× Pohněme s tím. Společně!

Republika v ohrožení! Diagnózou Kalousek

23. 8. 2017

Příznivci filmových devadesátek šílí. Jen co ztratili naději na repete kultovního nerváku Vřískot, zakoušejí znovu divácké žně. Po čtyřech dílech absurdity se zas vříská jako o život. Ne v Kalifornii, ale v Čechách. A ohlušující ryk tu místo obětí monstra spustil přistižený Andrej Babiš. Ani syrová fakta o dotační spartakiádě v Čapím hnízdě totiž neodrazují šéfa ANO od zuřivé války proti všem, v níž jsou hlavní municí právě křik, urážky a halasné drby všemi směry. Vedle policie a novinářů tu teď oligarcha plive ze zákopu hlavně na kolegy z politiky a…..na Kalouska. Nedbá přitom směru větru, který mu teď notně čechrá imidž Jánošíka a cintá na politické vyhlídky.

Že je předseda TOP09 pro Babiše spíš obsesí, než terčem volební kampaně, je nasnadě. Kalouska má celé roky v každé větě, budí se s ním i usíná. V jak delikátních chvílích se asi Kalousek skloňuje doma u Babišů by žasl možná i sám Freud. Jméno lídra pravice nutká Babiše vyslovovat dokonce i v situacích, kdy je až po uši v maléru. Že Kalousek kradl od něj slýcháváme už skoro denně, že ale na rozdíl od předsedy ANO policisté nikdy nežádali parlament o jeho vydání ke stíhání, natož pro podezření z milionových podvodů či rovnou kvůli obvinění ze zlodějny, je přitom holý fakt. Nic na něm nezmění ani kohorta marketérů z ANO, ani vzteklá českoslovenština z průhonické pavlače a servilové z Mafry. Nezabírá tu ani, když zloděj křičí chyťte zloděje. Miroslav Kalousek přitom nemá extra sympatie české justice, ausgerechnet ovládané ANO, kritizuje ji často a rád. Ještě ke všemu přívlastky, z nichž se tamní vrchnosti musí dělat mžitky před očima. Přesto je léta v politice bez prokazatelného škraloupu. Pifce Babišově Pelikánovi a jeho partě prokurátorů navzdory.

Na pomluvy Kalouska tu má ANO další spojence. Prezident Zeman si jej vybral za terč pomluv stejně, jako Babiš. A na chlup přesně od chvíle, kdy jej šéf TOP 09 poprvé přirovnal k ruskému gosudarovi. Se vším, co k velkohubému papalášství a la Kreml patří, od vzývání Putina po směšnou sebelásku a manýry v carském stylu. Jen prezidentská rvačka s divokým medvědem a projížďky s Nočními vlky tu chybí, hradní lékařské konzilium je nejspíš proti. Zavřete Kalouska, pobízí teď pomstychtivá hlava státu justici skrz penzisty na návsích, kde loví hlasy. Že se zjevně ztrácí v místě i času a nešéfuje Turecku, ale je tu jen ústavní dekorací, už nevypadá na virózu. Zatýkat rovnou z hradní tribuny by měl Zeman rád za součást své politické moci . Jen holí na Kalouska ještě nenapřáhl, na rozdíl od trpělivého premiéra by o ni zaručeně přišel. O tunelech okolo Čapího hnízda ale Hrad ani nepípne, „zavřete Babiše“ tu není – světe div se - nikde slyšet . Právě naopak, jmenovat lídra ANO příštím českým premiérem navzdory trestnímu stíhání by Zemanovi přišlo naprosto v pořádku. Ještě jeden důvod k zášti by se tu našel, Kalousek je přinejmenším stejně dobrý rétor jako Zeman. Egoistické starce totiž konkurence bolí.

Když dva dělají totéž, není to ale totéž. Proč se v metodách dua Babiš a Zeman zhlédli zrovna Piráti, kteří objíždí republiku vězeňským autobusem s karikaturami šéfů vybraných partají a poukazem na jejich kauzy je ve hvězdách. Komunisty tu přitom nenajdete, pro Piráty jsou asi čistí jako lilie. Zato Kalouska tu vláčí bahnem zašlých drbů, podle nichž měl stát před dvaceti lety, ještě coby státní úředník, za nákupem armádních padáků VTP-100. Jeho vinou se pak měli při seskoku zabít Aleš Bartušek, Roman Prinich a Adrian Roschi. Fakta přitom Piráty zjevně nezajímají. Dva parašutisté totiž přišli o život vinou zcela jiného typu padáku a další dokonce rok před nákupem zmíněných VTP-100. Smrtelný seskok vojína Prinicha byl navíc podle expertů proveden na automatické otevření hlavního padáku a po výskoku došlo z nezjištěných příčin k rotaci. Parašutista podle nich zazmatkoval, přestože situace nebyla životu nebezpečná a odhodil vrchlík hlavního padáku. Postup byl naneštěstí proveden příliš pozdě, ve smrtelných pětatřiceti metrech nad zemí. O konkrétní padák tu tehdy vůbec nešlo. Kalousek se navíc pod žádnou smlouvu na nákup padáků ani nikdy nepodepsal. Zeman a Babiš se teď ale tetelí blahem, v Pirátech tuší nového spojence a čerstvou krev pro jejich zájmy. Že tu účel světí prostředky už i u nové politické generace je pro ně víc než dobrá zpráva.

Hospodské odrhovačky o tom, co všechno má Kalousek za nehty, zpravidla končí, když dojde na důkazy. Ty totiž chybí. Nebyly a nejsou. Na rozdíl od Babišova Čapího hnízda a vlastizrady Zemana. Mudrovat o nudě na pravici je proto u Miroslava Kalouska bizarní protimluv, i bez vlastních médií a privátních miliard, podvodných dotací či ruských peněz, je jen málokomu lhostejný. Pro jedny je hvězda a pro druhé gauner. Podle politického gusta a priorit. Jedni tu ctí svobodu, druhým se stýská po mládí v pofidérních jistotách komunistické ohrádky. Zavřít Kalouskovi ústa stejně jako všem, kteří nechtějí dát zemi všanc čapím zlodějnám a diktátorským praktikám Východu, je v reálu tím , o čem sní Babiš, když náhodou spí a co Zeman slibuje v Rusku. Zda zůstane jen u snů uvidíme už za dva měsíce. . Svět je dost velký, kdyby se jim vyplnily…

Zdeněk Šarapatka, komentátor Info.cz

zdroj: info.cz, 23. 8. 2017

TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme