TOP 09: méně dotací, více peněz pro regiony, svobodu podnikání i občanské společnosti

7. 8. 2017
Zachování evropských kulturních a demokratických hodnot, podporu vzdělání a svobodného podnikání, obhajobu zájmů střední třídy i zvyšování mezd si jako své hlavní cíle vytýčili kandidáti TOP 09 pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny za Liberecký kraj. V čele krajské kandidátky stojí poslanec Václav Horáček.
 
„Chceme, aby Česká republika byla úspěšnou zemí s odolnou společností,“ říká lídr krajské kandidátky Václav Horáček, který má zcela konkrétní představu o naplnění této vize v domovském regionu: „Liberecký kraj patří mezi ty menší, takže mu vláda mnohdy nepřiznává takovou důležitost, jako regionům větším. Máme velmi zanedbané komunikace, včetně rychlostních. Jako snad jediný kraj v republice nemáme elektrifikovanou železniční dráhu ani přímé rychlé spojení s Prahou. V Liberci není krajský soud, i když je roky připraven, lidé proto musí cestovat do nepříliš dostupného Ústí.“
  
Václavu Horáčkovi také chybí podpora turistického ruchu, který podle něj bude hrát čím dál větší význam v budoucnosti kraje. „Je nutné dostat do regionů více peněz na úkor nesmyslných ministerských dotací. I za ně by bylo možné například konečně dořešit záchranu Ještědu, který je jedním z turistických cílů našeho kraje,“ říká Václav Horáček, který poznatky o potřebách lidí v regionu získával například po čtyři volební období jako starosta Železného Brodu. A v souvislosti se stavem přírody a krajiny dodává: „Velkým problémem je také ztráta podzemní vody, respektive obecně nakládání s vodou v přírodě. Na to by měl stát investovat peníze místo rozdělování dotací.“
 
Kandidát TOP 09 č. 2, manažer a válečný veterán František Gábor, se o hlasy voličů uchází s heslem: Politika je služba občanům. „Právo a svoboda jsou principy, které hájíme pro celou naši zemi. K nim neodmyslitelně patří rychlá a spravedlivá vymahatelnost práva. To citlivě vnímáme právě v našem kraji, který dosud nemá krajský soud. A jsme zastánci přehledného právního systému, který nekomplikují zbytečné zákony a omezení,“ říká František Gábor, který je také libereckým zastupitelem.
 
Na třetím místě kandiduje jablonecký lékař Miloš Rejmont. „Liberecký kraj je jeden z posledních, který nemá centrum roztroušené sklerózy, která postihuje stále více mladých lidí, zvláště žen a více na severu. Pracuji na tom, aby u nás v kraji takové centrum vzniklo,“ říká Rejmont, který se profesně věnuje screeningu nádoru prsu. Tato nemoc je nejčastější příčinou úmrtí žen ve věku 20-54 let. Přestože screening dokáže riziko včas rozpoznat a umožnit účinnou léčbu, téměř třetina oslovených žen se k vyšetření nedostaví. Proto se chce jako lékař zasadit o vyšší účinnost adresného zvaní, ve kterém stále vidí velké rezervy.
 
Na kandidátce TOP 09 voliči najdou ve věkovém rozpětí od 28 do 61 let učitele, podnikatele, manažery nebo ekonomy a své zastoupení mají také města Česká Lípa, Turnov, Tanvald i Frýdštejn. Svou účastí kandidátku TOP 09 podpořil také Klub angažovaných nestraníků, který zastupuje jeho předseda, inženýr dopravního stavitelství Jiří Domlátil a Koruna Česká, za níž kandiduje lesník, religionista, předseda Muzikoterapeutického institutu ČR Josef Pejřimovský.
   
Více informací o jednotlivých kandidátech se dozvíte ZDE.
  
Program TOP 09 naleznete ZDE.
Martina Rambousková, krajská manažerka TOP 09 Liberecký kraj

Liberec 7. srpna 2017

Štítky