Ženíšek: Kobliha jako priorita

Komentář lídra v Plzeňském kraji Marka Ženíška

Podnikatel Andrej Babiš a svědkové, které navrhl na podporu svých tvrzení, nedorazili minulý čtvrtek na soudní projednávání se slovenským Ústavem paměti národa. „Dokumenty, které jsme předložili, potvrzují, že pan Babiš je oprávněně evidovaný ako agent STB s krycím jménem Bureš,“ tvrdí šéf ústavu Ondrej Krajňák. Kvůli chybějícím svědkům však bylo další stání odročeno na leden, což Babišovi v napjatém předvolebním boji hraje do karet.

14. 10. 2013

Jeho právní zástupci omluvili absenci svého klienta vysokým pracovním nasazením. Není divu, Babiš ten den místo k soudu zamířil plnit důležitou misi. Na jedné z dopravních tepen metropole v rámci kontaktní kampaně opakovaně nabízel Pražanům své koblihy. „Od rána rozdáváme na metru Dejvická koblihy. Nejnasranější lidi chodí kolem sedmé,“ zveřejnil právě ten den na svém twitterovém účtu.

Lídr ANO se, poněkud populisticky, pasuje coby zaměstnavatel 34 000 Čechů do role chlebodárce národa. Co se naučil za socialismu, dokáže bravurně zúročit i dnes. Své členství v KSS vysvětluje jako skutečný chlap - přesvědčila ho k němu jeho matka. Lze ale čekat něco jiného od muže, který byl v době normalizace kariérním komunistou, jehož jediným cílem bylo vydělávat peníze a budovat potřebné kontakty částečně generující také vliv? Zřejmě ne, ale od člověka s ambicí obsadit křeslo premiéra očekávám přinejmenším trochu víc. Minimálně odvahu přihlásit se ke své minulosti. Jenže když se něco nepodaří Andreji Babišovi, mívá po ruce někoho, kdo je toho zjevnou příčinou. Nikdy jí však není on sám. V předvolebním čase hurónsky hlásá, jak si to rozdá s velkými politickými stranami. Zatím si to však nedokázal rozdat ani sám se sebou.

Marek Ženíšek
místopředseda TOP 09

idnes.cz, 14. 10. 2013

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme