Místní organizace TOP 09 Hradec Králové

Kraj:
Okres:
Obec:
Městská část:
Statusy území:
Kandidátka:

Kandidátka pro volby: 2018 zastupitelstva obcí

Statutární město: Hradec Králové (Hradec Králové, Královéhradecký)
Volební strana: TOP 09 s podporou Liberálně ekologické strany, Koruny České - Monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska a nezávislých kandidátů (sdružení TOP 09, LES a nez. kandidátů)

Poř. Jméno Věk Povolání Bydliště Polit. přísl. Navrhovatel
1. JUDr. Ervín Perthen, MBA

JUDr. Ervín Perthen, MBA

45 let

advokát, člen Kontrolního výboru Královéhradeckého kraje

Kdo jsem? Jsem především otec čtyř dětí, který nejen svým dětem přeje, aby měly šťastnou budoucnost, která bude v jejich rukách. Aby žily v bezpečném, příjemném městě, které jim dá mnoho možností k rozvoji. Vystudoval jsem právnickou fakultu MU a od roku 1998 pracuji v advokacii, dnes jako jeden z advokátů a společníků velké královéhradecké advokátní kanceláře, kterou jsem v roce 2002 s manželkou a kolegou spoluzakládal. Rád sportuji, hraji tenis, jezdím na koni, lyžuji, s rodinou běháme Gladiator race, zajímám se o historii. Mám kladný vztah k němé tváři, doma chováme psy a ve stájích koně. Jsem pravicově orientovaný nestraník, dlouhodobě sympatizující s TOP 09 a zajímající se o veřejné dění, za TOP 09 jsem činný v Kontrolním výboru zastupitelstva KHK. Bylo by mi ctí, pokud bych mohl své zkušenosti a vědomosti využít ve prospěch Hradce Králové. Jsem přesvědčen, že tak, jak při výkonu profese důrazně hájím zájmy mých klientů, tak stejně bych mohl přispět k řešení problémů v našem městě.

45 advokát, člen Kontrolního výboru Královéhradeckého kraje Nový Hradec Králové bezpp TOP 09
2. Petr Vošoust

Petr Vošoust

47 let

spolumajitel autoservisu, instruktor odborného výcviku, předseda KMS Malšovice

Jsem Hradečan. V Hradci Králové - Malšovicích jsem se narodil a žiji zde dodnes. Jsem šťastně ženatý a mám jednu dceru.  

Již řadu let pracuji v komisi místní samosprávy Malšovice, poslední čtyři roky jako její předseda.

Jsem spolumajitelem autoservisu poskytujícího komplexní služby motoristům, který zároveň funguje i jako středisko odborné výuky. Ve volném čase podporuji několik organizací, které pomáhají starším, nemocným a hendikepovaným spoluobčanům. Věnuji se turistice a vodáctví.

Mým cílem je prosadit v zastupitelstvu města intenzivnější spolupráci s komisemi místní samosprávy, v rámci připravovaných záměrů  a projektů zajistit lepší, detailnější a včasnější informovanost občanů města. Dalšími tématy, kterým se chci věnovat, je řádná péče o majetek města, zeleň a vodní zdroje.

47 spolumajitel autoservisu, instruktor odborného výcviku, předseda KMS Malšovice Malšovice TOP 09 TOP 09
3. Mgr. Kateřina Jelínková

Mgr. Kateřina Jelínková

47 let

lékárnice, majitelka lékárny

Jmenuji se Kateřina Jelínková, jsem lékárnice. Mám dva téměř dospělé syny a spokojenou rodinu. Do Hradce Králové jsem se přestěhovala v roce 1989 jako studentka a zůstala jsem tady natrvalo.

Musím říct, že „salónem republiky“ jsem byla zpočátku unešená. Nyní už se dívám z pohledu občana, podnikatelky a života rodiny. Proto se mi velmi líbí myšlenka zjednodušení procesů při vyřizování běžných záležitostí na magistrátě. Tedy Vy podáte a po úřadě „běhá“ dokument. Vy na to nemáte čas. Jako prioritu vidím udržení mladé generace ve městě. Zlepší se tak schopnost pomoci starším a potřebným. Chci živé město na úrovni měst ve vyspělých státech Evropy. Pro občany je velmi důležitý rovnocenný dialog s komunálními politiky a také jejich schopnost vybrat rychlé a efektivní řešení – to nejlepší pro Vás. 

47 lékárnice, majitelka lékárny Třebeš TOP 09 TOP 09
4. PhDr. Petr Lojan, MBA 44 vysokoškolský učitel Pražské Předměstí TOP 09 TOP 09
5. František Staněk, DiS.

František Staněk, DiS.

61 let

herec Klicperova divadla

Mé heslo pro komunální volby je:

hradec Králové - město kultury, sportu a cestovního ruchu

Naše město disponuje unikátním seskupením kulturních, sportovních, přírodních, historických a dalších turisticky atraktivních cílů, jejichž potenciál je stále nedostatečně využitou příležitostí v českém i evropském měřítku.

Kultura je způsob života. Naše kultura se zrodila na judaisticko-křesťanských zásadách, antické filosofii, umění a sportu, vzdělanosti a zákonodárství, národnostní i jazykové mnohosti a tvůrčí soutěživosti.

Je to kultura ambicí a tolerance, bojovnosti a respektu, mnohosti v individuální svobodě a celistvosti v demokratickém řádu, který je principem jejího rozvoje.

Jako je voda principem života, je kultura krví životaschopnosti našeho města, našeho národa i celé Evropy. Dokázala odolat nacismu i komunismu, věřím, že dokáže odolat i v současném poměřování s cizími - imigračními kulturami.

Našimi nepřáteli nejsou Němci nebo Rusové, nejsou jimi ani muslimové, ani jiní běženci. Největším nepřítelem je lhostejnost k vlastní kultuře, neznalost jejích kořenů a „lhaní si do kapsy“.

Kultura, sport a cestovní ruch přinášejí do našeho města víc peněz, než si uvědomujeme a mohou přinášet ještě víc. Proto se chci starat o rozvoj a podporu kulturních, sportovních a vzdělávacích institucí města, jako jsem to činil v kulturních komisích města i kraje.

61 herec Klicperova divadla Nový Hradec Králové TOP 09 TOP 09
6. Eva Víšková

Eva Víšková

66 let

členka sportovní komise statutárního města Hradec Králové a členka výboru pro sport a volnočasové aktivity Královéhradeckého kraje, členka KMS Slezské Předměstí - Sever

Jmenuji se Eva Víšková, v Hradci Králové žiji od roku 1964. S manželem jsme vychovali dvě děti, máme krásnou vnučku. Za TOP 09 jsem kandidovala již v komunálních i krajských volbách. Jsem členkou sportovní komise města Hradec Králové, členkou výboru pro sport a volnočasové aktivity Královéhradeckého kraje a komise místní samosprávy HK – Slezské Předměstí. 25 let jsem působila jako krajská manažerka České asociace Sport pro všechny pro náš kraj. V rámci Královéhradecké krajské asociace jsem členkou kontrolní komise KHKASPV a členkou Rady regionálního centra ASPV v Hradci Králové, zároveň jsem členkou Krajské rady České unie sportu.

Mojí prioritou je dostat co nejvíce dětí, mládeže a seniorů do tělocvičen, do sportovních a volnočasových aktivit a tím zvyšovat jejich pohybovou gramotnost.

66 členka sportovní komise statutárního města Hradec Králové a členka výboru pro sport a volnočasové aktivity Královéhradeckého kraje, členka KMS Slezské Předměstí - Sever Slezské Předměstí TOP 09 TOP 09
7. Bc. Jakub Sofka

Bc. Jakub Sofka

26 let

středoškolský pedagog

Vystudoval jsem pedagogickou fakultu UHK, učitelství oborů dějepis a základy společenských věd. Mezi mé zájmy patří historie, filmy, sport, společenské dění a vývoj naší společnosti. V rámci studia jsem se podílel na řadě akcí pro veřejnost – výstava k připomínce 45. výročí činu Jana Palacha a 25. výročí Sametové revoluce, workshopy ke 150. výročí bitvy u Hradce Králové aj. Členem TOP 09 jsem šestým rokem. K rozhodnutí kandidovat do zastupitelstva statutárního města Hradce Králové mě vedla řada důvodů, mezi hlavní patří například fakt, že v zastupitelstvu města chybí mladistvý pohled a energie. V zastupitelstvu města bych se v návaznosti na své studijní a profesní zaměření rád věnoval především oblasti vzdělávání, ochrany kulturního dědictví a komunikace mezi městem a občany.

26 středoškolský pedagog Pražské Předměstí TOP 09 TOP 09
8. Mgr. Matěj Košťál

Mgr. Matěj Košťál

25 let

advokátní koncipient

Jmenuji se Matěj Košťál a jsem Hradečákem celý svůj život. To tedy není úplně dlouho, protože jsem, ve svých pětadvaceti letech, ještě poměrně mladý člověk. Své mládí přesto vnímám jako svou největší přednost, protože mám ještě spoustu elánu pro město skutečně něco dobrého udělat.  V politice nechci budovat svoji kariéru. Živím se jako právník a protože se díky tomu dobře orientuji v městských záležitostech, vnímám detailně lokální problémy a vadí mi, že je nikdo jiný konstruktivně neřeší. Všímám si, že ze strany vedení města není vůle ani mnohdy ani odbornost k tomu, posunout Hradec o krok dál. Rozhodování politiků v městských záležitostech navíc neúměrně ovlivňují jejich ega. Ve své profesi se řídím heslem „Kdo chce, najde způsob. Kdo nechce, najde výmluvu“ a domnívám se, že řešení každého problému je jen otázkou vůle a schopností. Rád bych otvíral diskuse s občany města a o klíčových záležitostech nejednal za zavřenými dveřmi. Město má Hradečákům život usnadňovat, nikoliv komplikovat.

25 advokátní koncipient Hradec Králové TOP 09 TOP 09
9. Mgr. Renata Pitrová

Mgr. Renata Pitrová

56 let

středoškolská učitelka

Mgr. Renata Pitrová, 48 let, středoškolská učitelka

Narodila jsem se, pracuji a žiji  v Hradci Králové. Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu, učím český jazyk a společenské vědy na Obchodní akademii v Hradci Králové. Jsem rozvedená a mám dospělého syna Dalibora.
Věřím: v selský rozum, sobě a svým nejbližším, v demokratické principy a v tržní hospodářství.
Nevěřím: ve schopnost úředníků dobře hospodařit se svěřenými prostředky a planým slibům.
Chci: aby úředníci ve svých funkcích nezapomínali na slušnost, důvěryhodnost, spolehlivost a pracovitost, chci přispět k vymícení bolševických přežitků a praktik.
Nechci: vyhazovat peníze za nesmyslné projekty, nechci aby se vytvářely problémy soukromému sektoru, nechci živit příživníky a "vyžírky".
Mám ráda: komunikaci s lidmi, volný čas naplněný sportem (především golfem, tenisem, lyžováním, turistikou), setkávání s rodinou, posezení s přáteli u vínečka, návštěvy divadel, kin.
Nemám ráda: domácí ruční práce, stereotyp ve všech oblastech lidské činnosti.
Moje krédo: vnést do politiky ženský cit, intuici, selský rozum, slušnost a úctu ke spoluobčanům.

56 středoškolská učitelka Hradec Králové TOP 09 TOP 09
10. Ing. Veronika Mikešová, MBA 39 ekonom Nový Hradec Králové bezpp LES
11. Ing. Milan Sommer

Ing. Milan Sommer

61 let

ekonom, předseda finančního výboru zastupitelstva města, radní města Hradec Králové, krajský zastupitel

Ing. Milan Sommer, 52 let, ekonom

Jsem třetí generací Hradečák. Vystudoval jsem Stavební fakultu ČVUT v Praze, obor Ekonomika a řízení stavebnictví. Pracoval jsem nejprve jako referent v bytovém družstevnictví a po roce 1989 jako správce daně na Finančním úřadu v Chlumci nad Cidlinou. V roce 1991 jsem byl jmenován ředitelem Finančního úřadu v Jaroměři, kde působím doposud. Další zkušenosti jsem získal jako člen finančního výboru Rady města Hradce Králové /1998 – 2006/ a člen finančního výboru Rady Královéhradeckého kraje v roce 2008. Z pohledu ekonoma je pro mne prioritou především vyrovnané hospodaření města s co nejmenším zatěžováním jeho budoucnosti splácením úroků. Proto budu usilovat o hospodárnější využívání finančních zdrojů města a jeho podniků a organizací. Určitě se dá výrazně ušetřit na férově zadávaných a vyhodnocovaných veřejných zakázkách. Také bych rád nechal přezkoumat výhodnost dlouhodobých smluv na poskytování služeb, pronájmů apod. Další úspory lze jistě najít ve snižování běžných výdajů na provoz magistrátu, městských podniků a organizací a ve snižování výdajů v personální oblasti. K mým zájmům patří geografie, cestování a zvláště cyklistika. Chci se mimo jiné zasadit o dobudování páteřních cyklostezek ze sídlišť na městský okruh a do centra. Mou ambicí je přispět k tomu, aby město Hradec Králové bylo i nadále dobrým místem životu.

61 ekonom, předseda finančního výboru zastupitelstva města, radní města Hradec Králové, krajský zastupitel Třebeš TOP 09 TOP 09
12. Miroslav Vrbický 26 kreativec, student VŠ Moravské Předměstí TOP 09 TOP 09
13. MUDr. Leoš Heger

MUDr. Leoš Heger

70 let

důchodce, předseda veslařského oddílu DTJ-HK

70 důchodce, předseda veslařského oddílu DTJ-HK Třebeš TOP 09 TOP 09
14. Mgr. Matěj Ondřej Havel, Ph.D. 31 ředitel Gymnázia J. K. Tyla Hradec Králové Slezské Předměstí TOP 09 TOP 09
15. Antonín Jablonský 45 majitel cateringové společnosti Třebeš TOP 09 TOP 09
16. Mgr. Lada Trojanová 49 OSVČ Nový Hradec Králové bezpp TOP 09
17. Mgr. Lukáš Vízek, Ph.D. 33 vysokoškolský a středoškolský pedagog Pouchov TOP 09 TOP 09
18. Martin Leugner 37 personální ředitel účetní a daňové společnosti Třebeš TOP 09 TOP 09
19. Mgr. Zdeňka Horčičková 68 manažerka Královéhradecké krajské asociace Sport pro všechny Malšovice TOP 09 TOP 09
20. Martin Paleček, Ph.D. 44 vysokoškolský učitel Moravské Předměstí bezpp LES
21. Tomáš Patera 46 živnostník - reklamní služby a půjčovna obytných automobilů Nový Hradec Králové TOP 09 TOP 09
22. Bc. Richard Uhlíř

Bc. Richard Uhlíř

36 let

produktový specialista, zpěvák a umělecký vedoucí Gentlemen Singers

36 produktový specialista, zpěvák a umělecký vedoucí Gentlemen Singers Hradec Králové TOP 09 TOP 09
23. Jan Cimr 43 živnostník - reklamní a IT služby Nový Hradec Králové bezpp TOP 09
24. Jan Hoznedr

Jan Hoznedr

44 let

truhlář

44 truhlář Třebeš TOP 09 TOP 09
25. Jan Štěpánek 18 student Hradec Králové TOP 09 TOP 09
26. Josef Kolman

Josef Kolman

64 let

živnostník - zámečnictví, výtahy, elektroinstalace

64 živnostník - zámečnictví, výtahy, elektroinstalace Kukleny TOP 09 TOP 09
27. Ing. Kamila Malá

Ing. Kamila Malá

42 let

nezávislá finanční poradkyně

42 nezávislá finanční poradkyně Roudnička TOP 09 TOP 09
28. Mgr. Tomáš Uhlíř

Mgr. Tomáš Uhlíř

69 let

důchodce, IT specialista

69 důchodce, IT specialista Slezské Předměstí TOP 09 TOP 09
29. Martin Šťastný 38 technik servisu, rodičovská dovolená Nový Hradec Králové TOP 09 TOP 09
30. Ing. Mgr. Petr Náhlovský 34 právník a skaut Hradec Králové TOP 09
31. MDDr. Tomáš Chládek 28 stomatolog Pouchov TOP 09 TOP 09
32. Martina Petráčková 43 zdravotní sestra Svinary bezpp nez. kan.
33. Jaroslav Hovorka

Jaroslav Hovorka

75 let

důchodce, fotograf

75 důchodce, fotograf Věkoše TOP 09 TOP 09
34. Bc. David Kočí 43 dopravní manager Moravské Předměstí TOP 09 TOP 09
35. Ing. Jan Štěpán

Ing. Jan Štěpán

54 let

živnostník - prodejce bazénové techniky

54 živnostník - prodejce bazénové techniky Třebeš TOP 09 TOP 09
36. Filip Bury 24 IT specialista Hradec Králové bezpp TOP 09
37. Mgr. Vít Novotný, M.A., M.P.A., Ph.D. 51 politický analytik Třebeš TOP 09 TOP 09

Členové výboru MO Hradec Králové

1.

Jakub Sofka

předseda místní organizace
2.

Petr Vošoust

místopředseda místní organizace
3.

Matěj Ondřej Havel

člen místního výboru
4.

Kateřina Jelínková

členka místního výboru
5.

Petr Lojan

člen místního výboru
6.

Milan Sommer

člen místního výboru
7.

Lukáš Vízek

člen místního výboru

TOP 09 uctila památku Jana Palacha ve Dvoře Králové, Hradci Králové i Kostelci nad Orlicí

18. 1. 2019
V těchto dnech si připomínáme odvážný čin studenta Jana Palacha. Politici krajské organizace TOP 09 uctili jeho památku a památku všech lidí, kteří trpěli v době sovětské okupace.
Číst více

Heger: Ministr by měl šetřit síly, ne bojovat s lékařskou komorou

17. 12. 2018
Leoš Heger byl hostem pořadu Otázky Václava Moravce. 
Číst více

Proběhl sněm místní organizace TOP 09 v Hradci Králové

10. 12. 2018
Ve čtvrtek 6.12.2018 se sešel sněm místní organizace TOP 09 v Hradci Králové. Během sněmu se řešila celostátní situace TOP 09 nebo problémy krajského města. Hlavním bodem na pořadu sněmu, ale byla volba nového vedení. Končící předseda Petr Vošoust ještě před volbou podal zprávu o činnosti organizace v uplynulém období, rozebíraly se výsledky voleb, ať již do poslanecké sněmovny z loňského roku, nebo ty nedávno proběhnuvší, komunální.
Číst více

140 milionů korun pošle kraj svým nemocnicím na pokrytí ztrátových oddělení

22. 11. 2018
Nemocniční oddělení jako je chirurgie, interna či pediatrie jsou pro rozpočty zdravotnických zařízení dlouhodobě prodělečná. Královéhradecký kraj chce zajistit pro obyvatele dostupnou a kvalitní péči, a proto částečně tyto ztráty hradí. Svým nemocnicím hodlá příští rok poslat 140 milionů korun. Rozhodnou o tom zastupitelé.
Číst více

TOP 09 pomáhá i tenisem. Turnajem podpořila nemocnou holčičku

30. 9. 2018
Podporu těžce nemocné dvouleté holčičce přinesl výtěžek charitativního tenisového turnaje ve čtyřhrách. TOP 09 toto sportovní klání s dobročinným záměrem pořádala tento víkend už potřetí. Zúčastnil se ho také šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.
Číst více

Ervín Perthen: Danit církevní restituce? Nemravnost

20. 9. 2018
Zdanit církevní restituce, protože církve dostaly víc, než jim patří? O to se teď snaží v parlamentu levicové strany, u nich se ani nedivím, za podpory populistů, u kterých se tomu vlastně taky nedivím.
Číst více

Perthen: Město by se mělo snažit o podporu startovacího bydlení, prostupného bydlení a bydlení pro seniory

13. 9. 2018
VOLBY NA RADNICI – Prvním kandidátem na primátora Hradce Králové, který se představil v on-line chatu na vzpravy.cz, byl Ervín Perthen, lídr TOP 09.
Číst více

TOP 09 nabízí 458 osobností pro podzimní komunální volby

13. 8. 2018
TOP 09 pro podzimní volby do zastupitelstev měst a obcí v Královéhradeckém kraji postavila celkem 25 kandidátních listin včetně několika koaličních a s podporou nezávislých kandidátů.
Číst více

Kvalitnější čočku? Za plnou cenu

2. 8. 2018
Když jde dnes pacient na operaci šedého zákalu, pojišťovna mu proplatí pouze základní nitrooční čočku. Pokud má tedy i jinou oční vadu, bude muset i po operaci nosit brýle. Základní čočku lze přitom nahradit čočkou speciální, se kterou by už brýle nosit nemusel. O možnost zaplatit za ni jen rozdíl v ceně ale pacienti přišli po zásahu Ústavního soudu před pěti lety. 
Číst více
1 2 3 ... 10 11 12   > Články 1 - 10 z 118

Navštivte nové www stránky

MO TOP 09 Hradec Králové

www stránky TOP 09 Hradec Králové

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Jiří Pospíšil:Politika bez silných politických stran vede k oligarchům a totalitě.
Děkujeme