Není možné dělat volební kampaň za peníze Příbramáků

22. 6. 2014

V posledních dvou vydáních městského zpravodaje Kahan se objevila vložená příloha, která bilancovala údajné úspěchy, jichž město Příbram dosáhlo v právě končícím volebním období.

První vydání obsahovalo přehled zastupitelů koalice s tím, že byly uvedeny investiční akce většinou za přispění evropských peněz. Po protestech některých zastupitelů už druhé, téměř identické vydání zahrnuje fotografie všech zastupitelů.

Ohrazujeme se proti takovému počínání z několika důvodů:

1) Minimálně zastupitelé TOP 09 o takovou prezentaci nestáli a nebyla s nimi konzultována.

2) Domníváme se, že peníze daňových poplatníků neslouží pro sebeprezentaci zastupitelského sboru. Příloha byla provedena na nápadně lepším papíru, kvalitnějším tiskem, měla jinou velikost a ručně se vkládala do každého vydání. To naprosto zbytečně prodražuje vydání zpravodaje.

3) Akce na fotografiích, kterými se tvůrci „předvolebního letáku“ za peníze daňových poplatníků honosí, vzbuzují mnoho pochybností. Prakticky u všech si můžeme říci, co je charakteristické pro působení současného vedení příbramské radnice. Předražené nebo zbytečné projekty, stále stejné firmy v roli úspěšných uchazečů o zakázky, vícepráce, absence diskuse s občany o zvoleném řešení…

4) Autoři letáku se pýří cizím peřím, když hovoří o dotacích. Naprosto drtivou většinu práce, která souvisí se získáváním prostředků z dotací a grantů, odvedou úředníci radnice. Díky patří především jim za kompetenci a vytrvalost.

5) TOP 09 bezhlavě nepřijímá „dotační propagandu“ vedení radnice. Dotace nejen z Evropské unie přispívají v mnoha případech k pokřivení férových konkurenčních vztahů nebo vyvolávají touhu realizovat nesmyslné projekty. Navíc vytvářejí nebezpečnou závislost měst a obcí na financování „zvenčí“, které ale brzy skončí.

6) V minulosti redakční rada Kahanu opakovaně tvrdila, že městský zpravodaj neslouží pro politickou agitaci. Otištěné letáky svědčí o tom, že buď změnila názor, nebo zareagovala na poptávku někoho vlivného.

7) Opakovaně tvrdíme, že město má lépe propagovat prodeje svého majetku, pronájmy či výběrová řízení. Tak aby nabídky vstoupily ve známost a město získalo maximum finančních prostředků. Vedení města ale není schopno zajistit, aby na internetových stránkách jemu podřízených organizacích byly například fotografie nabízených nemovitostí. Stejně tak nedokáže zajistit, aby byly nabídky zveřejněny v Kahanu. Namísto prostředků na zmiňované letáky mohla radnice kvalitně prezentovat to, co je skutečně důležité.

TOP 09 Příbram

TOP 09 působí v příbramské politice od roku 2010. V pětadvacetičlenném příbramském zastupitelstvu má tři zastupitele (Jan Cikler, Vít Kučera, Václav Švenda), kteří dlouhodobě usilují o řádné vykonávání své opoziční role. Zastupitelé vystupují zejména proti nekoncepčnímu výprodeji městského majetku, netransparentnímu rozdělování finančních prostředků, provozování hazardu na území města či nehospodárné politice současné koalice ODS a ČSSD.

Svého zástupce má příbramská TOPka také v krajském zastupitelstvu (Petr Stříbrnský), který se zde zaměřuje zejména na podporu kultury, obnovu památek a boj s netransparentním rozdělováním peněz z rozpočtu kraje.

Více na www.top09.pb.cz.

Kontakt

Místní organizace Příbram

e-mail: info@top09.pb.cz 

 

PhDr. Petr Vácha, předseda TOP 09 Příbram

tel.: 604 725 460

Mgr. Václav Švenda, místopředseda TOP 09 Příbram, městský zastupitel

tel.: 602 473 090

Ing. Petr Stříbrnský, místopředseda krajské organizace TOP 09, krajský zastupitel

tel.: 777 145 588

Galerie
Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme