Bugár: Věřím, že před ochranou liberální demokracie neuhnete

25. 11. 2017

Mílí přátelé,

slovo přátelé nevolím náhodně, protože přítele poznáš v nouzi. Když je dobře, přátel máte dost, v těžkých dobách je to přesně naopak. Víme, že v České republice dnes situace z pohledu slušné a normální politiky není jednoduchá. Je pro mě proto poctou být přítelem lidí, kteří i v České republice drží vlajku zodpovědnosti, kompetentnosti a evropských hodnot.

Příští rok si připomínáme v Česku i ve Slovenku 100 let od vzniku Československé republiky. V té době jsme byli národy, co žili v jednom státě, bez ohledu na to, zda to byli Češi, Slováci, Němci, Maďaři či Rusíni, byli jsme součástí jedinečného ostrova demokracie v regionu střední Evropy. Když demokracie našich sousedů byla tehdy na ústupu, tak velmi dobře si pamatujeme, kam až to dospělo.

Dnes jako bychom cestovali v čase a liberální demokracie je ve střední Evropě opět ohrožená. Na Slovensku je většina politických stran stále přesvědčená, že naše místo je v hlavním proudu evropské integrace. Most – Híd se jednoznačně hlásí k místu Slovenska v jádru Evropské unie. Naše místo není být vazalem Ruska, ale mezi svobodnými občany v rodině rovnoprávných evropských států.

Pevně doufám, že to takto zůstane i v České republice. Spoléháme se právě na vás, na TOP 09. Naše integrace do Evropy nesmí být věcí náhodnou a dočasnou, ale zásadní a trvalou. Musíme odmítnou novodobý nacionalismus, protekcionismus a všechno, co ohrožuje liberální demokracii. Proto věřím, že nEUhnete.

Je mezi námi stále víc lidí, kteří za svobodu nemuseli nikdy bojovat a dostali ji zadarmo. Proto ten lehkovážný hazard s ní vede k volbě Okamurovců a Kotlebů, Zemanů a Matovičů, Babišů a Kollárů.

My si však ještě stále pamatujeme a uvědomuje si, co to znamená žít v nesvobodě, nesmíme proto ani v období internetového blouznění a převažování emocí nad zdravím rozumem polevit, i když je to velmi těžké. Musíme se povzbudit, abychom se s těmito novými výzvami dokázali vypořádat a ukázali lidem, že tyto experimenty jsou slepou uličkou, která nikam nevede.

Přeji vám úspěšné jednání a věřím, že vyberete skutečné lídry, kteří přesvědčí občany  o tom, že naše cesta má smysl.

Béla Bugár, předseda slovenské parlamentní strany Most-Híd.

TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Spolupráce středopravicových stran musí začít hned.
Děkujeme