Vše na jednom místě. Českolipští zastupitelé rozhodli o koupi budovy někdejšího sídla České pojišťovny

23. 4. 2019

V České Lípě si budete moci vyřídit všechny doklady v jedné moderní a bezbariérové budově v centru města. Věc, která se ještě před nedávnem zdála neřešitelná, nabývá na realitě. Českolipští zastupitelé rozhodli o koupi budovy někdejšího sídla České pojišťovny v ulici U Synagogy za 18 milionů. Ta je už pět let opuštěná a chátrala.

Pokud bychom chtěli zrekonstruovat stávající budovy, ve kterých se kanceláře s přepážkami nacházejí, vyšlo by to město mnohem dráž než úpravy v budově bývalé České pojišťovny. Úpravy zaberou městu určitě více než rok. Výhodou bude, že zde lidé zaparkují na přilehlém velkém parkovišti nebo vystoupí na blízké autobusové zastávce.

Po opravách se sem odstěhují všechna přepážková pracoviště městského úřadu, která neslouží jen občanům České Lípy, ale i širšímu regionu, to znamená občanské průkazy, cestovní doklady, řidičské průkazy, registr vozidel, ale i pracoviště přestupků a živnostenských oprávnění. Opravy budou stát několik milionů, ale investice se stoprocentně vyplatí.

Vedení města, kde je i náš radní Michal Prokop chce zabránit tomu, aby v objektu vznikla například ubytovna pro zahraniční dělníky. Přispěje to ke zlepšení komfortu nejen pro obyvatele města, ale i okolních obcí.

Bývalá pojišťovna i pozemky patřila soukromému vlastníkovi, který je v úpadku. Budova stojí v centru města. Dům je v docházkové vzdálenosti od radnice, služebny městské policie nebo přestupkového oddělení. V těsné blízkosti je navíc parkoviště ve vlastnictví města.

Díky omezeným investicím v minulých letech má město v investičním fondu a na svých účtech zhruba 800 milionů korun, což je prakticky celý roční rozpočet.

Miloslav Václav, předseda RO TOP 09 Česká Lípa

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Miloslav Václav

Kontakty:

mo-clipa@lib.top09.cz

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 LIBERECKÝ KRAJ

Karlovská 161
460 10 Liberec

info@lib.top09.cz
telefon: +420 604229308

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Martina Rambousková

martina.rambouskova@top09.cz

telefon: +420 604229308

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme