Kandidáti TOP 09 rozdali přes 5200 káv a 4000 lázeňských oplatek

18. 10. 2017

Během kontaktní kampaně v Plzeňském kraji kandidáti TOP 09 nabídli voličům možnost diskuse a k tomu také více než 5200 káv a 4000 lázeňských oplatek. Kandidáti se s lidmi setkávali už od 18. září u meeting pointu v Plzni i v mobilní kavárně. Ta projela všemi většími městy a obcemi regionu a svou pouť zakončila toto pondělí v Rokycanech. Debatovat ale mohou zájemci s kandidáty dál, kávu podává TOP 09 v Plzni až do voleb.

„Víme, že vidět kandidáty jen na billboardech, letácích nebo v televizi, a slyšet jen hesla dnes už voličům nestačí. Proto jdeme za lidmi, mluvíme s nimi z očí do očí. Jsou velmi milí, vstřícní a hodně se ptají. Je to skvělá příležitost vysvětlovat vize TOP 09 a lidé tento osobní přístup oceňují,“ říká lídr krajské kandidátky, poslanec Marek Ženíšek.

Při stovkách rozhovorů s kandidáty TOP 09 se lidé nejčastěji ptají na členství v Evropské unii a budoucnost Evropy. Vyjádření voličů potvrdily, že jim není lhostejné omezování svobody a plnohodnotné demokracie. Právě na tom stojí volební program TOP 09.

TOP 09 v Plzeňském kraji však nepolevila ani ve své tradiční silné aktivitě na sociálních sítích. Na Facebooku krajské organizace v posledních pár týdnech přibyly desítky nových fanoušků. „Sociální sítě jsou fenomén této doby, který mi je blízký a má silný dosah, přesto nespoléháme jen na ně. Nejzásadnější je nás pro osobní kontakt s voliči. Ať jsou to četné debaty u kávy v naší mobilní kavárně nebo posezení u piva. Nabízejí nenahraditelnou zpětnou vazbu, nezávislý pohled na naši aktivitu. A dávají váhu slovům člověka, kterým se dívá lidem do očí,“ říká první místopředseda TOP 09 a vysokoškolský pedagog Marek Ženíšek.

„Spousta lidí v naší zemi má negativní postoj vůči Evropské unii a euru. Když se pak společně bavíme, a dostaneme se k jejich konkrétním a doložitelným přínosům, často změní názor. To je velká přednost osobního rozhovoru. A my na rozdíl od populistů z našich postojů a principů neuhýbáme – jsme a budeme proevropskou pravicovou stranou a naší vizí je přijetí eura,“ dodává lídr kandidátky TOP 09 v Plzeňském kraji Marek Ženíšek.

Kontaktní kampaň TOP 09 pokračuje až do voleb: do čtvrtka budou kandidáti diskutovat s voliči u dobré kávy v meeting pointu v plzeňských Kopeckého sadech U Branky.

Podrobnosti o připravovaných akcích naleznete v kalendáři TOP 09.

Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme