× Pojďte do toho s námi.

TOP 09 v médiích

V politice je nutné umět potlačit vlastní ego, říká krajský radní Aleš Jakubec

19. 1. 2021
Další rozhovor v Rádiu Haná absolvoval krajský radní pro školství a vzdělávání Aleš Jakubec. Vyjádřil se ke svým studiím, ke svým politickým zkušenostem i k americkým nepokojům. Celý rozhovor si můžete exkluzivně přečíst na Olomoucké Drbně.
Číst více

V hlavní roli polytechnické vzdělávání. Významný krajský projekt se zaměřil na jeho efektivnější podporu

12. 1. 2021
Vytvořit systém metodické podpory pedagogů v oblasti polytechnického vzdělávání a motivovat žáky základních i středních škol ke studiu těchto oborů – to byly hlavní cíle projektu Rovný přístup ke vzdělávání s ohledem na lepší uplatnitelnost na trhu práce (IKAP). 
Číst více

Živobytí může v Olomouckém kraji podražit i zlevnit. Záleží na bydlišti.

5. 1. 2021
O něco více než letos, ale také méně zaplatí obyvatelé části velkých měst Olomouckého kraje v příštím roce za základní výdaje na bydlení a místní poplatky. Jak vyplývá z velkého přehledu MF DNES, část cen se sice zvýší, jiné ale naopak klesnou, takže ve výsledku by mohli někteří lidé ušetřit stovky či až tisíce korun. Záleží na tom, kde bydlí.
Číst více

Nové vedení kraje řeší Zemánkův kontroverzní spolek

15. 12. 2020
Velký projekt ke zlepšení podmínek ve školství momentálně leží před novým vedením Olomouckého kraje. Má to ale háček. V projektu je zapojená čtveřice krajských radních z minulého volebního období. Ti získali řadové, ale i vedoucí pozice. Zajímavé na tom je, že ho na konci léta sami schvalovali a spoluvytvářeli. Jak upozornil nový radní ve věcech školství Aleš Jakubec (Spojenci - Koalice pro Olomoucký kraj), bylo to dokonce bez výběrového řízení.
Číst více

Školáky v Jeseníku doučují dobrovolníci

15. 12. 2020
Zvládat obtíže výuky na dálku pomáhají druhý týden žákům jesenické základní školy dobrovolníci. Děti na druhém stupni doučují středoškolští učitelé i studenti pedagogické fakulty.
Číst více

Nový olomoucký hejtman začal na severu. Co řekl o tunelu pod Sedlem?

25. 11. 2020
Severní regiony byly cílem prvního výjezdu nově zvoleného hejtmana a radních Olomouckého kraje. O problémech a specifikách Šumperska a Jesenicka hovořili v pátek 13. listopadu se zástupci místních samospráv, škol i zdravotnických zařízení.  
Číst více

Olomoucký kraj podpořil další šikovné studenty

25. 11. 2020
Radní Olomouckého kraje schválili peníze na stipendia studentům, kteří si řádně plní školní povinnosti a dále například vynikají při praktické výuce. Podporou učňovských i maturitních oborů se hejtmanství snaží oživit nabídku pracovního trhu.
Číst více

Krajská vláda v Olomouci podepsala koaliční smlouvu

27. 10. 2020
Nová vláda v Olomouckém kraji v pondělí podepsala koaliční smlouvu. Před budovou hejtmanství v Olomouci dohodu stvrdili podpisem zástupci všech tří stran, které se budou na vedení podílet. Krajskou samosprávu povede trojkoalice Piráti a STAN, Spojenci – Koalice pro Olomoucký kraj (KDU-ČSL, TOP 09, Strana zelených a ProOlomouc) a ODS.
Číst více

Piráti se Starosty a ODS jsou pro nás logickými partnery, říká dvojka Spojenců Zdeňka Blišťanová

5. 10. 2020
Zatímco lídr koalice KDU-ČSL, TOP 09, Strany Zelených a ProOlomouc Marian Jurečka, byl teprve na cestě z Prahy do Olomouce, ve štábu už se rozjížděly oslavy a panovala optimistická nálada. Uskupení se podařilo v padesátipětičlenném zastupitelstvu získat dvanáct křesel, což z něj dělá významného hráče. "Spolupráci s ANO či SPD jsme vyloučili," říká dvojka na kandidátce, starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová.
Číst více

Kovaříková: Péče o děti je základní právo rodičů, i těch, kteří se rozešli

19. 2. 2020
Rodiče se musí o podstatných záležitostech dětí dohodnout. „Rozhodně se nemůže ten, který má děti v péči, sbalit, odstěhovat na druhý konec republiky a bývalému partnerovi to oznámit na poslední chvíli v esemesce,“ říká Dominika Kovaříková.
Číst více
1 2 3 ... 10 ... 89 90   > Články 1 - 10 z 895

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 OLOMOUCKÝ KRAJ

Palachovo nám. 620/1
779 00 Olomouc

info@olm.top09.cz
telefon: +420 606709868

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Kateřina Kováříková

Katerina.Kovarikova@top09.cz

telefon: +420 606709868

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme