× Pohněme s tím. Společně!

APEL: Volby do Evropského parlamentu

4. 2. 2019
Volby do Evropského parlamentu se už blíží. Budou se konat již na konci května, přesněji 24. a 25. května. Máme možnost zvolit si své zástupce do Evropského parlamentu na dalších pět let. Těch uplynulých pět let nebylo pro EU jednoduchých. Hlavně kvůli migrační krizi, která EU do značné míry štěpila. Dalším z problémů byl a stále je Brexit, který není zcela dojednaný a vláda ve Velké Británii dělá vše pro to, aby bylo její konání čím dál méně čitelné. 
 
Co ve velkém zahýbalo Evropou, byla politická nestabilita uvnitř jednotlivých členských států. Hlavně kvůli vzniku protestních hnutí jako je AfD v Německu, PiS v Polsku, Národní fronty ve Francii. U nás vzestupem stran jako je SPD. 
 
Povedla se ale celá řada důležitých a zlomových věcí. Obchodní dohoda Evropské Unie s Kanadou a Japonskem otevřela největší volný trh na světě. Možná si důležitost této obchodní dohody uvědomíme až časem. Ve velice složité době se povedlo uzavřít dohodu s Tureckem o migraci, která v podstatě zastavila migrační vlnu z roku 2016. Ano, tato dohoda není dokonalá a má celou řadu kontroverzí, ale její důležitost je nesporná. 
 
Občané ČR mohli pocítit velkou úlevu, když došlo k revoluci v mobilních službách. Můžeme volat a využívat mobilní internet v celé Evropské Unii bez omezení. Jen si vzpomeňme na tarify za volání v dřívějších dobách. 
 
Mnohé výhody, které díky Evropské Unii máme, si ani neuvědomujeme a je to špatně. Základní svobody tohoto společenství jako jsou volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu přijímáme dnes jako naprosté samozřejmosti. Ale zkusme si představit fronty na hranicích, cla, výjezdní doložky, pracovní nebo studijní víza. Ne, k tomu se již vracet nikdy nechceme. 
 
Zapišme si, prosím, všichni datum 24. a 25. května do diářů a přijďme k Evropským volbám. Je mnoho věcí, které se musí změnit a vylepšit, ale základ fungování tohoto společenství svobody je něco, na čem musíme stavět budoucnost nás všech.

Martin Chroust, TOP 09 Liberec

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Martin Chroust

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 LIBERECKÝ KRAJ

Karlovská 161
460 10 Liberec

info@lib.top09.cz
telefon: +420 604229308

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Martina Rambousková

martina.rambouskova@top09.cz

telefon: +420 604229308

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme