TOP 09 se připravuje na sněm. Jeho delegáti zvolí nové vedení

25. 11. 2013

Podobně jako ODS se i TOP 09 připravuje na celostátní sněm. 177 delegátů na něm zvolí předsedu, prvního místopředsedu a kompletní předsednictvo i výkonný výbor strany. TOP 09 ve volbách získala 11,99 % hlasů.

Podobně jako ODS se i TOP 09 se v těchto dnech zabývá přípravami celostátního sněmu. Ten strana chystá na víkend 7. a 8. prosince a bude volební. Zatímco poslední sněm TOP 09 svolala před dvěma lety do Hradce Králové, tentokrát se delegáti sejdou v Praze. Jednat budou po oba dny v prostorách Dorint Hotel Don Giovanni.

TOP 09 na sněmu zvolí předsedu, prvního místopředsedu a kompletní předsednictvo i výkonný výbor strany. Kromě toho pozvaných 177 delegátů nově ustaví smírčí výbor a revizní komisi strany. Sněm také představí vizi TOP 09 pro volby do Evropského parlamentu 2014.

Každý kraj vysílá na volební sněm pět delegátů, dalších celkem 107 delegátů pak jednotlivé kraje vyšlou podle velikosti každého regionu. Sněmu se zúčastní také nově zvolení poslanci i členové výkonného výboru.

Sněm bude mít také své hosty, svou účast přislíbili místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová, předsedkyně Konfederace politických vězňů Naděžda Kavalírová, zástupce KDU-ČSL nebo představitelé zahraničních stran. Mimo jiné předseda slovenské Kresťanskodemokratického hnutí (KDH) Ján Figel a předseda Slovenské demokratické a kresťanské únie - Demokratické strany Pavol Frešo. 

Jednání se zúčastní také předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík, který se stal nedávno staronovým předsedou poslaneckého klubu strany. TOP 09 ve volbách získala 11,99 % hlasů. Celkem ji volilo 596 357 voličů. Oproti volbám v roce 2010 tak přišla o 277 476 voličů.

Zatímco po volbách v roce 2010 se TOP 09 stala vládní stranou, po letošních předčasných volbách míří do opozice.

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme