× Spojenci pro Evropu

Pospíšil: TOP 09 bude věcnou a tvrdou opozicí

6. 6. 2018

(editovaný přepis rozhovoru s předsedou TOP 09 Jiřím Pospíšilem)

Zuzana TVARŮŽKOVÁ, moderátorka

Jakou úlohu bude v budoucnosti sehrávat vaše strana, když vidí, že vzniká vláda, která má velkou šanci na získání důvěry, pakliže dopadne v její prospěch také referendum sociální demokracie?

Jiří POSPÍŠIL, předseda TOP 09

TOP 09 bude dělat věcnou a tvrdou opoziční práci na půdě Poslanecké sněmovny. Vláda, která vzniká, bude vládou levicovou. To je zřejmé, protože komunisté budou výrazně ovlivňovat program této vlády. My, jako pravicová strana, budeme v parlamentu vůči vládním návrhům předkládat naše alternativy. Tady se rozšířila teze, kterou šíří Andrej Babiš, že když strana je v opozici, tak to znamená, že nepracuje. To je ale úplný nesmysl. Každá demokracie potřebuje vládu a opozici. Opozice je solí demokracie. My jsme připraveni tuto roli hrát, upozorňovat na kritická místa vládních návrhů a připravovat hlavně vlastní pozitivní alternativy.

Zuzana TVARŮŽKOVÁ, moderátorka

Slyšeli jsme Andreje Babiše, který znovu zopakoval, že je to vláda, která vzniká za účasti těch, kteří chtějí, aby vládla co nejdříve. Jak se Vy, jakožto zástupce opozice, stavíte k předčasným volbám, o kterých naopak prezident a další říkají, že to je zrada na voličích, že to je ukázka neschopnosti politiků? Jaký princip zastává TOP 09?

Jiří POSPÍŠIL, předseda TOP 09

Nevzniká vláda těch, kteří chtějí pracovat a vládnout, jak říká Andrej Babiš, ale je to vláda těch, kterým nevadí, že máme trestně stíhaného premiéra s podivnou minulostí. To v Evropě nemá obdoby. Takže je to otázka politické kultury každé země a my nechceme, aby se v České republice politická kultura snižovala. K tomu, co jste říkala, tak jsme připraveni vést tvrdou opoziční politiku, být vůči vládě alternativou a jsem přesvědčený, že ta vláda bude navrhovat spíše levicová řešení. Ve svém vládním programu má mnoho obecných řečí, jako je důchodová reforma, přitom Sobotkova vláda na tom 4 roky nepracovala. To jsou témata, které je třeba v parlamentu debatovat a přicházet s vlastními alternativami. 

Zdroj: ČT24, 6. 6. 2018

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jiří Pospíšil
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí TOP 09

lenka.brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 932

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Politika bez silných politických stran vede k oligarchům a totalitě.
Děkujeme