Pospíšil: TOP 09 a Starostové patří k sobě

8. 1. 2019

„Vnímám budoucnost v tom, s čím jsem šel do volby předsedy TOP 09. Tedy: Dát dohromady projekt, který byl na počátku a byl velmi úspěšný. To je spolupráce TOP 09 a STAN. Ve chvíli, kdy se ty dvě strany rozdělily, tak se každá ocitla kolem pěti procent. Praha ukázala, že voliči to případné spojení vnímají a dopadli jsme tam velmi dobře. Pokud se nám podaří společný projekt pro evropské volby, tak můžeme zabojovat a být významnou silou,“ tvrdí Pospíšil a dodává, že to musí být spolupráce po jednotlivých a postupných krocích.

„Doufám, že se mi podaří dojednat spolupráci pro evropské volby. Vypadá to nadějně. Pokud se to podaří a tento projekt bude úspěšný, tak se v létě budu považovat za úspěšného předsedu, protože jsem během dvou let dal dohromady dvě strany, které patří k sobě,“ dodává Pospíšil s tím, že chtějí vytvořit silnou evropskou kandidátku, která nebude v Evropském parlamentu sedět v rohu a nadávat.

Účet Žížaly na Twitteru a TOP 09

Vyjádřil se i k dění na českém Twitteru. Konkrétně k populárnímu parodickému účtu s původním názvem Žížala, což byl odkaz na přezdívku asistenta z populární série Kancelář Blaník. Účet v uplynulých letech nasbíral tisíce followerů, v posledních týdnech však postupně měnil své jméno. Dnes nese název možné společné kandidátky Spojených sil pro EU a vyjadřuje podporu Pospíšilovi coby údajnému lídrovi do evropských voleb na této kandidátce.

Za to si vysloužil Pospíšil kritiku s tím, že o kandidátce není ještě ani rozhodnuto.

„Dávám za to ruku do ohně: Ten účet a ta aktivita se mnou nebyla konzultována. Byl jsem překvapen a nepovažuji to za šťastné. Využívat ho nijak nebudu. V primárních volbách do Evropského parlamentu kandiduji, ale říkat, že jsem kandidátem, tak o tom rozhodne až výkonný výbor naší strany. Jsme demokratická strana. Dokud není nic odhlasováno, tak to neplatí. Nechci, aby si někdo myslel, že tady obcházím orgány strany,“ řekl k tomu Pospíšil.

Rozhovor můžete shlédnout na webu Seznam Zprávy.

ZDROJ: SEZNAM ZPRÁVY, 8. 1. 2019

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jiří Pospíšil
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme