× Pojďte do toho s námi.

Karel Schwarzenberg rozjel na podporu své prezidentské kampaně webové stránky Volím Karla

28. 8. 2012

Prezidentský kandidát a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v pondělí zprovoznil webové stránky VolimKarla.cz, na kterých představuje svou vizi prezidenta a uvádí, proč se rozhodnul kandidovat. Kampaň oficiálně zahájí až v polovině září.

"Rodiče mi od dětství vštěpovali lásku a úctu k vlasti, stejně jako fakt, že když má člověk dar jmění, jména nebo možnosti studovat, tak za něj zodpovídá a je povinen sloužit své zemi. Proto jsem neváhal ani minutu, když mě v prosinci 1989 vyzval Václav Havel, abych nastoupil do prezidentské kanceláře jako jeho kancléř. Svému závazku vůči občanům České republiky jsem se snažil dostát i jako poslanec, senátor nebo ministr zahraničí," říká na stránkách Schwarzenberg, kterým se tímto "přihlásil" do služby a chce své zkušenosti zúročit coby hlava státu.

Prezident by měl být podle ministra zahraničních věcí hlavně strážcem republiky, ve funkci by se chtěl zaměřit na podporu právního státu a zlepšení politické morálky, ale také na obranyschopnost země, ochranu životního prostředí a kulturního dědictví nebo na rozvoj vědy. "Bolestně v tomto ohledu zaostáváme za jinými zeměmi a považuji za zásadní rozproudit diskuzi k této klíčové otázce naší budoucnosti," píše na webu Schwarzenberg.

Šéfa TOP 09 podpořila v jeho kandidatuře řada osobností, například zpěvák Dan Bárta, režisér Jiří Menzel nebo jeho kolega Vladimír Morávek. "Karel Schwarzenberg je pro mne jediný člověk, o kterém nemám sebemenší pochyby, že bude důstojným prezidentem naší republiky," říká Morávek, který má na svědomí například film Nuda v Brně.

Schwarzenberga podporuje i socioložka Jiřina Šiklová, která ho zná mnoho let. "Vím, že i když zde řadu let nežil, byl stejně jako jeho tatínek možná větším vlastencem než mnozí z těch, kteří tu žili. Jezdil sem za Mezinárodní helsinský výbor a nesmírně pomáhal těm, kteří zde byli zavření," poznamenala.

Šéfem jeho volebního týmu bude Marek Vocel, kampaň zahájí v polovině září. Zájemci se mohou více o kandidatuře dozvědět na webových stránkách www.volimkarla.cz.

Podle posledního průzkumu PPM Factum by v přímé volbě získal Schwarzenberg 5,2 procenta hlasů, o jednu desetinu procentního bodu méně než Jana Bobošíková. Zatím podle tohoto šetření vítězí expremiéři Jan Fischer a Miloš Zeman.

Jan Drahorád

mediafax.cz, 28. 8. 2012

ŠTÍTKY

Volby:
2013 prezident - Karel Schwarzenberg
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme