Schwarzenberg radí „nesnížit se na hnojomet“

19. 1. 2023

Neúspěšní finalisté přímé prezidentské volby v letech 2013 a 2018 komentovali v pořadu Události, komentáře fauly v předvolební kampani. Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg doporučuje kandidátům říkat jasně pravdu.

Schwarzenberg za svým neúspěchem ve druhém kole prezidentské volby proti Miloši Zemanovi v roce 2013 vidí řadu důvodů. Tvrdí, že byl v tu dobu členem nepopulární vlády. „Za druhé, mně naslouchali mladí lidé, ale u nás je důchodců více,“ míní. Připouští také, že sám udělal chyby.

Schwarzenbergovi v kampani také uškodilo téma Benešových dekretů, které označil v jedné z předvolebních debat za neplatné. Tvrdí však, že jeho slova falešně citoval protikandidát Zeman. „Za tím, co jsem opravdu řekl, stojím dodnes,“ tvrdí čestný předseda TOP 09. „Některé pravdy i v našem národě se musí říkat,“ dodává.

Babišovy billboardy

Aktuální je nyní billboard, který zveřejnil prezidentský kandidát a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který útočí na protikandidáta armádního generála Petra Pavla. „Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat. Ne voják,“ stojí na plakátech předsedy hnutí ANO. Odkazuje tak na původní vojenské povolání Pavla.

„To jsou kecy, s odpuštěním. Právě voják ví, co je válka. Vojáci málokdy začali válku, válku začali vždycky politici,“ hájí Pavla Schwarzenberg.

V Praze se také objevil plakát, který vyvěsil spolek Dekomunizace.cz, který srovnává Babiše s prezidentem komunistického Československa Gustávem Husákem na základě jejich slovenského původu. Schwarzenberg to hodnotí jako „blbý argument, protože Babiš se mezitím stal českým občanem“. „Tady bych Babiše bránil,“ tvrdí.

„Bavíme se ale o billboardu, který není určitě vytvořen týmem Petra Pavla. Zatímco billboard, který jsme měli předtím, je z dílny Andreje Babiše,“ argumentuje Drahoš. Sám by se ale podle svých slov do protikandidáta takovým způsobem „nestrefoval“.

Aby kandidát uspěl, měl by podle Schwarzenberga říkat jasně pravdu a „nesnížit se na hnojomet“.

Celé video si můžete pustit zde.

Zdroj: CT24.cz, 18. 1. 2023

Štítky
Osobnosti: Karel Schwarzenberg
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme