TOP 09: méně dotací, více peněz pro regiony, svobodu podnikání i občanské společnosti

7. 8. 2017
Zachování evropských kulturních a demokratických hodnot, podporu vzdělání a svobodného podnikání, obhajobu zájmů střední třídy i zvyšování mezd si jako své hlavní cíle vytýčili kandidáti TOP 09 pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny za Liberecký kraj. V čele krajské kandidátky stojí poslanec Václav Horáček.
 
„Chceme, aby Česká republika byla úspěšnou zemí s odolnou společností,“ říká lídr krajské kandidátky Václav Horáček, který má zcela konkrétní představu o naplnění této vize v domovském regionu: „Liberecký kraj patří mezi ty menší, takže mu vláda mnohdy nepřiznává takovou důležitost, jako regionům větším. Máme velmi zanedbané komunikace, včetně rychlostních. Jako snad jediný kraj v republice nemáme elektrifikovanou železniční dráhu ani přímé rychlé spojení s Prahou. V Liberci není krajský soud, i když je roky připraven, lidé proto musí cestovat do nepříliš dostupného Ústí.“
  
Václavu Horáčkovi také chybí podpora turistického ruchu, který podle něj bude hrát čím dál větší význam v budoucnosti kraje. „Je nutné dostat do regionů více peněz na úkor nesmyslných ministerských dotací. I za ně by bylo možné například konečně dořešit záchranu Ještědu, který je jedním z turistických cílů našeho kraje,“ říká Václav Horáček, který poznatky o potřebách lidí v regionu získával například po čtyři volební období jako starosta Železného Brodu. A v souvislosti se stavem přírody a krajiny dodává: „Velkým problémem je také ztráta podzemní vody, respektive obecně nakládání s vodou v přírodě. Na to by měl stát investovat peníze místo rozdělování dotací.“
 
Kandidát TOP 09 č. 2, manažer a válečný veterán František Gábor, se o hlasy voličů uchází s heslem: Politika je služba občanům. „Právo a svoboda jsou principy, které hájíme pro celou naši zemi. K nim neodmyslitelně patří rychlá a spravedlivá vymahatelnost práva. To citlivě vnímáme právě v našem kraji, který dosud nemá krajský soud. A jsme zastánci přehledného právního systému, který nekomplikují zbytečné zákony a omezení,“ říká František Gábor, který je také libereckým zastupitelem.
 
Na třetím místě kandiduje jablonecký lékař Miloš Rejmont. „Liberecký kraj je jeden z posledních, který nemá centrum roztroušené sklerózy, která postihuje stále více mladých lidí, zvláště žen a více na severu. Pracuji na tom, aby u nás v kraji takové centrum vzniklo,“ říká Rejmont, který se profesně věnuje screeningu nádoru prsu. Tato nemoc je nejčastější příčinou úmrtí žen ve věku 20-54 let. Přestože screening dokáže riziko včas rozpoznat a umožnit účinnou léčbu, téměř třetina oslovených žen se k vyšetření nedostaví. Proto se chce jako lékař zasadit o vyšší účinnost adresného zvaní, ve kterém stále vidí velké rezervy.
 
Na kandidátce TOP 09 voliči najdou ve věkovém rozpětí od 28 do 61 let učitele, podnikatele, manažery nebo ekonomy a své zastoupení mají také města Česká Lípa, Turnov, Tanvald i Frýdštejn. Svou účastí kandidátku TOP 09 podpořil také Klub angažovaných nestraníků, který zastupuje jeho předseda, inženýr dopravního stavitelství Jiří Domlátil a Koruna Česká, za níž kandiduje lesník, religionista, předseda Muzikoterapeutického institutu ČR Josef Pejřimovský.
   
Více informací o jednotlivých kandidátech se dozvíte ZDE.
  
Program TOP 09 naleznete ZDE.
Martina Rambousková, krajská manažerka TOP 09 Liberecký kraj

Liberec 7. srpna 2017

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme