Jílek: Obnovme morálku a slušnost

Kandidátský projev Adolfa Jílka na post místopředsedy TOP 09

8. 12. 2013

Vážení delegáti,

kandiduji na funkci místopředsedy TOP 09 na jejím historicky třetím celostátním sněmu. Jako většina z vás jsem členem strany od roku 2009 a považuji za nesmírně podstatné, aby naše strana v opozici byla nejen kvalitní protiváhou budoucí koalice socialistů a tzv. protestních stran, ale také pomáhala obnovit morálku a slušnost v celé společnosti.

Začátkem devadesátých let jsem byl starostou obce, dodnes jsme zastupitelem, byl jsem roky přednostou okresního úřadu, dvanáct let senátorem a od vzniku SŽDC jsem ve správní radě této organizace.

Nikdy dříve nebyla situace ve společnosti tak vyhrocená. Když jsem přišel v roce 2000 do Senátu, dohoda a chlapské slovo tehdy platilo. Když jsem po mnoha letech odcházel, loučil jsem se s odborářským spolkem. Jak s nadsázkou říkám, vstupoval jsem do komory zákonodárné a po dvanácti letech jsem odcházel z komory odborářské.

Po letošních předčasných volbách se setkáváme s jevy, které už dál odmítám tolerovat! Nechci krizi hodnot, které jsem považoval za tradiční! Budu vždy vystupovat proti populismu a rasové nesnášenlivosti. Odmítám, abychom přicházeli o prvky demokracie, za které jsme bojovali, když nás léta STBáci pronásledovali. Nechci, aby veřejnoprávní média byla ovlivňována ve prospěch jakéhokoliv politického uskupení. Chci, aby občanská společnost a její projevy našly důstojné místo ve společnosti, ale odmítám její vládnutí a tažení proti všemu, co mediálně se předkládá jako korupce, protože „jedna paní povídala“ a opravdové projevy korupce jsou zlehčovány nebo přímo zakrývány.

Přál bych si společnost, kde se lidé nebojí být poctiví, kde není slabost nekrást a přitom slušně žít.

Přemýšlejme nad vizí, jak pozvednout politickou kulturu, jak systémově a dlouhodobě vyřešit mravní krizi ve společnosti a přitom se nezpronevěřit populistickými sliby, na jaké jsme u předešlé opozice zvyklí. Buďme opozicí bez laciných slibů, na rozdíl od jiných subjektů na pravici nám lidé pořád věří a nesmíme je zklamat. Připomínejme si často naše hodnotové desatero, které jsme si vytkli při založení strany. A pokud nemáme tolik času, tak jen TOP „tradice, odpovědnost, prosperita“. A nezapomínejme se navzájem poslouchat.

Myslím, že TOP 09 má mnoho odborníků, kterých si lidé váží a umí profesionálně spolupracovat a konzultovat s úplnými špičkami v mnoha oborech. Rozvoj názorových platforem v TOPAZu nyní bude mnohem důležitější než dosud.

Nabízím vám zkušenosti, které jsem nabyl v místní, regionální i celostátní politice a v kontrolně exekutivních funkcích ve velké státní organizaci. Mám za sebou mnoho politických kampaní, je to boj na dlouhou trať a já se nikdy nevzdám. Budu velmi rád, když mi dáte hlas.

Kdykoliv se na mne obraťte, jsem připraven pomoci. 

Adolf Jílek
kandidát na místopředsedu TOP 09

V Praze 8. 12. 2013

TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Stát nelze řídit jako firmu, protože občané nejsou zaměstnanci.
Děkujeme