× Spojenci pro Evropu

Karel Schwarzenberg rozjel na podporu své prezidentské kampaně webové stránky Volím Karla

28. 8. 2012

Prezidentský kandidát a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v pondělí zprovoznil webové stránky VolimKarla.cz, na kterých představuje svou vizi prezidenta a uvádí, proč se rozhodnul kandidovat. Kampaň oficiálně zahájí až v polovině září.

"Rodiče mi od dětství vštěpovali lásku a úctu k vlasti, stejně jako fakt, že když má člověk dar jmění, jména nebo možnosti studovat, tak za něj zodpovídá a je povinen sloužit své zemi. Proto jsem neváhal ani minutu, když mě v prosinci 1989 vyzval Václav Havel, abych nastoupil do prezidentské kanceláře jako jeho kancléř. Svému závazku vůči občanům České republiky jsem se snažil dostát i jako poslanec, senátor nebo ministr zahraničí," říká na stránkách Schwarzenberg, kterým se tímto "přihlásil" do služby a chce své zkušenosti zúročit coby hlava státu.

Prezident by měl být podle ministra zahraničních věcí hlavně strážcem republiky, ve funkci by se chtěl zaměřit na podporu právního státu a zlepšení politické morálky, ale také na obranyschopnost země, ochranu životního prostředí a kulturního dědictví nebo na rozvoj vědy. "Bolestně v tomto ohledu zaostáváme za jinými zeměmi a považuji za zásadní rozproudit diskuzi k této klíčové otázce naší budoucnosti," píše na webu Schwarzenberg.

Šéfa TOP 09 podpořila v jeho kandidatuře řada osobností, například zpěvák Dan Bárta, režisér Jiří Menzel nebo jeho kolega Vladimír Morávek. "Karel Schwarzenberg je pro mne jediný člověk, o kterém nemám sebemenší pochyby, že bude důstojným prezidentem naší republiky," říká Morávek, který má na svědomí například film Nuda v Brně.

Schwarzenberga podporuje i socioložka Jiřina Šiklová, která ho zná mnoho let. "Vím, že i když zde řadu let nežil, byl stejně jako jeho tatínek možná větším vlastencem než mnozí z těch, kteří tu žili. Jezdil sem za Mezinárodní helsinský výbor a nesmírně pomáhal těm, kteří zde byli zavření," poznamenala.

Šéfem jeho volebního týmu bude Marek Vocel, kampaň zahájí v polovině září. Zájemci se mohou více o kandidatuře dozvědět na webových stránkách www.volimkarla.cz.

Podle posledního průzkumu PPM Factum by v přímé volbě získal Schwarzenberg 5,2 procenta hlasů, o jednu desetinu procentního bodu méně než Jana Bobošíková. Zatím podle tohoto šetření vítězí expremiéři Jan Fischer a Miloš Zeman.

Jan Drahorád

mediafax.cz, 28. 8. 2012

ŠTÍTKY

Volby:
2013 prezident - Karel Schwarzenberg
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí TOP 09

lenka.brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 932

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme