Sázení stromů s TOP 09 v Prostějově
10. 5. 2011 | 18:00

Sázení stromů s TOP 09 v Prostějově

Členové prostějovské TOP 09 v sobotu 7. května jako symbolický dárek ke Dni maminek, a též jako vzpomínku na 66. výročí konce války, zasadili v areálu u kostela sv. Bartoloměje ve Vrahovicích lípu.

Celý článek
Srdečně blahopřejeme!
10. 5. 2011 | 16:00

Srdečně blahopřejeme!

V sobotu, 7. května se v plné pohodě a svěžesti dožila požehnaných 90ti roků paní Marie Večerková. K narozeninám jí přišla popřát též poslankyně parlamentu ČR za TOP 09 MUDr. Jitka Chalánková. Paní Večerková je věrnou stoupenkyní a fanynkou Karla Schwarzenberga a TOPce pevně drží palce!

Celý článek
Nová tradice TOP 09 Uničov
10. 5. 2011 | 15:00

Nová tradice TOP 09 Uničov

K mezinárodnímu Dni Země, jsme v loňském roce zasadili strom, Toto se pomalu stává tradicí a letos 30. 4. 2011 jsme opět zasadili stromek, japonskou třešeň SAKURA, na pěkném místě, u školky Komenského. Jakmile půjdete kolem ohlédněte se, je vidět také z ul. Bří. Čapků.

Celý článek
20. výročí Spolku pro obnovu venkova
9. 5. 2011 | 15:00

20. výročí Spolku pro obnovu venkova

K příležitosti dvacátého výročí Programu obnovy venkova (POV) se v pondělí 2. května uskutečnil v prostorách Poslanecké sněmovny slavnostní seminář. Pozvání na něj přijala řada významných hostů. Mezi jinými promluvili k plénu i ti, kteří se o schválení POV velkou měrou zasloužili a pomohli mu získat stabilitu. Setkání, jemuž nechyběl nádech nostalgie ani optimistický pohled do budoucna, pořádal Spolek pro obnovu venkova ČR.

Celý článek
Setkání s europoslanci
9. 4. 2011 | 18:00

Setkání s europoslanci

V pátek 8. dubna proběhlo setkání členů Výboru pro evropské záležitosti s poslanci Evropského parlamentu. Tohoto setkání se zúčastnila také poslankyně Jitka Chalánková.

Celý článek
Setkání poslankyně s předsedou Spolku pro obnovu venkova
6. 4. 2011 | 15:00

Setkání poslankyně s předsedou Spolku pro obnovu venkova

Poslankyně Jitka Chalánková se v Praze sešla s předsedou Spolku pro obnovu venkova Leošem Hannigem, se kterým řešila nejaktuálnější otázky spojené s děním na českém venkově.

Celý článek
Naši poslanci patří k nejúspěšnějším
30. 3. 2011 | 12:00

Naši poslanci patří k nejúspěšnějším

O tom naše práce není, hájí se mlčenliví poslanci Politici tvrdí, že vystoupení a návrhy zákonů tvoří jen zlomek jejich práce ve Sněmovně. Politolog Stanislav Balík však říká, že veřejnost žádné jiné prostředky ke kontrole nemá. I z vystoupení se navíc dá odhadnout, jak je politik aktivní. OLOMOUC Představujete si, že vámi zvolení poslanci při každém zasedání Sněmovny běhají k mikrofonu a ovlivňují, co se bude v dolní komoře parlamentu dít? Nebo si myslíte, že jen zvedají ruce? Způsobů, kterými si můžete ověřit, jak váš „zvolený zástupce“ pracuje, není mnoho. Jednou z cest, jež není sice příliš objektivní, je zkontrolovat si na internetových stránkách Poslanecké sněmovny údaje například o tom, kolikrát poslanci hovořili ve Sněmovně, jak hlasovali či kolik návrhů zákona podali. A jaké je tedy jejich skóre? Z prvního nahlédnutí do statistik vyplývá, že někteří z nich se během necelého roku k mikrofonu příliš nehrnuli.

Celý článek
Pracovní setkání zástupců mikroregionů Olomouckého kraje
22. 3. 2011 | 18:00

Pracovní setkání zástupců mikroregionů Olomouckého kraje

Poslankyně Jitka Chalánková se v úterý 22. března 2011 zúčastnila pracovního setkání zástupců mikroregionů Olomouckého kraje, které bylo pořádané v rámci projektu "Podpora Olomouckého kraje 2010-2012" ve spolupráci Olomouckého kraje a Mikroregionu Moravskoberounsko. Po skončení oficiální části program pokračoval prohlídkou investičních projektů realizovaných v Moravském Berouně (Výchovně vzdělávací centrum, chráněné bydlení, revitalizace náměstí a přilehlých ulic, revitalizace sídliště Generála Svobody).

Celý článek
FOTBALOVÉ MISTROVSTÍ SVĚTA - NADĚJE NA ROZVOJ?
18. 1. 2011 | 10:00

FOTBALOVÉ MISTROVSTÍ SVĚTA - NADĚJE NA ROZVOJ?

Pozvánka na rozvojový večer pod záštitou poslankyně Jitky Chalánkové

Loňské mistrovství světa ve fotbale, kterého se jako hostitelská země ujala Jihoafrická republika, vzbuzovalo mnohé otázky: zvládne tato rozvojová země s  vysokou mírou kriminality a sociálních rozdílů organizaci akce světového významu? A co šampionát přinese samotné pořadatelské zemi? Sebevědomí, rozvoj, naději? Situaci na místě sledovala Simona Šafaříková.

Celý článek
Peníze pro terénní pečovatelské služby
12. 12. 2010 | 15:00

Peníze pro terénní pečovatelské služby

Poskytovatelé pečovatelských služeb, kteří pomáhají především v domácnostechseniorům a lidem se zdravotním postižením, se ke konci roku ocitli v kritickéfinanční situaci. Na základě jednání ministra financí s ministrem práce asociálních věcí a místopředsedkyní Výboru pro sociální politiku PSP ČR,poslankyní Jitkou Chalánkovou, se podařilo dohodnout, že bude ze státníhorozpočtu uvolněno 26 milionů korun nezbytných pro zachování těchto vysocepotřebných služeb v nejbližším období. Financování sociálních služeb bude nadálepředmětem velmi vážné diskuze mezi státem, kraji, obcemi, poskytovateli auživateli.

Celý článek
1 2 ... 8 9 10 11 12 13
Články 91 - 100 z 121
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme