku dlouho moknout. Nesmírně totiž nabývá vlhkem naší nevšímavosti jak na váze, tak na objemu... Kalouskem složená dluhová hromada pěkně pod okny našich domácností je u mne duchaplný čin. Na "tahu"jsme teď konečně my všichni.
Bez výjimky!
Mgr. Jaroslav Dvorský

Dobrý den, považuji složenku za výborný nápad, který může pobouřit jen lidi, kterým je odpovědnost k budoucnosti nejen vlastní, ale i vlastních dětí, cizím pojmem. Tak originální a důrazné připomenutí závažnosti stavu rozpočtu doposud nikoho nenapadlo a je vidět, že Váš nápad byl zásahem do černého. Jinak by tolik "emocí" nevyvolal. Zastírámím problému se ještě žádný problém nevyřešil, byť se to dnes mnozí snaží voličům vsugerovat.
Nechci Vás v tomto hektickém období zatěžovat příliš obsáhlým textem, pročež Vám i TOPce přeji maximální volební úspěch a chuť pokračovat v nastoleném kurzu.
Jan Maják

Jen tak dál. Také si myslím, že je to bomba nápad a lidi by si měli uvědomit svojí spoluzodpovědnost za dění ve státě. Nesplnitelné sliby a populistické žvásty nás opravdu přivedou akorát ke krachu. Tak snad se víc lidí probudí a já pevně doufám a věřím, že Vaše strana udělá vše pro splnění svých vizí a slibů.
S pozdravem
Kateřina Ryvolová, Říčany

Dobrý den, skvělá práce. Moc děkuji za to, že vaše strana vznikla a poprvé za svůj život cítím, že jdu volit opravdu stranu s názory, s nimiž se ztotožnuji a ne jen stranu, která bude pro zemi znamenat menší zlo. DÍKY ZA VAŠI PRÁCI, které si nesmírně vážím a která mne často inspiruje i v mé práci.
Krásný den a mnoho voličů, at se konečně podaří prosadit v této zemi dobré věci pro nás pro všechny.
Vaše Dáša Křiklanová


Někteří nás za složenky chválí, jiní nadávají, dluh ale roste dál

TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme