× Pojďte do toho s námi.

Projev na online demonstraci: My jsme na změnu připraveni. Pojďte do toho s námi

16. 11. 2020

Vážené dámy a pánové, milí spoluobčané,

pojďme se, prosím, na pár vteřin přenést do podzimu roku 89. Ještě v říjnu t.r. byl Václav Havel zatčen. Zdaleka ne poprvé. Ale už jenom několik málo týdnů poté byl hlavním řečníkem k davu statisíců lidí, hlavní tváří Sametu.

Víc než 40 let temného období 20. století v Československu se završilo a ve vzduchu byla naděje, optimismus a odhodlání k velké změně. Změně, na které se podílela většina společnosti, ač ta samá většina byla v předchozích letech pasivní. Změně, díky níž se po krátké době naplnila i taková vize, jakou bylo heslo “zpátky do Evropy”.

Pojďme udělat střih a přenesme se do podzimu 2021. Na politické scéně se odehrává velká změna. strany současné opozice se ujímají vlády, a realizují svůj plán obnovy země. Máme slušného premiéra, který není oligarchou, ani nemá střet zájmů, který ctí demokracii a svobodu, je státníkem a jeho největší zájem je, aby zemi vyvedl z krize.

Vláda napravuje všechny škody z posledních let, usiluje o vzdělanou společnost, v níž má každý šanci na naplněný život dle svých představ, kde vládne právo, kde stát své občany podporuje, ne omezuje, kde živnostník a podnikatel není nepřítel, ale partner, kde je příroda opravdu chráněna a ekologické katastrofy se nestávají, natož aby vznikalo podezření, že se zametají pod koberec, kde je nezávislost veřejnoprávních médií samozřejmostí a ne tím, co se musí tvrdě bránit... A celá řada dalšího.

A nakonec se vraťme zpátky do roku 2020, v němž žijeme nyní. Situace, kterou prožíváme, a věřím že nemusím připomínat její konkrétní kontury, ať už jsou dané politickou situací anebo epidemií, které čelíme, se na první pohled může jevit jako bezvýchodná. Tak se mnohým jevila situace určitě i během Palachova týdne v lednu 1989.

Ale my šanci na změnu máme. A my všichni můžeme být jejími spolutvůrci. V oblasti covidové je boj proti epidemii v obrovské míře na každém z nás. Dodržujme vše, co je nutné, buďme ohleduplní a společně ji překonáme. Výzvy, které před nás postavila epidemie, jsou zároveň i příležitostí. Pomáhejme, pokud můžeme, těm, kteří to dnes potřebují nejvíc.

A v oblasti politické? TOP 09, ODS a KDU-ČSL už východisko ze zdánlivě bezvýchodné situace realizují. Podepsali jsme memorandum o spolupráci, pracujeme na konkrétním programu, pracujeme na změně.

Během následujících měsíců vám představíme naši vizi, naše řešení pro všechny oblasti života. Garantujeme vám, že na prvním místě jste pro nás vy, všichni občané České republiky. Nikoliv jen zájem jednoho či hrstky z nás. A proto vás žádám, pojďte se na této změně podílet s námi.

Těším se, že příští 17. listopad si již připomeneme fyzicky na Národní třídě se zhmotněnou nadějí a s optimistickým pohledem do budoucnosti.

Přeji vám hlavně zdraví.

Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí!

Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně TOP 09

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Markéta Pekarová Adamová
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram EPP

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme