19. 10. 2017

O těchto volbách se hovoří jako o nejdůležitějších od roku 1989. Ten největší souboj se odehraje právě na území Středočeského kraje, kde proti sobě půjdou nejvýraznější osobnosti současné politiky. Právě střední Čechy se tak stanou bojištěm o demokracii. 

“Již tento pátek a sobotu rozhodneme o tom, zda budeme svobodnými a sebevědomými občany země, která bude respektovaným partnerem v rychlém proudu Evropské unie, nebo jestli budeme ustrašenými zaměstnanci jakéhosi holdingu a budeme žít v podmínkách na úrovni dnešních postsovětských republik, jejichž obyvatelé u nás nyní nacházejí práci,” shrnuje situaci Miroslav Kalousek, lídr středočeské kandidátky a předseda TOP 09. 

Že tyto volby udají směr naší budoucnosti, vnímá i druhý muž kandidátky a starosta Roztok Jan Jakob: “Během kampaně jsem byl s kandidáty jiných stran na debatě v Mladé Boleslavi a v průběhu ní mě až mrazilo. Dozvěděl jsem se třeba, že si máme brát inspiraci v Číně. Vychováváme s manželkou čtyři děti a chci, aby stejně jako já i ony do budoucna žily v zemi orientované na Západ a spolupracující v EU i v NATO.”

Důraz na proevropskou politiku je něčím, co se prolíná celou kampaní TOP 09. K tomuto směřování se hlásí i současná poslankyně a místopředsedkyně strany Helena Langšádlová: “Za sedm let své funkce jsem vždy zastávala racionální proevropskou politiku a ze svého přesvědčení neuhýbám. Jsem přesvědčena, že prozápadní orientace a členství v Evropské unii jsou v životním zájmu naší země.”

 Dalším hlavním mottem je neuhýbat “bubákům” - populistům, kteří rozdmýchávají ve společnosti nebezpečné tendence, pracují se strachem a snaží se z něj profitovat. Přitom v současné době se České republice daří ekonomicky nejlépe od doby převratu v roce 1989 a je jednou z nejbezpečnějších zemí. “Ač si to neuvědomujeme patříme mezi tu šťastnou světovou menšinu, která žije v nádherné a bezpečné zemi. O tom, jaká bude její budoucnost rozhodneme jen my sami. Věřím, že pokud většina – nejen předpokládaných 60 procent lidí, přijde rozhodnout, posílí to strany, které mají dlouhodobou vizi bez populistických pozlátek. Emotivní radikálové chodí k volbám s železnou pravidelností, proto by lidé s odpovědností k budoucím generacím neměli zůstat doma,” říká místostarosta Příbrami Václav Švenda (č. 3 kandidátky). 

Podle interního průzkumu TOP 09 chodí k volbám pouhých 11 % občanů ve věku 18 - 27 let. To se letos pokouší změnit mladí členové a podporovatelé, mezi nimi i nejmladší kandidát středočeské kandidátky třiadvacetiletý student práv Oskar Blažek: “V kampani se snažím komunikovat hlavně s mladými lidmi, většinou se o politiku nezajímají. Pak se nedivím, že strany nestaví programy pro mladé, proč by to dělaly, když nejvíce volí senioři. Přitom právě naše generace by měla mít zájem utvářet svými hlasy budoucnost. Já chci žít v zemi se silným postavením v Evropě, chci jednou své děti vychovávat ve zdravém prostředí a posílat je do kvalitních škol. Proto ve 23 letech poprvé kandiduji do Poslanecké sněmovny za TOP 09.”

natálie tomková, manažerka top 09 středočeský kraj

Kontakty:

Jan Jakob: 604 592 171, jan.jakob@top09.cz 

Václav Švenda: 602 473 090, vaclav.švenda@top09.cz

Helena Langšádlová: 725 447 224, helena.langsadlova@top09.cz 

Oskar Blažek, 777 276 001, oskar.blazek@stc.top09.cz 

YouTube TOP 09: youtube.com/user/topvidea

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme