Třetina: Omezení provozu finančních úřadů poškodí podnikatele

3. 9. 2019

Finanční správa chce v některých městech omezit provoz finančních úřadů. Navrhované změny se nejspíš dotknou více obcí, než se původně plánovalo. Omezení by se konkrétně mělo týkat 34 pracovišť po celém Česku, a to kromě Prahy a Středočeského kraje, informuje Radiožurnál.

Finanční správa by tak chtěla ušetřit během pěti let až 700 milionů korun. Některá pracoviště by měla přejít do takzvaného režimu dva plus dva, při kterém budou pracovat jen dva úředníci dva dny v týdnu. Některé obce to ale kritizují, protože to podle nich bude znamenat horší dostupnost některých služeb.

„Není pravdou, že finanční správa plánuje zrušit byť jediné územní pracoviště finančních úřadů. Není pravdou, že dojde ke zhoršení dostupnosti služeb finančních úřadů o desítky kilometrů,“ uvedla Finanční správa.

Argumentuje tím, že podobné omezení už zavedla před třemi lety na více než dvou desítkách úřadů a efektivita se tam podle ní zvýšila. Celkově je v Česku na 200 finančních úřadů, v porovnání se sousedními zeměmi to je nejvíc v přepočtu na obyvatele.

Kvůli omezování úřadů se ve středu schází starostové a poslanci se zástupci ministerstva financí. Proti omezení je také starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina z TOP 09.

„Byl bych rád, kdyby k paralyzaci finančních úřadů na našich obcích nedošlo. Jestliže chci zefektivnit činnost, tak si přeci nejdříve musím provést důkladné analýzy, rozbory, zjistit si statistiky. A na základě těchto údajů pak rozhodnout o tom, kde chci zefektivňovat činnost,“ řekl pro Radiožurnál s tím, že finanční úřady fungují podle něj dobře.

„Úřednice fungují dobře, umí lidem poradit. A jestliže mi generální ředitelka při setkání poví, že poskytovat lidem službu v úterý, čtvrtek a pátek je nadstandard, tak je to velmi zvláštní vyjádření,“ dodal.

Potrestání podle něj budou hlavně drobní podnikatelé, kteří finanční úřad využívají velmi často. Moravský Krumlov má podle něj na finančním úřadu dvanáct pracovníků.

Celý rozhovor s Tomášem Třetinou (TOP 09) si poslechněte zde

Zdroj: Radiožurnál, 28.8.2019

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Tomáš Třetina
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Miroslav Hlaváč

zástupce tiskové mluvčí

Miroslav.Hlavac@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 737 209 766

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme